Skocz do zawartości
Wiruz_x

Możliwości OC naszej J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ze nasza Xperia J wydajnością nie grzeszy to postanowiłem podkręcić CPU w związku z czym

mam pytanie gdyż przeglądałem internet w poszukiwaniu jakiejś metody OC CPU naszej J a że nic konkretnego nie wyszukałem zwracam się do ogółu może ktoś coś znalazł (najlepiej jeśli była by możliwość podkręcenia CPU na Stockowym ROMIE) Jeśli ktoś coś znalazł to było by miło jeśli by opisał to w tym wątku :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Nie ma możliwości podkręcenia OC, zresztą nic by to Tobie nie dało ponieważ jeśli masz problemy z wydajnością Jotki to na 99% trafiłeś na trefny egz. "zdrowe" Jotki działają super wydajnie, często lepiej niż SGS i mówie to bardzo serio! :)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maciu
    Nie ma możliwości podkręcenia OC, zresztą nic by to Tobie nie dało ponieważ jeśli masz problemy z wydajnością Jotki to na 99% trafiłeś na trefny egz. "zdrowe" Jotki działają super wydajnie, często lepiej niż SGS i mówie to bardzo serio! :)

Chyba sobie kpisz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

@up

mówię całkiem poważnie, nawet redaktor komputer świat w komentarzach potwierdził, że wydajnościowo Jotka jest porównywalna do SGS 1. Oczywiście mówimy o w pełni sprawnej Jotce a nie o takiej co "tnie nawet w menu"

Wystarczy zrobić testy benchmarku na stock ROM Jtki oraz na stock ROM SGS1 bez podkręconego OC ;)

Ale bądź uczciwy, jeśli Twoja Jotka działa tak sobie, tzn, nie jest szybka i tnie w prostych czynnościach to odpuść sobie ten test ;)

Zresztą bardzo dużo gier testuję i widzę jak działają na Jotce a jak na SGS.

Wystarczy nawet poczytać komentarze ludzi którzy twierdzą, że dana gra tnie na SGS a na Jotce działa bez lagów.

Ja mogę sobie na takie testy pozwolić bo mam większość gier kupionych w GP

tu masz dwa przykłady

pierwszy SGSI vs SGSIII, gdzie SGS 1 ma tylko 1301 ptk (i tak dużo) Jotka uzyskuję przy sprawnych Jotkach nawet 2100 ptk

drugi test SGS 1 vs SGS plus wyniki dal SGS1 podobne jak w teście pierwszym, SGS Plus trochę ponad 2500 ptk ale gdyby jotka miała procek 1,4 byłby wyższy niż na plusie ;)

Większość ludzi zapomina,że w jotkach te adreno to cortex-a5 a nie przestarzały scorpion, dzięki temu jotka przewyższa nawet adreno205 ze scorpionem. Nawet redaktor Komputer Świat o tym zapomniał ale po jego uświadomieniu przyjrzał się Jotce dokładniej ;)

Dodatkowo, Jotka ma tak złą opinię ponieważ Sony strzelił sobie w kolano wypuszczając serię uszkodzonych Jotek i wiara mając ten nieszczęśliwy model wypisują głupoty!

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maciu

"Oczywiście mówimy o w pełni sprawnej Jotce a nie o takiej co "tnie nawet w menu" "

Co masz na myśli pisząc o w pełni sprawnej J'ce ?

Czyste, zadbane oprogramowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Najprawdopodobniej nieświadomie Sony wypuściło serie wadliwych Jotek, gdzie tylko wymiana płyty głównej pomoże ;)

Stąd biorą się negatywne opinie o tym telefonie.

Mi się akurat trafił bardzo dobrze działający model ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maciu

Nie sądzę aby popełnili taką gafę, każda seria wypuszczona z fabryki przechodzi testy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

te wadliwe Jotki działają ale tylko działają bo wszystko chodzi koszmarnie a przynajmniej nie najlepiej, więc testy mogły przejść pozytywnie. Jeśli napięcie jest prawidłowe i telefon się uruchamia to test zaliczony ;)

Wracając do wydajności to powiem więcej

według Quadrant to Jotka wyprzedza nawet HTC Desiere HD i Nexus S ;)

Tutaj dowód z mojego testu który teraz zrobiłem

udametat.jpg

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-81883-14255716302273_thumb.png

A to mój wynik:PP wcześniej miałem 2091 ale nie zrobiłem print screena ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

To tylko pokazuję, że jotka jest wydajniejsza niż ją niektórzy przedstawiają ;)

Ja największy wynik uzyskałem 2119ptk a w benchmarku antuntu 4606ptk :PP

Myślę, że jak będzie kernel umożliwiający podkręcenie OC do 1,4Ghz to wyniki w Quadrant będą w okolicy 2600ptk a w antuntu z 6500ptk :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x