Skocz do zawartości
Wiruz_x

Możliwości OC naszej J

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem kolosalne znaczenia ma kernel v3..... jki gdzie starsze xperie mają przestarzały pamiętający czasy froyo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

kris555777 jestes bardziej na biezaco nie pojawilo sie coj nowego z CWM pod nasz telefon , bo tak czekam, czekam i doczekac sie nie moge - istnieja obawy ze sie niestety nie pojawi bo na XDA brak zainteresowania J-ka. Wiem ze telefon nawet ze stockowym romem dziala bardzo dobrze ale backup by sie przydal w razie wysypania j-ki. A chyba pytales wczoraj la bylem po silnych prochach od lekarrza wiec moja odpowiedzna PW mogla byc troche nieskladna, dzis juz jest ok - bootloadera nie ruszalem bo jak pisales moga w razie awari sprawdzic po imei kto sciagal a po drugie nie mam takiej potrzeby bo custom romow nie ma konkretnie nic a po to zeby sie tylko pochwalic ze umiem sciagnac bootloader to juz za stary jestem. Potem ludzie chca wrocic do sytuacj sprzed i pisza do mnie na gg - czasem bardzo duzo w ciagu dnia. Jak ktos ma problemy z zainstalowaniem sodtu czy roota to takich wybierach i w miare mozliwosci chetnie pomagam , niestety pozostaje bez odpowiedzi zreszta zgodnie z tym co mam napisane w mojej sygnaturze. Jotke zepsuc latwo rzucajac sie na wszelkie nowinki a potem problem zeby przywrocic ja do dzialania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28
    kolos28 znowu zamotałeś i toczysz dyskusje na tematy o których pojęcia nie masz :zabawa: Ten śmieszny link, który podesłałeś tyczy się tylko snapdragonów S1. A my cały czas mówimy o snapdragonach S2.

Dobra to mój ostatni post w tej pogadance!

Ten link miał pokazać rozwój snapdradon S1

Ten z x10, desiere miał scorpion a ten z Jotki ma cortex-a5

Więc jasno wynika, że Ty się mylisz bo w tym porónaniu wynika jasno, że scorpion nie ma nic wspólnego z cortex jak to przedstawiałeś odnośnie snapdragon s2, gdzie twierdziłeś że to cortex-a8 z ficzerami cortex-a9.

Gdyby było tak jak mówisz to pierwsza generacja S1 ze scorpionem miała by cortex-a5 a to nie prawda.

Druga sprawa

Teraz Ty posługujesz się mało wartościowym zdjęciem z benchmarkiem.

Owszem wynik większy niż na neov, arc s choć mają te same bebechy ale skąd mam mieć pewność, że test był robiony na stocku, bez podkręcenia OC itp??

Dla przykładu masz wynik z jotki

post-112653-14255716647931_thumb.jpg

Gdzie jak widzisz niby adreno200 a wynik grafiki bardzo zbliżony do adreno205

Magia? Fotomontaż?

Nie! Poprostu gdzieś musi tkwić sekret ale pewne jest, że Jotka z nowym cortex-A5 (adreno200) nie jest mniej wydajna od przestarzałego scorpion z adreno205.

Ja już kończe tą dyskusję bo to nie ma sensu!

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oho, zaczyna się odpowiadanie na fragmenty wygodne.

Ten z x10, desiere miał scorpion a ten z Jotki ma cortex-a5

Więc jasno wynika, że Ty się mylisz bo w tym porónaniu wynika jasno, że scorpion nie ma nic wspólnego z cortex jak to przedstawiałeś odnośnie snapdragon s2, gdzie twierdziłeś że to cortex-a8 z ficzerami cortex-a9.

Ale co nas obchodzi Snapdraon S1, jak my ciągle mówimy o NeoV/ARC/OneV/DHD - Snapdragony S2.

Znajdź mi fragment, w którym mówiłem, że Scorpion z S1 to cortex a8 + a9. Nie trudź się, bo nie znajdziesz. Sam sobie to wymyśliłeś.

Nie wiem czym jest Scorpion z S1. Ale zgadując po instrukcjach armv7 jest to zwykły Cortex A8, tyle że produkowany jeszcze w starym procesie tech. 65nm. I tak: MSM7227A jest lepszym CPU od starego Scorpiona z Snapdragona S1. Ale na pewno nie jest lepszy od Scorpiona z S2.

Owszem wynik większy niż na neov, arc s choć mają te same bebechy ale skąd mam mieć pewność, że test był robiony na stocku, bez podkręcenia OC itp??

HTC One V unboxed and benchmarked - SlashGear

Bo to wynik prosto po wyjęciu z pudełka. Żadne modyfikacje itd nie mogły być zrobione.

Gdzie jak widzisz niby adreno200 a wynik grafiki bardzo zbliżony do adreno205

Magia? Fotomontaż?

Nie! Poprostu gdzieś musi tkwić sekret ale pewne jest, że Jotka z nowym cortex-A5 (adreno200) nie jest mniej wydajna od przestarzałego scorpion z adreno205.

No i wreszcie mamy postęp. Teraz w miarę się wszystko zgadza. Sekret? Podoba mi się teoria krisa555777 z nowszym kernelem. NeoV i Arc zostały na starym 2.6.32, a OneV i XPJ mają v3.

edit: Można jeszcze rozwiać wątpliwości, jeśli ktoś z Was wrzuci screen z test Linpack - będzie wiadomo jak wydajny jest MSM7227A :)

edit2: ja również zmieniam swoje stanowisko. MSM7227A = MSM8255.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Pewnie, że nie mówiłeś że snapdragon S1 to cortex-a8 ale twierdzisz że snapdragon S2 ze scorpionem to cortex-a8 z ficzerami a9 a mój link ukazuję jasno rozwój snapdragon S1 gdzie w pierwszej generacji był to scorpion który został zastaąpiony cortex-a5.

Dlatego Twoje twierdzenie, że stara generacja snapdragon S2 ze scorpionem to cortex-a8 jest nie prawdziwa ;)

No jakoś wkońcu doszliśmy do porozumienia ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi nasuwa się jeszcze jedno przypuszczenie iż snapdragon s1 jki produkowany jest w nowszyn procecie techn. z nowymi instrukcjami armv7 i dlatego jka dobrze się spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

@Kris zagaszam się a kolega @ShadyTurtle myli się tym stwierdzeniem ponieważ Jotka ma procesor wykonany w 45nm ;)

Nie wiem czym jest Scorpion z S1. Ale zgadując po instrukcjach armv7 jest to zwykły Cortex A8, tyle że produkowany jeszcze w starym procesie tech. 65nm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sopat
    edit: Można jeszcze rozwiać wątpliwości, jeśli ktoś z Was wrzuci screen z test Linpack - będzie wiadomo jak wydajny jest MSM7227A :)

Zrobiłem parę testów wynik oscylowal w granicach 35-40. Test robiony w Linpack pro.

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk

post-195138-14255716652586_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolos ty masz ogromne problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

twierdzisz że snapdragon S2 ze scorpionem to cortex-a8 z ficzerami a9 a mój link ukazuję jasno rozwój snapdragon S1 gdzie w pierwszej generacji był to scorpion który został zastaąpiony cortex-a5.

Dlatego Twoje twierdzenie, że stara generacja snapdragon S2 ze scorpionem to cortex-a8 jest nie prawdziwa

Co ma wspólnego Snapdragon S1 do S2? Ty w ogóle widzisz jakąkolwiek różnicę między nimi? Czy głupiego udajesz? A wiesz, że Snapdragon S2 jest nowszy od S1? I Scorpion z S2 jest nowsze od Scorpiona S1? Może tego nie ogarniasz i stąd masz problemy aby pojąć, że Scorpion Snapdragon S2 to Cortex A8 + A9? Stary Scorpion S1 jest gorszy od cortexa a5, ale Scorpion z S2 nie jest.

Scorpion (CPU) - Wikipedia, the free encyclopedia Czego nie rozumiesz z tego linku? Spójrz na ostatnie wpisy z tej tabeli. Scorpion S2 jest minimalnie wydajniejszy od Cortexa A8, bo posiada kilka cech Cortexa A9. Nadążasz?

ShadyTurtle myli się tym stwierdzeniem ponieważ Jotka ma procesor wykonany w 45nm

Znowu problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie napisałem, że XPJ ma cpu 65nm?

Uwaga, skup się, przeczytaj 5 razy i powiedz, o którym CPU tutaj mówiłem:

"Nie wiem czym jest Scorpion z S1. Ale zgadując po instrukcjach armv7 jest to zwykły Cortex A8, tyle że produkowany jeszcze w starym procesie tech. 65nm."

Nawet wytłuściłem Ci odpowiedni fragment. Czy CPU Xperii J to scorpion? NIE. Ale widzę, że kolega gimnazjum nie skończył... Dawno nie spotkałem tak niereformowalnego ignoranta.

@ sopat

Czyli wyniki bardzo podobne do Scorpiona S2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Powiedz mi jak może być że stary Snapdragon S1 to scorpion a nowy Snapdragon S1 to cortex-a5?

Widzisz tu różnice? W takim przypadku jak scorpion może być cortex?

Ja już pisałem, że powstały nowe standardy wypychając przestarzały skorpion i tak w tych nowych standardach

Snapdragon S1 t cortex-a5 a Snapdragon S2 to cortex-a8. Stary Snapdragon S2 nie ma nic wspólnego z nowym cortex-a8. Stary Snapdragon S2 ze scorpionem tylko bazował na cortex-a8.

To taki podział by nie mylić starych rozwiązań z nowymi. Z resztą ja nie spotkałem się by nowe rozwiązania miały scorpion czy to Snapdragon S1, S2, S3...

To jest ta różnica! Pojmij to!

Już tego prościej nie umiem wytłumaczyć ale spoko niech każdy pozostanie przy swoim, bo najważniejsze jest że nowy Snapdragon S1 z cortex-a5 (adreno200) nie jest mniej wydajny niż stary Snapdragon S2 z przestarzałym scorpionem (adreno205) !

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x