Skocz do zawartości
Wiruz_x

Możliwości OC naszej J

Rekomendowane odpowiedzi

knst

@up

Chłopie dalej mylisz GPU z CPU. Doedukuj się to nie będziesz pisał takich głupot.

Adreno 200 jest ten sam, układ np z X10 do tego z J różni się procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

Dobrze wiem co mówię i myśl sobie co chcesz. Nawet Quadrant mówi sam za siebie, gdzie Jotka z 1Ghz zjada Arc s z OC 1,4 a nawet tym podkręconym do 1,6Ghz.

Wytłumaczysz mi czemu tak się dzieję? Wytłumaczysz mi też dlaczego nie ma gry na Jotce, która by działała na Jotce kulawo? GTA III na full detalach chodzi bez ścinki, MC3, Dead Trigger, Shodow Gun i wiele innych również ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem okazję grać na Jotce w GTA III przez chwilę i na full detalach nie dawała rady ;)

Telefon był brany z orange bodajże :)

Można by rzec, że kuzynka dostała pod choinkę ;)

Więc nie wiem do końca jak z tą megaaaa wydajnością. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

@up

Możliwe, że miałeś w rękach telefon z tej trefnej seri. Na sprawnej Jotce GTA III chodzi na full detalach bezbłędnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

faktycznie gta3 działa dość płynnie tylko tekstury otoczenia w czasie jazdy wczytują się z opoznieniem ale to przez qualid moda od Grelixa którego sobie sciaglem gdzie tekstury są podbite do wyższej rozdzielczości polepszona jakość przeznaczone w zasadzie dla urządzeń typu sgs2.dodam że na neo v było znacznie gorzej.na oryginalnych plikach gta musi smigac na j-ce bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

@up

dzięki za wsparcie ;)

Masz sprawną Jotkę i wiesz w czym jest rzecz, miałeś NeoV i wiesz, że Jotka jest wydajniejsza ;)

Gdyby było tak jak nie którzy to opisują to Jotka by się wykładała na zaawansowanych grach a prawda jest taka, że lepiej sobie radzi z nimi niż SGS, Arc S, DHD, NeoV, LWW itp.

Wystarczy sobie popatrzeć na YT benchmarki Quadrant i widać jak te modele odstają od Jotki.

Ale sru, ja już nie walczę z wiarą, która nie ma pojęcia o tym telefonie, jego procku itp.

Ci co mają wiedzieć to wiedzą.

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uporządkujmy to, bo zarówno knst jak i kolos28 się trochę mylą.

Powołując się na samo ARM - twórcę waszych cortexów a5/a8/a9/a15:

Wydajność:

A5 = 1.57 DMIPS/MHz

A8 - 2.00 DMIPS/MHz

A9 = 2.50 DMIPS/MHz

A15 = 3.30 DMIPS/MHz

Więc tak. Snapdragon S2 bazuje generalnie na Cortex A8 + ma kilka ficzerów Cortexa A9. SGS1 ma Cortexa A8. Wniosek taki, że CPU macie słabszy.

Adreno 200, nawet to ulepszone, też jest słabsze od 205'tki z S2. Najlepszy, tego przykładem jest brak wsparcia HD 720p w Adreno200 enhanced. I tak. Adreno z XPJ jest ulepszone/lepsze względem Adreno X10/Desire.

Dlaczego Wam gry działają lepiej, niż w teoretycznie mocniejszych urządzeniach z Snapdragonami S2? Dla mnie jedynym wytłumaczeniem jest soft. Sony przyłożyło się trochę do ICS'a dla Xperii 2012. Dobra optymalizacja czyni cuda. Kris555777 może Ci opowiedzieć o 'wspaniałym' ICS dla xp2011, bo posiadał Neo i jakieś porównanie teraz ma. Oprócz tego XPJ (410mb?)ma więcej dostępnego RAM'u niż NeoV/SGS (~340mb), co przy tak małych ilościach robi ogromną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up.jka ma nieco wiecej dostepnego ramu ale wydaje mi się że system zużywa nieco wiecej i bilans wychodzi ten sam co neo v z ics.ale faktycznie sony dużo bardziej postaralo się z ics dla jki niż dla neo i modeli 11 dla których odklepalo panszczyzne.nie mogli wydać softu crapu bo w zastepstwie nie ma starszego softu i jka by się nie sprzedała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SRX069

NO fakt, jeżeli chodzi o optymalizacje to Sony jest nr. 1. A jeszcze wracając do dyskusji to Adreno 200 nawet ulepszone nie jest tak wydajne jak 205, jak mówi ShadyTurtle. Na nowym Antutu XJ w teście grafiki 3D uzyskuje 1700-1800pkt (poprawcie mnie jak się mylę), a neo V ok. 2350pkt. Rozdzielczość ta sama, więc XJ jakimś cudem wyrywa więcej punktów za CPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolos28

Ja i tak upieram się przy swoim, optymaluzacja optymalizacją ale sprzęt musi być stosunkowo dobry by to udźwignął.

To czemu w benchmarkach w Quadrant przebijamy i to o wielę SGS, DHD czy choćby Arc S z OC 1,4? Nie sądze by to chodziło o RAM, którego wcale tak wiele więcej nie ma. Gdyby Arc S miał OC 1Ghz to w Quadrant może by miał ze 1000 ptk, gzie jotka ma blisko 2100, przy takowaniu 1,4 Ghz wynik byłby na poziomie 2500 ptk czyli podobnie co LG Optimus 2x.

Na koniec te adreno205 w Arcu S itp. to nie cortex-a8 tylko przestarzały scorpion i pewnie stąd ta wydajność ;)

Na koniec napiszę, że co by niebyło to najważniejsze, że jotka jest tak wydajna względem wyżej wspomianych modeli :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.