Skocz do zawartości
Squnix

[DYSKUSJA] Odblokowanie zakresu głośności w naszych Jotkach

Rekomendowane odpowiedzi

QkiZ

Daj linka do tego menedżera plików. Wydaje mi się że bootloader nie ma tu nic do gadania, bo nic nie flaszujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tia, ale ja kiedyś także złapełem Butlupa ( XD ) poprzez edycje bulid.prop

Napisałem zamiast

qemu.hw.mainkeys=1

napisałem

qmenu.hw.keys=1

I telefon złapał BL, pomogło ponowne sflashowanie /system/ w flashtoolu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Żeby JLo miałoby recovery można by poprawić build.prop przez adb. I nie trzeba by flashować na nowo systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Qkiz, jak wejdziesz w sklep google play i wpiszesz fraze "menedżer plików", to jest to pierwsza pozycja na liście (producent Rhythm Software).

Ale nie ma to znaczenia czy plik edytuje tym czy innym programem, skopiowałem go na kompa i edytowałem zwykłym edytorem samo true na false przy podanej frazie, wgrałem go na nowo do jotki i nadpisałem org. plik. Po restarcie to samo, czyli bootloop po napisie sony i powtarzająca się lekka wibracja co ok 5 sekund :|.

Nie mam już pomysłów co dalej robić z tym fantem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Jakiego masz Androida? 4.0.4? Tak jak masz napisane na profilu. Bo ja mam 4.1.2. Może ten sposób nie działa na 4.0.4...

Edytor tego menedżera ma możliwość zmiany kodowania. Zmieniałeś to?

Na komputerze czy edytowałeś? Zwykły notatnik windowsowy miewa czasem czasem problemy z kodowaniem.

Ja edytowałem ten plik przy pomocy https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.liberty.toolboxpro. Jest też wersja darmowa https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.liberty.toolbox. Jeszcze tu jest ta opcja jako oddzielny program https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W profilu mam podany nieaktualny soft, sorki za wprowadzenie w błąd ;-).

A jeśli chodzi o plik build.prop z 4.0.4 to w nim nawet nie ma omawianej frazy do edycji - sprawdziłem :-).

Nie sprawdzałem i nie zmieniałem kodowania w podanym menedżerze plików.

Na kompie używałem bodajże word pada jesli się nie myle. Po edycji i skopiowaniu go do jotki przed restartem otworzyłem go i przejrzałem czy nie ma błędów.

Wszystko wyglądało ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Wordpad nie jest najlepszym narzędziem do edycji ASCII. Lepszy byłby na Windowsie Notepad++. No to nie wiem co może być nie tak. Może jakaś modyfikacja systemu, wprowadzona wcześniej przez Ciebie gryzie się z tą zmianą. Choć z drugiej strony przywracałeś system i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lobo81

Kiedyś skopiowałem plik bould.prop na komputer ,ale nie pamiętam czy go otwarłemAle jakimś standardowym programem. Niby było też ok, ale po przeniesieniu go na telefon i nadaniu uprawnien oraz reset.Telefon też nie wstał, dlatego takie zmiany robie tylko w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Dlatego że Windows ma inne kodowanie a edytory lubią dodawać różne znaczki, choćby na końcu linii. Ja też wszystkie zmiany robię na telefonie przy pomocy vi przez adb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i w końcu udało się ! :D

Edytowałem plik build.prop programem ROM Toolbox Lite poleconym przez kolegę QkiZ i po restarcie telefon wstał :oczami:.

Teraz pytanie czy rzeczywiście będzie coś głośniej, ale słyszę że nie ma już tego perfidnego obcinania górnej amplitudy dźwięków.

Piwko leci Mistrzu ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi