Skocz do zawartości
kaciek

[Tutorial] Samsung [email protected] gt-b5330 root

Rekomendowane odpowiedzi

kaciek

Witam.

Oto prosty i szybki sposób na konto Root i CWM dla Samsunga [email protected] GT-B5330

OCZYWIŚCIE WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

1. Pobierz plik Galaxy_chat_Root.zip i skopiuj bezpośrednio na SDCard

2. Pobierz pliki [ATTACH]36024[/ATTACH] [ATTACH]36026[/ATTACH] [ATTACH]36027[/ATTACH] i wypakuj do dowolnego folderu (np. Root [email protected]) na swoim PC

3.Wyłącz telefon

4. Włącz telefon w trybie Download Mode naciskając przez 10 sek. Volume Down + Power, gdy pojawi się ekran z ostrzrżeniem naciśnij Volume up (włączy się Odin Mode)

5. Uruchom Odin3 v3.07.exe z rozpakowanych plików

6. Podłącz telefon i upewnij się że został wykryty przez PC i że zostały poprawnie zainstalowane sterowniki. Odin ma wyglądać jak na zdjęciu poniżej (istotne są zaznaczone pozycje 1 i 2

post-99113-14255716105994_thumb.jpg

7. Kliknij w Odinie przycisk PDA (zaznaczony na zdjęciu jako 3) i podaj ścieżkę dostępu do rozpakowanego wcześniej pliku recovery.tar.md5 i odczekaj kilka sekund aż Odin zweryfikuje dane (zgodnie ze zdjęciem poniżej)

post-99113-14255716106319_thumb.jpg

8. Kliknij START i odczekaj aż Odin zrobi co trzeba (wyświetli się pasek postępu na telefonie) i zrestartuje telefon

9. Gdy telefon się ponownie uruchomi wyłącz go

10 włącz telefon w trybie Recovery (power + Volume Up przez 15 sek. trzymaj aż pojawi się CWM)

11. Przyciskami Volume up & down podświetl "apply update from sdcard" i tapnij - Home

12. wybierz z listy "Galaxy_chat_Root.zip" i tapnij - Home

13. po instalacji "reboot system now"

14. Cieszymy się z roota w swoim [email protected]

15. Stawiamy piwo

Po całej instalacji można zainstalować pełną wersję CWM z tego linku Dev-Host - CWM-MAKDROID.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Thx androsamace from XDA

Edytowane przez kaciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że coś ruszyło z tym B5330 :)

Teraz czas na pytania:

- Pisząc, że można zainstalować pełną wersję CWM, tzn., że tej, którą wgrywamy czego brakuje? Jak również wgrać ją poprzez CWM, czy jak wcześniej Odina?

- Jak wrócić to stockowego ROMu bez ROOTa itp., np. chcąc oddać telefon na gwarancji... telefon w Plusie. Bo chyba żadnych ROMów nie ma, albo nie widziałem takowych.

- Jak jest z licznikiem flashowań? Wcześniej nie miałem styczności z Samsungami, ale wiem, że coś takiego jest. Na jakiej zasadzie to działa, i czy te operacje zmieniają coś w tym liczniku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

ad1 wersja pełna ma np opcję backup i restore a wgrana na początku nie, instalujemy ją uruchamiając zainstalowane CWM wybieramy opcję apply update from sdcard wybieramy wcześniej skopiowany plik CWM z sdcard potwierdzamy instalację i uruchamia się pełna wersja. (niestety pełną wersję musimy instalować za każdym razem, oczywiście jeśli potrzebujemy)

ad2 do stocka z plusa nie wiem bo romu nie ma ale do stocka world przez Odina flashując najnowszym romem stądHotfile.com: Hébergement de fichiers par un clic: Samsung-Updates.com-GT-B5330_ITV_1_20120913155556_82g32hu5jy.zip

usuwa rota i działa prawidłowo.

ad 3 nie potrafię powiedzieć.

nie należy bać się flasha za pomocą odina, mnie przed chwilą wysypał się telefon w połowie instalacji romu i udało się bez problemu wszystko przeprowadzić od początku

Edytowane przez kaciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. To za każdym razem gdy wejdziemy w CWM na nowo, musimy sflashować nowym CWM aby z niego korzystać? Po wyjściu i wejściu ponownym powtarzamy czynność?

3. W niektórych samsungach pojawiały się jakieś kłódki czy coś takiego nie pamiętam dokładnie po flashowaniach, stąd też nie wiem, jak robić, aby gwarancji nie stracić, bo telefon nówka...

W ogóle są jakieś modyfikowane ROMy na ten model? Bo niestety producenta nie powala szybkością...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

1 na fonie który rootowałem tak się działo. Ale to nie jest szczególnie uciążliwe, trzy kliknięcia i od razu odpala sie pełna wersja (10sek).

Autor CWM dla tego modelu znalazł jakieś problemy podczas przywracania kopii. Mnie też sie wysypał ale szybko wszystko przywróciłem za pomoca advenced restore. Przed przywróceniem proponuję czyszczenie danych i partycji w CWM.

rom do którego podałem link to rom najnowszy uzyskany od producenta czyli od support samsung.

Z mojego doświadczenia z innym samsungiem (I550) wgrałem oficjalny i oddałem do serwisu przez plusa i nie było problemu, naprawiali 2 razy za trzecim wymienili na nowy.

Edytowane przez kaciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten totorial tyczy się każdego b5330 czy zainstalowana wersja softu ma jakiś wpływ?

ps. W telefon chce sam aktualizować system (lub poprzez Kies) czy można cofnąć takie aktualizacje (odinstalować)? Jeśli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

robiłem na obecnie najnowszym: i działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wgrać na Plusowskie obecnie najnowszą wersję niebrandowaną o której piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nei mogę zrobić kroku 12, nie wykrywa mi pliku :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

skopiuj go do jakiegoś "ewidentnego" do wykrycja folderu n. 1111 i wtedy spróbuj, plik oczywiście nie może mieć zmienionego rozszerzenia, musi być .zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi