Skocz do zawartości
droids

Używany smarfon?

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście w przeciągu ostatnich 2 lat kupiłem ok. 50 telefonów na allegro (oczywiście używanych) i miałem 3 przypadki gdzie stan telefonu całkowicie odbiegał od rzeczywistości, lecz wtedy zrobiłem zwrot i po problemie (no może był problem uświadomić sprzedającemu że musi przyjąć zwrot, lecz w końcu nie miał wyjścia). Nie warto też kupować telefonu w różnego rodzaju lombardach itp bo co prawda telefon działa, jednak jego stan wizualny prawie zawsze jest gorszy niż na zdjęciu. Jeżeli sprzedawca ma sporo pozytywów, a zdjęcia są wyraźne, a nie celowo rozmazane to po zakupie na 95% nie będzie problemu. Warto też zauważyć że kupowałem telefony głównie na licytacjach, lub mające bardzo niską cenę kup teraz, a nie szukałem ładnego w średniej, lub wyższej cenie od reszty używanych, lecz kupowałem pierwszy lepszy (o ile było widać na zdjęciach że jest warty zakupu). Nie wiem jak te telefony sprawowały się po kilku miesiącach, ponieważ ja ich nie używałem, jednak bez zawahania mogę stwierdzić że nie ma się co bać używanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Esc

Jest jeszcze jeden problem polskiego uzytkownika nowego telefonu. Polak standardowo jest traktowany w serwisie z gory jako psuj, niszczyciel i cale przyjecie towaru do naprawy odbywa sie w atmosferze "a moze zalal" a moze "upadl" a moze "cokolwiek" co by serwis nie odpowiadal. Nie jezdze po krajach wschodnich ale na zachodzie sie z takim podejsciem nie spotkalem. Wiec moze lepiej "u nas" jednak kupowac uzywki. I nie miec problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja natomiast nie rozumiem dlaczego ludzie boją się kupować używane telefony. Sam tak robię i 5 ostatnich moich telefonów było kupionych jako używane. Nigdy nie miałem nieprzyjemności się przejechać na tym. Kupując używany telefon zaoszczędzam czasami niemałe pieniądze, a drobne rysy wcale mi nie przeszkadzają bo przecież jak bym kupił nowy to i tak by się z czasem pojawiły.

Ja się np. nie boję, ale te rysy, które Tobie nie przeszkadzają, mnie niesamowicie drażnią. Wolę dopłacić 20, czy 30% i mieć nówkę, bez żadnych rys, czy skaz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Ja się właśnie raz przejechałem na zakupie używanego SGS'a, niby telefon bez rys, zdjęcia zrobione pod światło, otwieram paczkę, a tam kilka większych rysek, nie wiem w ogóle jak można takie zrobić na Gorilli :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LBN86

Najgorszymi telefonami do kupna używek są wg mnie właśnie androidy. Mnie bardziej od rys boli to że używane "tylko dwa tygodnie" telefony z allegro mogą naprawdę nie mieć gwarancji. Miałem już dwa przypadki gdy dostałem taki telefon. Raz defy miała całkiem inny system wgrany- od razu się zauważa i można wgrać oryginalny, ale neo v miał brandowany soft tmobile ale ktoś nie usunął superusera , 90% ludzi by oddało tak telefon na gwarancję i mogliby nie uznać. Szczególnie w najnowszych telefonach gdzie nawet nieodpowiednio zrobiony root zostawia ślady. Rysy, obicia można zauważyć na zdjęciach jak się poprosi o dobrą jakość, albo odbiór osobisty. Teraz sprzedaje neo v i chcę kupić coś mniej delikatnego i zastanawiam się nad słabszym telefonem a nowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol19
    Ja natomiast nie rozumiem dlaczego ludzie boją się kupować używane telefony.

Z tego samego powodu, dla czego ludzie kupują nowe samochody, a tak bardziej na serio, to jak kupisz nowy telefon, w popularnym sklepie to na 99% to nie wałek, bez rys, mamy pewność, że nie zalany, i że nikt nie dotykał go swoimi łapskami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CSTR

Moja opinia jest taka, że jeśli używka to tylko odbiór osobisty. Różne ludzie cuda robią żeby telefon ująć z jak najlepszej strony, a później płacz, że przyszedł bubel. Jak do tej pory większość telefonów kupowałem nowych, wyjątkiem była Nokia 6300 którą wyrwałem w idealnym stanie z papierkami itd. za 50 zł (do dzisiaj warta około 150, a było to 2 lata temu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem zdecydowanie ZA . Ale telefon musi być b. zadbany .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blom

Ja mam to szczęście, że zawsze wybiorę coś u operatora, ale zdarza mi się, że kupię używkę na allegro.

Mam jedną prostą zasadę, jeśli kupuję telefon używany to piszę do sprzedawcy żeby zrobił mi zdjęcia według moich wytycznych (wyświetlacz pod światło, wnętrze pod klapką, tył, rogi i zdjęcie paragonu z datą kiedy kupiony) jak do tej pory nigdy się nie zawiodłem. Poza tym nigdy nie kupuję u kogoś kto ma mniej niż 50 pozytywów ze sprzedaży.

Idea kupowania używanych telefonów nie jest zła, ale ani też dobra. Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla kogoś komu szybko nudzą się telefony i je często wymienia, bo można dostać (przy odrobinie szczęścia) prawie nowy telefon o 30-40% taniej niż w wolnej sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie, jesli sprzedawca bedzie zaufany, odopwie na pytania, nie będzie kręcił to mozna brać. Jednak przypuszczam ze bym go tydzień męczył i wypytywał, zanim cokolwiek bym zakupił :P. Jednak nieraz znalazlem juz perełkę, więc z pewnością warto szukać, ael trzeba temu poswiecic masę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi