Skocz do zawartości
Wiruz_x

Możliwości OC naszej J

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewne obawy ze jb bedzie gorszy niz ics,bo sony najbardziej wspiera nowe modele a jak juz wiemy wychodza nowe i jb dla nas moze byc tak samo niedopracowany[skopany] jak ics dla neo v i innych.ale jesli sie myle to na pewno bedzie jeszcze b. wydajniejszy niz ics. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znów mam wynik dobry bez OC na czystym stock'u.

Wygląda na to ,że po flashowaniu Build.prop wartość dalvik.vm.heapsize=24m.

Wiec sobie zmieniłem na 48m i wynik uzyskałem w Quadrant 2059.

Ciekawe czy nie można by tych lepszych sterowników doinstalować lub dobrać przez modyfikację w końcu Android bazuje na linuksie a tam można robić wszystko:)

W linuksie to był plik xfree i w nim ustawienia od grafiki łącznie z wyborem sterownika może tu by dało radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

Kolos28 popieram twoja wypowiedz w calej rozciaglosci. Nawet ze wzgledu na zawarte w nim czesci jest calkiem przyzwoitym telefonem i jak na swoja klase zachowuje sie calkiem niezle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, przedstawiam mój wynik uzyskany na wersji Pro Edition 2.2.1.

screenshot2013012914095.pngscreenshot2013012915323.pngscreenshot2013012915345.png

Specjalnie zrobiłem trzy testy pod rząd aby sprawdzić czy będzie duża różnica między wynikami.

Środkowy screen, to własne ustwienia, gdzie ustawiłem powtórzenie wszystkich testów po 5 razy.

Launcher Apex 1.4.2, root, soft niebrandowany 7.5.

Edytowane przez icebear
    Info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Dobry wynik ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Satar

Wadliwe J-ki wychodziły w jakiejś konkretnej sieci/partii czy przypadkowo???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolos28 znowu zamotałeś i toczysz dyskusje na tematy o których pojęcia nie masz :zabawa: Ten śmieszny link, który podesłałeś tyczy się tylko snapdragonów S1. A my cały czas mówimy o snapdragonach S2.

Dla sprostowania Snapdragon S2 jest to Scorpion bazujący na Cortex-A8, tzn. ma tylko kilka jego ficzerów.

Nie. Widocznie muszę Ci to szerzej wyłożyć. Scorpion to tylko nazwa dla CPU produkowanych przez/dla Qualcomma. Tak samo jak Samusung miał swojego Hummingbirda (Cortex A8), aktualną serie CPU Exynos (Cortex A9). Scorpiony wchodzące do rodziny Snapdragon S2 są CPU bazującymi na Cortexach A8 + posiadają kilka funkcji Cortexa A9. To jest fakt.

Współczesne Cortex-A8 są stosowane już w Snapdragon S3 ale również w Snapdragon S3 występuję Cortex-A5 bo to wszystko zależy od wartości OC. Gdyby w Jotce było wyższe OC to by był to już Cortex-A8.

Dużo gadasz, ale niestety same farmazony przeplatane z pierdołami :facepalm:

CPU w Snapdragonie S3 to nic innego jak 2x cpu snapdragona S2. Czyli Cortex A8 + kilka ficzerów Cortexa A9. Czyli w S3 jest dwurdzeniowy Scorpion znany z S2.

Cortex to jest architektura. A nie tylko taktowanie procesora :facepalm: Samymi Mhz nie przeskoczysz mniejszej ilości Cache L2, FPU itd.

Wasz MSM7227A należy do rodziny Snapdragon S1, mimo że został zaprezentowany końcem roku 2011.

I na koniec. Cortex-A Series - ARM Poczytaj. ARM to twórca Cortexów. No wybacz ale samo ARM twierdzi (i tak zaprojektowało tą architekturę), że Cortex A5 to najsłabsze CPU w rodzinie.

Już nawet nie chodzi mi o to, czy XPJ jest wydajniejsza od czegoś tam czy nie. Tylko kurna, nie potrafię przejść obojętnie gdy ktoś pieprzy głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28
    I na koniec. Cortex-A Series - ARM Poczytaj. ARM to twórca Cortexów. No wybacz ale samo ARM twierdzi (i tak zaprojektowało tą architekturę), że Cortex A5 to najsłabsze CPU w rodzinie.

nigdy tego nie negowałem bo to niezaprzeczalne ale jak już mówiłem Snapdragon S2 ze Scorpionem które mają takie telefony jak Neo V do końca nigdy nie należały do tej rodziny bo tam te rozwiązanie jest tylko oparte/bazujące o cortex-a8, czyli mają tylko kilka jego ficzerów ;)

I radzę na spokojnie poczytać wszystko co pisałem ja i co jest na necie ;)

bo mylisz stare rozwiązania z nowymi, gdzie Snapdragon S2 Scorpion (adreno205) nie ma nic wspólnego z nowym rozwiązaniem Snapdragon S2 Cortex-A8 (adreno205)

Dlatego wszystko na to wskazuję że Snapdragon S1 z Cortex-A5 (adreno200) jest wydajniejsze niż przestarzały Snapdragon S2 Scorpion (adreno205) :)

Jakby co to wiem, że scorpion to CPU a adreno... to GPU, możliwe, że siła tkwi w CPU Jotki, tylko z drugiej strony wszędzie jest napisane, że to adreno200 jest ulepszone - więc teraz pytanie czym CPU??

ale już nie ważne bo najważniejsze jest, że jotka jest dobrym telefonem ;)

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bo mylisz stare rozwiązania z nowymi, gdzie Snapdragon S2 Scorpion (adreno205) nie ma nic wspólnego z nowym rozwiązaniem Snapdragon S2 Cortex-A8 (adreno205)

:facepalm3: Po raz kolejny udowadniasz, że nie wiesz o czym mówisz. Mylisz i mieszasz fakty, tworzysz jakieś nieistniejące SoC'e. Czytam to 10 razy i nie mogę Cię zrozumieć. Jest jeden Snapdragon S2, ze Scorpionem (Cortexem A8 + A9). Nie ma "starych i nowych" S2. Coś takiego nie istnieje.

Dlatego wszystko na to wskazuję że Snapdragon S1 z Cortex-A5 (adreno200) jest wydajniejsze niż przestarzały Snapdragon S2 Scorpion (adreno205)

:zabawa:

post-62307-14255716635294_thumb.jpg

http://dl.xda-developers.com/attachdl/e4e7b85d1381e4a6490b81c32abf3cf6/510a3801/1/1/3/7/6/1/8/uploadfromtaptalk1340002815407.jpg

To tyle jeśli chodzi o twoją śmieszną teorię. Z technicznego punktu widzenia Cortex A5 + adreno200 nie może być lepszy od Cortex A8 + adreno205. Jeszcze tylko uprzedzę twoje kolejne durne teorie. OneV jest zbudowany w oparciu o MSM8255. Tak to ten sam cpu i gpu co w neov/desirehd/arcs. Dlaczego te modele miały dużo mniej pkt? Stare wyniki, robione na nie aktualnych systemach, robiona na nie aktualnym benchmarku.

Możesz pokazać wyniki z antutu i linpack?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BTW moich testów, zrobiłem jeszcze test w Antutu, wynik to 4074. Jeżeli trzeba ss to wstawię,

nie ma problemu. SGS ma 4228. Dołączam do grona użytkowników, którzy myślą, że jeżeli będzie możliwość OC na Jotkę, ten telefon będzie wymiatał. Po tych testach kupiłem Dead Trigger (szczerze mówiąc bałem się, że będą lagi), gra śmiga bez zająknięcia.

Edytowane przez icebear
    Nowe info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x