Skocz do zawartości
Squnix

[DYSKUSJA] Odblokowanie zakresu głośności w naszych Jotkach

Rekomendowane odpowiedzi

kris68

kris555777 az z ciekawosci za chwile wyprobuje te problemy na moim drugim smartfonie - hm ma na Samsungu Galaxy Ace 2 to samo co na J-ce , dyskografie AC/DC , slucham na tych samym sofcie do odtwarzania - ciekawe czy zauwaze roznice - ale kiedys chyba probowalem i wydawalo mi sie ze wieksza dynamika była na J-ce , cóz czas na proby ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam apki PowerAMP - jeden z najlepszych odtwarzaczy z jakich korzystałem. Możliwość ustawienia własnego eq., podbicie dźwięku, brak dziwnych "ściszeń"(doświadczyłem ich używając domyślnego Walkman'a). Odpowiednie ustawienie daje mi bardzo głośne słuchanie z dobrym bassem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to jest nic innego jak przesterowanie dźwięku a nie usunięcie limitu dB. Posłuchaj sobie muzyki na przykład na jakimś innym telefonie albo nawet na kompie na full volume to zrozumiesz o co chodzi. Co prawda taki boost przez PowerAMP coś tam daje ale nadal jest to za ciche.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Ja używam od kilku tygodni tego https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiboweb.android.desiresoundunlocktrial&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dvolumeboost

Niestety wersja pełną płatna ale można też znaleźć w necie darmową pełną wersję.

Sluchawki to mh750. Ns razie daje radę, choć jak by było na stale było by lepiej. Żeby działało najpierw trzeba dodać widżet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

PowerAMP drogi stranded moze to nic innego jak przesterowanie dzwieku ale testowalem wiele odtwarzaczy i tylko ten jeden spelnil moje oczekiwania - mam oczywiscie wersje legalna i naprawde daje rade. Do tego DSP Pack i naprawde dymi tak ze na full ciezko wytrzymac na sluchawkach i obawiam sie ze wieksza glosnosc spowoduje w dluzszym czasie uszkodzenia sluchu. Porownalem tego soft na Ace dwa i na Xperii J i naprawde w tym drugim przypadku czyli u sony daje rade. Tym bardziej ze slucham na firmowych sluchawkach - podejrzewam ze na jakis lepszych byloby lepiej - jak napisalem testuje to na calej dyskografi AC/DC w najlepszej mozliwej jakosci dostepnej w sieci i jestem mega zadowolony. Pewnie na lepszych sluchawkach bedzie lepiej - przymierzam sie do kupna . Ale na prawde nie ma na co narzekac. Volume Boost tez daje rade teraz kupilem za 6,25 zl w GP i tez daje rade - slucham na 70 % mocy i naprawde w wspolpracy z equalizerem DSP daje rade ktora zadowala. polecam troche pokombinowac a na pewno wersja ostateczna po ustawieniu zadowoli nawet wybredne gusty. A jezeli unia wplywa na tą a nie inna dziedzine to nic nie poradzimy. A ja sie oddaje sluchaniu Back in Black czego i wam zycze. Jak i legalnych programow ktore sa stale poprawiane jak odtwarzacz itp. Panowie w nie ktorych choc sprawach badzmy legalni nie idzmy na latwizne. Pozdrawiam i milego sluchania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja używam od kilku tygodni tego https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiboweb.android.desiresoundunlocktrial&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dvolumeboost

Niestety wersja pełną płatna ale można też znaleźć w necie darmową pełną wersję.

Sluchawki to mh750. Ns razie daje radę, choć jak by było na stale było by lepiej. Żeby działało najpierw trzeba dodać widżet.

Powiedz mi proszę w jaki sposób działa ci Volume Boost? Ja po kliknięciu On na widgetcie tracę dźwięk w telefonie kompletnie. Słyszę mocny szum w słuchawkach i tyle. Testowałem na 3 parach słuchawek (oryginalnych od J, HTC ileś tam model z pilotem i Sony nauszne leciwe z którymi poruszam się wszędzie).

Co do wersji płatnych aplikacji w markecie... proszę was... 7zł.

PS Na Nexusie 7 z najnowszym możliwym Androidem dzieje się to samo. Dźwięk ginie po kliknięciu On ale po paru sekundach wraca. Nie jest głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Witam,

No działa normalnie na stockowym Walkmanie na J-tce. Na radiu nie działa (jest właśnie taki szum), podobnie na BT (ale ten akurat ma osobne sterowniki i gra głośno). Daję widzet na pulpit włączam walkamana włączam na widzecie on, dźwięk się wyłącza, Jeszce raz odpalam walkaman i już jest głośno. Moze jest to uciążliwe na początku (trzeba włączać potem żeby nie chodził w tle wyłączać), ale działa, w końcu dźwięk jest głośny. Podobnie działa sound boost. Trzeba włączyć go ręcznie i potwierdzić, działa cały czas, wiec żeby grało radio trzeba go wyłączyć.

Pozdrawiam

PS,

Na Neksusie chyba nie działa, bo smasunk ma inne stery do dźwięku i tam chyba działa audiobosst, lub coś podobnego.

Ten program był pisany chyba pod motorolę i HTC,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie niestety nie działa, dźwięk w całym telefonie umiera najzwyczajniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Podzielę się z wami moją wiedzą i doświadczeniem. Mianowicie uważam, że nasze J-ki grają całkiem nieźle. Problem leży w doborze słuchawek, a konkretnie w ich impedancji. Dobierając słuchawki musimy szczególnie na to zwrócić uwagę. Im niższa impedancja słuchawek tym głośniej zagrają, pomijam już fakt czułości słuchawek i pasmo przenoszenia. Ja osobiście używam winampa pro. Słuchawki jakie używam to: Creative EP-660 Impedancja: 16 ohmów, czułość (przy 1 kHz): 106 dB/mW, pasmo przenoszenia: od 6 Hz do 23 kHz. Słuchawki grają głośno. Natomiast słuchawki nauszne Sennheiser HD449 impedancja 32 Ohmy, pasmo przenoszenia - 16 - 24000 Hz, czułość 114 dB (1 kHz / 1Vrms) grają dobrze ale cicho. Jak jest mniejsza impedancja to łatwiej napędzić głośnik bo potrzebuje wzmacniacza o mniejszej "mocy" ale kosztem kontroli nad membraną ( współczynnik tłumienia ) natomiast wysokoohmowe mają odwrotnie, ale potrzebują dobrego wzmacniacza. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem masz racje, ale to nie zmienia faktu że telefon jest w stanie sprzętowo "nagłośnić" słuchawki 32Ohm bez żadnego problemu (patrz rom CM 10), tutaj jest zakres głośności obniżony umyślnie w kernelu.

Ale tak, wsadzenie słuchawek 16Ohm daje spoko rezultaty.

Edycja:

Wgrałem dzisiaj z nudów CM10 (FreeXperia mod), głośność jest nieporównywalnie większa od stocka.

Jednak w chwili obecnej rom ten ma wiele niedociągnięć i spadków wydajności.

Ale powaga, głośność na słuchawkach jest taka wielka że nie da się wytrzymać na max (mówię tu o słuchawkach 32Ohm, nauszne).

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi