Skocz do zawartości
RoboD

Wyszukiwanie sieci Wi-Fi nie jest możliwe

Rekomendowane odpowiedzi

Mi właśnie na wszystkie dolegliwości pomógł JI4, i żadnych problemów nie mam(no poza tym że roota nie można zrobić :P)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD

Pojawiła się chyba 'magiczna kombinacja cyferek' na problem WiFi. Z oczywistych wzgledów nie mogę na razie napisać czy jest skuteczna... Rozwiązanie znalazł kolega arturro101:

Pogooglowałem trochę na angielskich forach i znalazłem rozwiązanie: ściagasz Root Explorer -> data->misc->wifi->usuwasz bcm_supp.conf i rebootujesz telefon. Ścieżka do pliku różni się w zależności od modelu telefonu (w necie instrukcja była dla galaxy s), ja sam odnalazłem odpowiednią ścieżkę do tego pliku w moim telefonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam taki sam problem, tez telefon posiadam 2 dzien, wczoraj stalo sie to samo i przywrocilem ustawienia fabryczne, dzis caly dzien bylo ok, ale teraz na wieczor znow to samo. Moze ktos mial taki sam problem i cos na to poradzil, bo nie usmiecha mi sie za kazdym razem przywracac ust.fabr. gdy takie cos sie moze znow stanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne masz soft od Ery, wrzuć niebrandowany np. JH2,JI4 czy nowe na FroYo JP9. Na tych softach ten problem nie występuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na JH2 zdarzył mi sie taki problem raz ale nie trzeba bylo wipe robic, wystarczyl task killer i skilowanie wszyatkich aplikacji androida w trybie zaawansowany. Polecam zmiane softu erowskiego na nowszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon mam z plusa. Nie ma innego wyjścia? A może ktoś zna powód, dlaczego to się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powodem sa bledy w sofcie brandowanym dla operatora - operatorzy dostali do swoich modyfikacji na poczatek niedopracowane wersje ROMow, dlatego tez telefony i5800 z dostaw lipcowych i sierpniowych z softem starszym niz JH2 mialy troche niedopracowane niektore rzeczy. Bledy w wiekszosci zostaly naprawione w nowszych softach brandowanych i niebrandowanych dlatego zalecana jest modyfikacja - albo wlasnorecznie (mozna stracic gewarancje) albo przez Ere lub serwis Plusa - wgraja najnowszy operatorki ROm jaki maja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie niestety pojawił się problem wyszukiwania WiFi.

Spróbowałem Adv Task Killerem usunąć wszystko w security low, niestety nic nie pomogło. Może ktoś ma inny sposób na naprawę tego bez konieczności ingerowania w systemowych bebechach?

Bo kupiłem i5800 zamiast i5700 ze wzgledu na to by w systemie nie grzebać, a tu skucha...

/ps/

Soft: XXJG3

Edytowane przez Koucz87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yerry

Przytrafił mi się ten sam przypadek co autorowi wątku. Ni z gruchy ni z pietruchy telefon przestał wyszukiwać WiFi, wyświetla komunikat "Wyszukiwanie sieci nie jest możliwe". Ostatnie poprawne logowanie do AP miało miejsce do sieci z zabezpieczeniem WPA2-PSK u kolegi.

Konsultacja mailowa z serwisem Samsunga nie przyniosła niczego odkrywczego, zalecono reset telefonu do ustawień fabrycznych.

Po przeczytaniu tego wątku nabrałem przekonania, że reset będzie nieunikniony - w tym celu nawet nabyłem myBackup i zrobiłem kopię zapasową. Tknięty jednak sygnałem od @RoboD poszukałem informacji o tajemniczym pliku bcm_supp.conf. Okazuje się, że informacja o nim często występuje w sieci w związku z działaniem WiFi.

Opiszę co pomogło w moim przypadku, może komuś się przyda. W każdym bądź razie reset telefonu do ustawień fabrycznych nie jest bezwzględnie konieczny.

Niezbędne jest posiadanie uprawnień roota w telefonie, co bezproblemowo uzyskałem programikiem GalaxyS One Click Root po wcześniejszym uzupełnieniu Windy bibliotekami .NET Framework 4.

Za pomocą aplikacji Root Explorer odnalazłem plik bcm_supp.conf w katalogu /data/wifi/ i skopiowałem w dowolnie wybrane miejsce, do którego mogłem wygodnie zapisać kopię pliku. Za pomocą edytora w aplikacji Astro (można użyć innego edytora tekstowego) plik poddałem edycji. I co się okazało: na końcu pliku, ostatnie dwa wpisy dotyczyły parametrów logowania do tego samego AP, ale jeden z nich był błędny, a dokładniej sprzeczny z właściwym. Właściwy zawierał dane do logowania z udziałem WPA2-PSK, a błędny zawierał dane do (chyba) logowania do otwartego AP.

Wpisy wyglądają mniej więcej tak:

network={

ssid="Andy"

psk="xxxxxxx"

priority=89

}

Dla każdej zapamiętanej sieci jest odpowiedni akapit z nazwą sieci, kluczem itd. W moim przypadku, oprócz całej listy danych logowania, na końcu były dwa różne wpisy dla jednej i tej samej sieci o ssid="Andy". Faktem jest, że tego dnia kasowałem sieć Andy i ponownie się do niej logowałem od nowa - być może wówczas utworzył się śmieciowy wpis w pliku .conf.

Wciąż pod edytorem Astro usunąłem błędny wpis, zapisałem plik, a następnie Root Explorerem przekopiowałem go do katalogu /data/wifi/ nadpisując oryginalny (na wszelki wypadek zalecam zrobić sobie kopię oryginalnego pliku bcm_supp.conf, a modyfikować inną kopię. Tak na wszelki wypadek...).

Po tych zabiegach WiFI zadziałało od kopa :)

Tak więc, zanim złapiecie się za resetowanie telefonu, może warto spróbować opisaną metodę. Unroot po wszystkim zapewni utrzymanie gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZiuteX

Mam problem. Kupiłem telefon samsung i5800 i nie działa mi wi-fi. Włączam wi-fi i się nie połącza. Jest napisane rozłączono, nie wiem co robić.

Proszę o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi