Skocz do zawartości
endriuxtr

My Wallet T-mobile I9300

Rekomendowane odpowiedzi

Stosując się do restrykcyjnych zasad, przenoszę temat prosto z Kosza :E

Witam. Wielu pewnie od razu mnie zaszufladkuje, że podobny temat już miał miejsce, ale ja może piszę w innej sprawie i nawet jeśli już ktoś pytał o to, to proszę o wyrozumiałość. A więc przejdę do problemu:

Operator T-Mobile proponuje mojej dobrej znajomej S3 za +/- 299 zł w dość niewielkim abonamencie. Oferta jest jak sama nazwa tematu mówi = My Wallet. Chcę zapłacić jej za ten telefon i użytkować go w sieci Play bez mieszania się w żadne płatności zbliżeniowe. Po prostu nie interesuje mnie to, gdyż sam PayPass jest zdradliwy . Pytanie z mojej strony jest następujące. Czy nie wiążą mnie i jej żadne konsekwencje z takiej "wymiany" i czy np. głupim wymysłem operatora nie jest monopol dla użytkowników tylko sieci T-mobile. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My Wallet to usługa T Mobile, więc jaki monopol? To jakbyś twierdził, że Orange ma monopol na Neostradę :)

Według mnie aplikacja My Wallet Ci nawet nie zadziała, bo wykryje, że nie ma karty T, a bez niej nie działa :P

Jak w regulaminie/umowie nie ma nic, że abonent jest zobowiązany do korzystania z MyWallet, bo inaczej jakaś opłata jest to zero konsekwencji będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ragalg1

My wallet to tylko info ze ten fon obsługuje ta usługę. Nic więcej. Taki marketing, Reklama. Każdy fon z nfc w T (preferowany, rekomendowany przez operatora) działa z My wallet. Ale to tylko info ze można z tego "dobrodziejstwa"

Wysłane z mojego GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bob-17

A mi to się wszystko wydaje bardzo dziwne i całe te MyWallet to szukanie jeleni.

Normalna płatność zbliżeniowa działa w jakimkolwiek telefonie z łącznością NFC. Do tego korzystając np z Google Wallet (wiem że nie działa w Polsce) nie trzeba mieć konta akurat w GetIN Bank. T-Mobile po prostu szuka jeleni którzy nie tylko kupią najdroższy telefon w ofercie, założą konto w GetIN i do tego wezmą nowy abonament ze "specjalną kartą sim"(wtf!). Po co specjalna karta skoro skoro telefon obsługuje NFC. Czy to aby nie jest tak że sprzedaje się ludziom sim, która obsługuje PayPass a do tego sprzedaje się im najdroższą słuchawkę? Wydaje mi się że to jest jedne wielkie oszustwo, żeby tylko "Kowalskiego" jak najbardziej naciągnąć. Zastanówcie się i wypowiedzcie jak możecie. Bardzo mnie to zastanawia.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xtmp

@up

Skoro zastanawia, to nic nie stoi na przeszkodzie, by z pomocą wujka Googla poszerzyć wiedzę zamiast snuć teorie spiskowe (cyt. "jedno wielkie oszustwo"). Poniżej kilka ogólnie dostępnych faktów:

1) Cóż z tego, że jakiś telefon ma NFC? Oznacza to tylko tyle, że potrafi czytać tagi, a być może także przesyłać pliki. Żeby telefon mógł działać jako karta zbliżeniowa (card emulation - czyli reagować na pole emitowane z czytnika), aplikacja kartowa musi znajdować się na Secure Element. Raczej mało kto chciałby (a już bank w szczególności nie bardzo), aby aplikacja karty zbliżeniowej dostępna na zwykłej pamięci mogła być bezproblemowo skopiowana przez pierwszy lepszy program z marketu i użyta gdzieś w Bułgarii.

2) Cała "specjalność" karty SIM NFC polega na tym, że posiada ona wbudowany Secure Element. Może on również (ale wcale nie musi) być obecny bezpośrednio w telefonie. Nawet jeśli jest w telefonie (jak w S3), to kolejne pytanie brzmi "z kim rozmawiać, by uzyskać do niego dostęp". Chyba oczywiste jest, że jeśli bank będzie miał do wyboru dogadywać się osobno z Samsungiem, Nokią, Sony, Googlem itp. czy z krajowym operatorem zarządzającym Secure Element na swojej karcie SIM, to wygodniej będzie skorzystać z usługi miejscowego operatora, który w dodatku bierze na siebie obsługę techniczną.

3) MyWallet nie obsługuje wyłącznie wspomnianego banku o nazwie rozpoczynającej się na G. Od samego początku dostępne są także dwa inne, a dwa następne w kolejce. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by po dogadaniu się z innymi podmiotami udostępniać nie tylko karty płatnicze, ale również np. karty miejskie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    MyWallet nie obsługuje wyłącznie wspomnianego banku o nazwie rozpoczynającej się na G. Od samego początku dostępne są także dwa inne,

Jeszcze w ubiegłym tygodniu były to tylko dwa baki, a mianowicie getin i mbank.

Teraz dołączył Rajfi i Polbank ;)

http://www.t-mobile.pl/pl/mywallet

Zakładka "pytania i odpowiedzi".

W googlu mamy MyWalleta np. tutaj: Get – Google Wallet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi