Skocz do zawartości
Squnix

[DYSKUSJA] Odblokowanie zakresu głośności w naszych Jotkach

Rekomendowane odpowiedzi

QkiZ

Ja na głośność nie narzekałem. Mnie bardziej denerwowała spłaszczona dynamika dźwięku. Jakieś oprogramowanie powodowało taki efekt, że podgłaśniało ciche dźwięki, a zbyt głośne sciszało, przez to muzyka traciła energię. To całkowicie zabijało przyjemność ze słuchania muzyki. Gdzieś na XDA znalazłem że modyfikacja tego parametru daje poprawę. I rzeczywiście dało, niezależnie od odtwarzacza muzyki, dźwięk nie jest tłamszony i można naprawdę głośno podkręcić bez tłumienia.

Co do pliku AudioFilter.csv: ja bym go nie kasował tylko poznał jego strukturę i wykorzystał do poprawienia jakości dźwięku. Wydaje mi się, że odpowiada za modelowanie dźwięku (equalizer) jeszcze zanim dotrze do aplikacji, czyli tak na niskim poziomie. Pliki csv to wartości oddzielone przecinkiem, łatwe w edycji w edytorze ASCII czy arkuszach kalkulacyjnych jak Calc czy Excel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę bardzo, oto i ta aplikacja, już jej nie mam, ale z tego co pamietam na jb mi nie działała, ale na ics wszystko śmigało bez zarzutu : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiboweb.android.desiresoundunlock&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ
    Proszę bardzo, oto i ta aplikacja, już jej nie mam, ale z tego co pamietam na jb mi nie działała, ale na ics wszystko śmigało bez zarzutu : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiboweb.android.desiresoundunlock&hl=pl

Ta apka to dla mnie kompletna porażka. Podnosi głośność miksując stereo do mono. Dla mnie to nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i po zmianie tego parametru w build.prop i restarcie, telefon już się nie mógł uruchomić i zawisł przed wyświetleniem napisu xperia.

Nowy soft, root i konfiguracja telefonu od nowa :-/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Dziwne, bo ten parametr nie zmienia niczego ważnego z punktu widzenia systemu. Wyłącza tylko przetwarzanie dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lobo81

U mnie też bez problemu . Edycja pliku root explorerem, zmiana, zapis i reset .

Musiałeś coś złe zrobić, bo do pliku build.prop co ja już tam nie dodałem i usunąłem i zawsze ok jest.

Edytowane przez lobo81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Może przy okazji edycji coś innego zmodyfikowałeś, np. uprawnienia pliku. Czym edytowałeś plik?

I jak wrażenia po edycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

edytowałem tylko ten jeden wpis edytorem tekstu. Nic poza tym. Uprawnień nie zmieniałem. Muszą być jakoś konkretnie ustawione?. Po edycji zapis samego pliku powiódł się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Jakim edytorem edytowałeś? Bo może nawstawiał do pliku jakiś dziwnych znaczków (jeśli nie był to edytor ASCII). Ja edytowałem vi przez adb shell. Uprawnienia muszą być 644 czyli user:rw,group:r,other:r. Własność pliku root:root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plik edytowałem zwykłym tekst edytorem z menedżera plików (nigdy nie miałem z nim problemów).

Uprawnienia pliku zgadzają się z tym co napisałeś.

Próbowałem zadziałać z tym jeszcze raz na świeżym sofcie i dalej to samo.

A może bootloader musi być odblokowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi