Skocz do zawartości
JamJestGeko

Nie łączy po wpisaniu hasła wi-fi. sieć jest tylko zapisana

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem różnych romów (obecnie jestem na CM10) i mam z każdym ten sam problem albo w ogóle niektóre romy się nie chcę uruchomić ale to nie o tym temat.

Nie mogę połaczyć się z moim routerem. Po wpisaniu hasła widnieje tylko "zapisana, zabezpieczona za pomocą protokołu WPA/WPA2. Wybrałem się do McDonalda żeby sprawdzić czy tam mi normalnie połączy. Sieć znajduje, klikam, łączy się (hasła oczywiście tam nie ma) i w McD normalnie śmiga. Znajomi nie mają problemu aby połączyć się z moim routerem... czy to laptop czy to telefon. Tylko ja-właściciel routera nie moge się połączyć co boli jak drzazga w zadku.

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Spy

Jeżeli nie możesz połączyć się tylko do jednego roma i na dzieje się tak na każdym romie, to wina leży po stronie routera.

Może masz włączone filtrowanie adresów MAC. Sprawdź logi w routerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 romy wstecz normalnie mi łączyło z routerem... nie wiem co teraz nagle sie zwaliło.Patrzyłem coś w ustawieniach routera ale nie bardzo się na tym znam i intuicyjnie przestawiałem niektóre rzeczy aż musiałem resetować router do ustawień fabrycznych bo nawet komp nie mógł go znaleźć ;p

A routera mam Sagem [email protected] 2704

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może na routerze jest jakiś przycisk który tak jakby odblokowuje połączenie dla nowych nieznanych urządzeń, tak chyba było w przypadku liveboxa, że najpierw trzeba było wcisnąć przycisk a później się spokojnie wszystko łączyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest przycisk do łączenia którego sie używa w przypadkach żeby nie trzeba było wpisywać hasla przy łączeniu się a od razu klikać przycisk ale to również nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, mógłbym się podłączyć do tematu? Bo nie chcę zakładać nowego ;)

Więc tak: zakupiłem niedawno z tablicy.pl HTC Sensation XE (rom stockowy ICS) i jakoś nie mogę się połączyć z WiFi >:(

Wpisuje normalnie hasło i mi pisze cały czas łączenie, a sie nie łączy :/ W moim poprzednim telefonie te same wifi w tym samym miejscu normalnie działało więc to na pewno nie wina routera :/ Co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd wiesz że nie wina routera? Może router nie przyjmuje adresu mac od twojego sensation. Aby sie upewnić sprawdź w opcjach routera. Ewentualnie spróbuj się polaczyc z inna siecią np w mcdonaldzie.

Wysłane z mojego HTC Sensation XE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no w opcjach routera na pewno nie sprawdzę bo to szkolny(e) router(y) :hyhy:

w mojej szkole są 3 miejsca, w których jest strefa wifi i dziwi mnie to, że wszystkie 3 routery nie przyjmowałyby mojego mac...

Eh, chyba pozostaje wpad do mcdonalda...

Edytowane przez andromen89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie to nie wina MAC bo akurat w tym też grzebałem i nic. Router w domu mam a pożytku nie mam z niego w tym momencie żadnego bo i fon nie chce połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kolus1

Siema. Otóż po wgraniu ics'a wi-fi się nie uruchamia i wchodzę w ustawienia pod napisem pisze błąd

przedtem nie było tego problemu na ics'sie z brandem orange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi