Skocz do zawartości
sudi

Sortowanie kontaktów

Rekomendowane odpowiedzi

sudi

Jak posortować kontakty w książce telefonicznej według nazwisk? Mam wg. imion (na koncie zsynchronizowanym z gmail mam wg nazwisk:).Druga sprawa standardowa aplikacja sms/mms u mnie w polu do: nie da się nic wybrać np z kontaktów, da się tylko wpisać numer? to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krisop

Ja w swoich kontaktach na Gmailu od razu zacząłem wpisywać Nazwisko, Imię a nie jak sugerują Imię, Nazwisko i mam wszystko ładnie nazwiskami poukładane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sudi

Głupota - w gmail jasno i wyraźnie jest opisane to pole: Imię i Nazwisko:) a nie Nazwisko i Imię:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krisop

Ja wiem czy głupota ? Dla mnie przy sporej ilości kontaktów o wiele łatwiej sortować po nazwisku niż po imieniu, ale co du*a to opinia. Każdy na szczęście może to robić jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sudi
    Ja wiem czy głupota ? Dla mnie przy sporej ilości kontaktów o wiele łatwiej sortować po nazwisku niż po imieniu, ale co du*a to opinia. Każdy na szczęście może to robić jak chce.

Ja spojrzysz dobrze na rubrykę zobaczysz jej opis:) Imię i Nazwisko:) a nie Nazwisko i Imię kiedy tylko będziesz chciał gdzieś wyeksportować swoje kontakty będziesz miał zamienione imię z nazwiskiem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Druga sprawa standardowa aplikacja sms/mms u mnie w polu do: nie da się nic wybrać np z kontaktów, da się tylko wpisać numer? to normalne?

Tak to normalne (dopiero jak wpiszesz kilka pierwszych literek to pojawia się lista), ja polecam zainstalować aplikację Handcent Sms, tam przy wybieraniu odbiorcy masz "+" i możesz dodać z listy kontaktów, a poza tym dla mnie jest o wiele ładniejsza i praktyczniejsza niż ta standardowa :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krisop
    Ja spojrzysz dobrze na rubrykę zobaczysz jej opis:) Imię i Nazwisko:) a nie Nazwisko i Imię kiedy tylko będziesz chciał gdzieś wyeksportować swoje kontakty będziesz miał zamienione imię z nazwiskiem!

Nie czytałeś dokładnie co było napisane w moim pierwszym poście w tym wątku, ale może dzisiaj taki dzień, że jakiś taki nierozgarnięty jesteś :)

Co do eksportowania to nie do końca się zgodzę, bo jakbym chciał tego używać w innej bazie adresowej to sobie spokojnie mogę po exporcie zamienić kolumny i/lub posortować tę bazę po Imionach bądź Nazwiskach (czy to w Kontaktach Gmail czy np w moim starym SE k810i) ,a że tutaj w "Andku" nie mogłem jakoś tego odszukać, jak zresztą i Ty masz z tym problem, to pomyślałem sobie, że się z Tobą podzielę sposobem w jakim ja sobie to ułatwiłem. Nie pasuje - trudno ale zaraz od głupot mi wyskakujesz.... ehh miłego weekendu życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sudi
    Nie czytałeś dokładnie co było napisane w moim pierwszym poście w tym wątku, ale może dzisiaj taki dzień, że jakiś taki nierozgarnięty jesteś :)

Co do eksportowania to nie do końca się zgodzę, bo jakbym chciał tego używać w innej bazie adresowej to sobie spokojnie mogę po exporcie zamienić kolumny i/lub posortować tę bazę po Imionach bądź Nazwiskach (czy to w Kontaktach Gmail czy np w moim starym SE k810i) ,a że tutaj w "Andku" nie mogłem jakoś tego odszukać, jak zresztą i Ty masz z tym problem, to pomyślałem sobie, że się z Tobą podzielę sposobem w jakim ja sobie to ułatwiłem. Nie pasuje - trudno ale zaraz od głupot mi wyskakujesz.... ehh miłego weekendu życzę :)

Głupotą nazwałem rozwiązanie Gmaila nie twoja odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krisop
    Ja w swoich kontaktach na Gmailu od razu zacząłem wpisywać Nazwisko, Imię a nie jak sugerują Imię, Nazwisko i mam wszystko ładnie nazwiskami poukładane :)
    Głupota - w gmail jasno i wyraźnie jest opisane to pole: Imię i Nazwisko:) a nie Nazwisko i Imię:)
    Głupotą nazwałem rozwiązanie Gmaila nie twoja odpowiedź:)

:D:P

A co do sms/mms to ja używam chompSMS i też mam plusik i bardzo łatwo dodaje kontakty :)

Edytowane przez krisop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sudi

Zastosowałem skrót myślowy:( źle zabrzmiało:szok:! sorry:facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi