Skocz do zawartości
wroyes

udostepnianie internetu przez telefon

Rekomendowane odpowiedzi

wroyes

Witam wszystkich,

Mam htc WF w Play z pakietem internetu, Po podłączeniu telefonu do kompa zaraz po wyciągnięciu z pudełka nie miałem żadnych problemów z udostępnianiem internetu do komputera przez usb.

Po aktualizacji softu, jak bym nie próbował nie mogę udostępnić neta dla komputera. Mam viste 32-bit.

Czy ktoś z was się też spotkał z takim problemem i jakoś go rozwiązał ? Aktualnie używam Easy Tether i jakoś działa, ale też nie chce się łączyć jak ustawię opcje udostępnij internet, działa tylko jak podłącze kompa w trybie napęd dyskowy.

jak próbóje skonfigurować sieć to wyskakuje mi komunikat że nie można połączyć z adresem 192.168.100.256. Będę bardz wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącze się do pytania ... co powinienem zrobić żeby uruchomić w laptopie internet przez HTC WF podłączony kablem USB. Czy w Win 7 trzeba coś ustawić ? Kupiłem kartę play online na kartę i chciałem wykorzystać telefon do korzystanie z internetu w laptopie a nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak to zrobić. Instrukcja telefonu w ogóle nie ułatwia mi sprawy, doradźcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem polega na tym że aby w play połączyć się z internetem należy telefon traktować jako modem i w nim wybrać numer do połączenia *99#. PO udostępnieniu internetu z telefonu do komputera , komputer widzi telefon jako nowa kartę sieciową a nie jako modem. To samo jest korzystając z easytether. Podczas konfiguracji nowego połączenia telefonicznego komputer wykorzystuje modem dostępny w laptopie i nijak sie nie da zmienić tego na modem telefoniczny bo go laptop widzi jako kartę sieciową. Nie wiem już co robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi też nie działa, może froyo rozwiąże problem.W ogole idiotyzm zebym musial cos instalowac, na starej nokii e50 2 klikniecie i hulało!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja z tym nie mam problemu .

1 podłączam telefon :

2.na górnej belce mam do wyboru:

htc sync

select to change usb connection type

kiedy to wcisne mam do wyboru

charge only

htc sync

disk drive

mobile network sharing

zaznaczam ostatnia opcje wciskam DONE i po chwili (ok 20 s) wszystko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hm u mnie tez przestało działać .Telefon był podłączony w nocy do komputera. wieczorem wszystko działało a rano już nie było połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam ten sam problem moe ktoś pomoże nie działa mi net z tego telefonu instalowałem wszystko i dalej nic mam program easytether na początku działał ale teraz jak chce sie gdzieś zalogować to traci połoczenie już sam nie wiem co i jak może ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam CyanogenMod-6.1.1-Spica-alpha8.1 i w ustawieniach sieci jest opcja powiązanie USB (która umożliwia posiadanie neta z lapka) Tylko, że po zaznaczeniu pisze, że nie podłączono USB co jest nieprawdą :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko z tego co widze w twoim profilu to ty masz Spice a nie Wildfire. Zreszta jak sam dopisek na koncu w nazwie buildu: alpha - wskazuje na to, ze mimo iz cos jest zaimplementowane nie koniecznie musi prawidlowo dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi