Skocz do zawartości
KiWi

Spica nie czyta karty pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

KiWi

Siemka ;] mam pewien mały problemos... ostatnio bawiłem się w robienie partycji na karcie ( dla apps2sd) bawiłem się jakimś programem"G* lite" w którym dodawało się pliki *.sh a później się te pliki włączało i zrobiłem coś źle, przestało czytać kartę to dałem kumplowi kartę, żeby sformatował ( on ma LG Swift'a) sformatował no i na jego fonie karta pamięci działa, a u mnie nie... wgl. tel nie reaguje gdy wkładam kartę. Mam kartę microSDHC 4 Gb. Mam Androida 2.1,najnowsze SM.

Zastanawiam się, co może być przyczyną tego, że kumplowi czyta kartę a mi nie. Czy miał ktoś już taki problem ? Jeśli ktoś wie jak go rozwiązać to proszę o pomoc... odwdzięczę się piwkiem oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdż do: menu/ karta SD i pamięć telefonu i spróbuj zrobić- odinstaluj kartę i potem formatuj kartę.

Jeżeli obie opcje masz wygaszone(czyli nieaktywne) to uruchom w recovery i zrób format z jego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KiWi

W recovery mam tylko " Format second partition ( ext 2 ) <--- to mam Wcisnąć żeby sformatować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KiWi

Mam 5 razy "make xM ext2 on SD" ( x to ilosć Mb :) )

Później Delete second partition i format.

---------- Post dołączono o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Przed chwilką zrobilem format second partition... nacisnąłem home ( domek) i wyskoczyło mi

"Formating 2nd partition (ext2).

Error formating."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przełóż kartę do czytnika i zobacz czy komp ją widzi, jeśli masz windowsa to ext2 nie zobaczysz nigdzie poza Zarządzaniem Dyskami (panel sterowania-> narzędzia administracyjne-> zarządzanie komputerem->zarządzanie dyskami). Partycję fat32 w razie czego możesz sprawdzić i naprawić, ewentualnie sformatować. Pod linuxem zobacz w gParted.

EDIT:

Jest możliwość że się posypała tablica partycji- sprawdź w Zarządzaniu Dyskami/gParted

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KiWi

Czyli mam zrobić format do FAT 32 ??/ Zaraz wejdę do recovery, podłącze kabel USB i zaznaczę "enable USB mass storage", wyskoczy mi dysk w explorerze i zrobię format do FAT 32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przez telefon, użyj czytnika i przed formatowaniem zobacz co się stało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KiWi

Przed chwilą podłączyłem, we właściwościach pokazuje ze jest FAT 32 ;]... czyli ściągać GParty ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gParted jest programem linuxowym.

Wejdź w Zarządzanie Dyskami i tam możesz usunąc partycje/partycję i następnie utworzyć na nowo w recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi