Skocz do zawartości
dawkon13

[4.1.2][XWLSW] Omega v24

Rekomendowane odpowiedzi

Hezen

@UP, przed chwilą zainstalowałem Power AMP, działa bez problemów ;)

Tak ogólnie to fajny odtwarzacz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W piątek przyjdzie mój nowy telefon i właśnie myślę żeby na początek wgrać ten rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hezen

Instalujesz custom kernela (chyba jedyny kernel który instaluje się pod daną wersję romu to Philz) i droga otwarta na custom romy :)

Przed instalacją custom roma zalecany jest backup obecnego romu i folderu EFS, tutoriale znajdziesz na forum.

Pamiętaj że tylko hardkory nie robią backupów :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kazdy telefon to inny sposób wgrywania ;-) nie robie nigdy kopi zapasowej wracam po 3 miesiącach do androida

---------- Post dołączono o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

A nie mogę tego romu wgrać odimem ,rozumiem że po wgraniu tego mam juz recovery i roota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hezen

Recovery a w zasadzie CWM uzyskujesz po instalacji kernela, niektóre kernele oprócz CWM dają jeszcze roota.

Owszem każdy telefon (marka) ma inny sposób instalacji romów i kerneli, ale to nie znaczy że nie trzeba robić backupu.

Przy instalacji custom romów zdarza się że telefon gubi IMEI, a bez kopii folderu EFS w którym się znajduje się IMEI, adres Wi-Fi, Bluetoth, numer seryjny, czeka Cię serwis a w najlepszym przypadku nadzieja że przy instalacji 3-plikowca folder EFS się "odbuduje".

Tak jak pisałem, nie namawiam... ale ostrzegam i troszkę się śmieję że hardkory nie robią backupów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wienio48

Ostatnio przetestowałem wszystkie romy a szczególnie kitikaty i odetchnąłem z ulgą gdy wróciłem na omegę (chociaż trochę mnie postraszyło przy powrocie - musiałem Odinowi piwo postawić). Tu wszystko działa jak należy, żadnych zwiech - po prostu malina. A brak kopii zapasowej przed zmianą romu to proszenie się o problemy, czyli po prostu głupota. Przetestowałem też wszelkie kernele - i wróciłem do Philza. Masochistą to ja raczej nie jestem. :)

Edytowane przez wienio48

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie autor piszę że poleca wgrać kernel apolo 4,8 ,tyle że jak wchodzę na ich stronę widzę wersje 4,13 ,rozumiem że najlepszą wersją będzie Apolo_4.13_ExtrV2-CWM.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hezen

Pierwszy post był edytowany ostatnim razem 11-07-13, od tamtego czasu wyszły nowe wersje owego kernela.

Dlaczego od razu chcesz wrzucić Extr V2? nawet nie wiesz czy Twój fon będzie stabilny lub w ogóle się uruchomi na mocno obniżonych napięciach?

Na początek regular, jak po kilku dniach fon jest stabilny wtedy można przejść na V0, analogicznie robisz przy przechodzeniu na V1,V2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Romik ładnie chodzi ale tak naprawde niemam jeszcze porównania jedyny błąd to brak możliwości zalogowania sie na youtube

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi