Skocz do zawartości
elemis

[ROM][GSM] MIUI v4 - 2.8.10 PL

Rekomendowane odpowiedzi

FARMER

Rom elegancki tylko mam następujący problem . Nie mogę korzystać z programów z uprawnieniami root. Czy to Rom Manager ,ES Eksploator czy innych. Za każdym razem informuje mnie że urządzenie nie jest przystosowane . Nie pomaga włączenie uprawnień czy zainstalowanie dodatkowo Super Su. Na innych romach nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qwasjk

Wszystko super! Nie wiem dlaczego ludziom nie chce to chodzić. Ja skopiowałem całą kartę SD na dysk kompa, sformatowałem od początku (FAT32 i ext4, nie chciało przyjąć NTFS >:(), zrobiłem wipe wszystkiego co się dało i biega.

Z jednym mam problem a właściwie tego nie ma w MIUI, łączenia z internetem przez komputer za pomocą kabla usb. Taka

opcja jest w "normalmyn" androidzie a tu nie ma, albo nie wiem jak to włączyć. Może ktoś coś doradzi. W pracy nie mam wifi

a czasami jest potrzeba skorzystania z internetu przez telefon np. AirDroid.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Larva

Nie wiem dlaczego, ale ta wersja nie chciała mi czytać karty SD (zero muzyki, zdjęć itd.), choć RootExplorer działał normalnie. Co ciekawe, gdy ściągnąłem oryginalny ROM i sam go spolszczyłem, to wszystko działa bez zarzutu (aczkolwiek pliki podmieniałem przez adb).

@qwajsik są od tego na pewno programy na Play Store. Nie pamiętam nazwy, ale nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem. Jakby co, to na Google znajdziesz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po ogarnieciu wszystkiego, pozostaly dwa problemy: a - nagrywanie filmow i b - bateria.

Ad. a: probowalem wielu innych programow, instalowalem co tylko bylo mozliwe i nic nie pomaga.

Ad. b: kernel CM10 nie pomaga. apka CPU Tune takze nie pomaga... Jeden dzien w trybie czuwania to max co mozna wyciagnac. Wszedzie chodze z kablem, bo chce uzywac tego romu, ale jak gdzies pojade, to bedzie kiepsko :/ Ktos wie co moze byc powodem takiego duzego obciazenia baterii? Nawet GPS wylaczylem... Historia uzycia baterii pokazuje mi, ze ekran zuzywa 57%! To chyba ciut za duzo? Nie znam sie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qwasjk

Może szukasz dziury w całym. Może to wina po prostu baterii. Ja swoją 1320 mAh wymieniłem na andide bodajże ale

1600 i wszystko chodzi. Nie jeden rom już był instalowany i nigdy nie miałem problemu z zasilaniem. A u mnie jest 63%

zużycia przez ekran ale na czuwaniu to tak 3 dni bez żadnych cudów.

Aha i wyłącz!!! automatyczną jasność ekranu. Ustaw sobie swoją i już. Wbrew pozorom automat zżera wiecej energi i wkurza np wieczorem. ja mam tak 40% jasnosci i jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie szukam dziury w calym, bo wrzucilem tego roma mojej zonie na telefon i ma ten sam problem. Po drugie wiem ile trzymala mi wczesniej bateria. No i wylaczylem automatyczna jasnosc... No coz, jakos sie przyzwyczaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qwasjk

Zaflashowałem to:

https://code.google.com/p/elemis/downloads/detail?name=miui_v4.0.4_marvel_2.8.10_odex_PL.zip&can=2&q=

potem to:

https://code.google.com/p/elemis/downloads/detail?name=MIUIcamera_v17_Fixed2.apk&can=2&q=

a na końcu nowy kernel:

https://www.box.com/shared/h5hv0jvbrieij35hug21

od razu wszytko za jednym zamachem i działa ;-))

Potem już dograłem goo z gplay i tam takie inne. I jestem na starym recovery od clockworka.

Aha i zamiast ext4 mam ext2. Ext4 nie chciało chodzić z link2sd.

Może przyczyną, że coś jest nie tak jest wersja telefonu z 2012 ale to inny wątek na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zainstalowalem dokladnie to samo... I tez mam ext2.

Trudno, pradu na szczescie wszedzie pod dostatek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze rom jest super. Najlepszy jaki chyba kiedykolwiek miałem na Wildfire s. Tylko jest jeden mankament nie działa dioda powiadomień przy smsach,nieodebranych polączeniach itp. Za to działa przy ładowaniu i zmienia kolor gdy sie naładuje (czyli normalnie). Miał może ktos podobny problem i wie jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi