Skocz do zawartości
Squnix

[DYSKUSJA] Odblokowanie zakresu głośności w naszych Jotkach

Rekomendowane odpowiedzi

kris555777 czy możesz nam powiedzieć jakich uzywasz sluchawek?. Może tutaj też jest powód do powstawania różnic w odsluchu? Ja mam sony mh 750c i opisywane różnice są zauważalne między ICS a JB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Podobno po wgraniu CM 10 zakres głośności jest w pełni odblokowany. Czy w takim razie naprawdę tak trudne jest wprowadzenie zmian w stockowym kernelu lub romie żeby zdjąć tą blokadę, czy sony tak bardzo utrudniło to zadanie że jest to do tej pory niemożliwe ?.

zgadza się, na tym romie i kernelu: {Jlo/Mesona/Tapioca}[KERNEL] - Porting CAF kernel to our devices - Page 4 - xda-developers

jest tak głośno, że nie da się słuchać na max (nawet na porządnych słuchawkach nausznych)

problem polega na tym, że na customie tnie dźwięk jak robimy coś w telefonie (jak nie robimy nic tylko leci muzyka to jest ok), choć na tym romie i tak jest tego niewiele jeśli chodzi o przycięcia ale niestety występuje, tego roma i kernela of freexperiaproject nawet nie instalujcie tam się w ogóle nie da słuchać muzyki.

jeśli chodzi o zdjęcie blokady w najnowszym stocku z 4.1 problem polega chyba na tym, że ten kernel od sony ma już tam tyle modyfikacji że nie wiadomo co i jak i gdzie te pliki .so siedzą które faktycznie tłumią dźwięk a i trzeba by deodexować cały rom a jak narazie chyba nikt tego nie zrobił. trzeba też zauważyć że deodexowanie romu sprawi, że będzie on (w teorii) działać wolniej o jakieś 10% ale pozwoli na modyfikacje plików od ręki nawet z poziomu telefonu przez roota.

ja na miejscu devów (a ci od FXP tego nie robią i nie zrobią z tego co mi napisali na XDA) wziął tylko sterowniki aparatu, dźwięku i czego tam jeszcze z stocka 4.1 i wsadził do jakiegoś cm10.

powiem wam, że jak się wkurzę to siądę kiedyś z kumplem i to zrobimy ale prędzej chyba kupie Nexusa 4.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris555777 czy możesz nam powiedzieć jakich uzywasz sluchawek?. Może tutaj też jest powód do powstawania różnic w odsluchu? Ja mam sony mh 750c i opisywane różnice są zauważalne między ICS a JB.

nie pamietam jaki to model ale sa firmy Phillips,doklanalowki.kupione duzo wczesniej niz mam jke,dobierane do mojej mp3ki.z jka tez sie rewelacyjnie sprawdzaja.druga sprawa to tez odtwarzacz z jakiego korzystamy.walkman jest ok ale polecam tez jet audio i zplayer.

---------- Post dołączono o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

jesli chodzi o deodex jb to jest juz chyba od przedwczoraj dostepny,jesli ktos chce to tutaj link

DEODEXED 4.1.2 JELLBEAN FOR XPERIA J.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jesli chodzi o deodex jb to jest juz chyba od przedwczoraj dostepny,jesli ktos chce to tutaj link

DEODEXED 4.1.2 JELLBEAN FOR XPERIA J.zip

To może będzie teraz jakaś nikła szansa, że któryś ze speców naszego zacnego forum rozpracuje problem z tym dźwiękiem.

Nie powiem że bardzo by mi na tym zależało i nie wątpię, że wielu forumowiczów, użytkowników Jotki byłoby chętnych i wdzięcznych za rozpracowanie i usunięcie tej blokady głośności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    studys

Jakoś wcześniej nie widziałem tego tematu ale skoro go zauważyłem to dodam coś od siebie.

Też narzekam na głośność dźwięku, mimo że mam ustawione na maksa to często słyszę ludzi przechodzących obok mnie a jeździe w autobusie nie wspomnę. Moja Nokia E72 grała o niebo lepiej od J-tki. U mnie dodatkowo bardzo zmniejsza się głośność i obcina górne pasmo gdy mam podbicie basów i właśnie jak w piosence one się włączają.

Teraz już wiem że ten model pod tym względem nie jest orłem ale wczoraj miałem mogłem porównać z drugą sztuką koleżanki. I okazało się że u niej gra sporo lepiej niż moja. Jako ciekawostkę dodam że wczoraj podłączyłem pod głośniki komputerowe i mimo ustawienia na maksa było to ledwie słychać. Kumpel podłączył swojego LG L9 i grał prawie 2 razy głośniej.

W tym tygodniu składam swoją J na niezgodność towaru bo wiem że ona jest uszkodzona skoto koleżanki grała odczuwalnie lepiej niż moja. Mam nadzieje że to uznają bo to jest tragedia. Ja nie wiem jak Sony mogło tak spier... sprawę!!! Jest w niej niby walkman ale to jest padaka a nie walkman.

Na takich samych słuchawkach w E72 to aż głowa podskakuje i można normalnie słuchać w komunikacji a w tej J-tce to przy maksie ledwie słychać.

Jak będę miał odpowiedź po reklamacji to dam znać jak ją rozpatrzyli. Dla mnie ten sprzęt nie jest zgodny z umową (przynajmniej moja sztuka).

A jak podkręcałem basy w PowerAmpie to aż dźwięk był przerywany bo nie dawał rady wzmacniacz-to jest dopiero padaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam dwie jotki i na JB to jakaś masakra ten dźwięk kolory bledsze ogólnie sony dało ciała:idiota:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    studys

Ja na 4.0.4 też miałem tak samo z dźwiękiem. W sumie koleżanka ma z Plusa to jeszcze nie ma update do nowej wersji i może dlatego u niej jest lepiej. Aktualnie nie mam 2 J-tek na 4.1.2 dla porównania. Nawet jak to jes soft to i tak telefon jes padaka pod tym względem i kwalifikuje się do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, a co powiecie na całkiem inne rozwiązanie podkręcenia głośności dźwięku z naszego telefonu?

Mam na myśli wzmacniacz słuchawkowy, dużo tego na aukcjach, a rozmiary wcale nie aż takie duże :D.

Próbował ktoś tego? jak to się sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koledzy, a co powiecie na całkiem inne rozwiązanie podkręcenia głośności dźwięku z naszego telefonu?

Mam na myśli wzmacniacz słuchawkowy, dużo tego na aukcjach, a rozmiary wcale nie aż takie duże :D.

Próbował ktoś tego? jak to się sprawuje ?

nie ma to większego sensu, nie potrzeba ci więcej mocy a zmiany dosłownie jednej linijki tekstu w romie oraz modyfikacji bibliotek od dźwięku (a niestety to jest tutaj problemem)

to nie jest tak, że telefon nie ma mocy, on ją ma po prostu specjalnie z premedytacją obniżoną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego jestem świadomy kolego stranded, ale skoro jest to problem jak dotąd nie do obejścia, bo takiego rozwiązania o którym piszesz nigdzie nie znalazłem, to jak inaczej się ratować?

Niestety nikt z forumowiczow nie chce się podjąć tego zadania, żeby odblokować głośność, albo po prostu nie jest to takie proste. Ehh gdybym posiadał takie umiejętności to pewnie sam bym się za to wziął :-/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi