Skocz do zawartości
Wiruz_x

Możliwości OC naszej J

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy z czytaniem po raz kolejny. Jeśli teraz nie zrozumiesz to nie odpisuj już, bo się tylko pogrążasz.

Wróć się kilka postów do tyłu.

"Nie. Widocznie muszę Ci to szerzej wyłożyć. Scorpion to tylko nazwa dla CPU produkowanych przez/dla Qualcomma. Tak samo jak Samusung miał swojego Hummingbirda (Cortex A8), aktualną serie CPU Exynos (Cortex A9). Scorpiony wchodzące do rodziny Snapdragon S2 są CPU bazującymi na Cortexach A8 + posiadają kilka funkcji Cortexa A9. To jest fakt. "

Musisz zrozumieć to. Scorpion nie jest architekturą. Nie jest procesorem. Scorpion jest tylko nazwą handlową wymyśloną przez Qualcomma, pod którą kryje się mix CPU Cortex A8 i A9.

Snapdragon S1 t cortex-a5

Nie. Snapdragon S1 to cała rodzina procesorów, do której należą zarówno starusieńkie jednostki z instrukcjami amr v6, jak i pierwsze Scorpiony oraz Cortexy A5.

Snapdragon S2 to cortex-a8. Stary Snapdragon S2 nie ma nic wspólnego z nowym cortex-a8. Stary Snapdragon S2 ze scorpionem tylko bazował na cortex-a8.

Jaki stary, jaki nowy? O co ci tu chodzi? Jest jedna rodzina Snapdragon S2. Raptem 4-5 SOC'ów. Nie ma czegoś takiego jak nowy Snapdragon S2 i stary. Wtf, kolos. Ciężkie prochy musisz brać, bo żyjesz w dziwnym świecie z procesorami które nawet nie istnieją.

Procesory należące do rodziny Snapdragon S2 są mixem Cortexa A8 i A9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Spoko ale nawet w wikipedia jest napisane, że Scorpion jest to własny projekt Qualcomm. Posiada on wiele funkcji podobnych do tych z ARM Cortex-A8 i jest oparty na ARM v7

Snapdragon (system on chip) - Wikipedia, the free encyclopedia

Jak by nie było na prawdę, to już skończmy tą dyskusję bo najważniejsze, że doszliśmy do wniosku że rozwiązanie z neoV itp. jest wcale nie lepsze niż te z Jtki ;)

Możliwe, że ja czegoś nie rozumiem ale nie o to chodzi bo wniosek jest jednoznaczny co do wydajności wymienionych telefonów ;)

Uznajmy to za sukces w naszej pogawędce ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bb

Witam. Od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Sony Xperia J. Telefon mimo krótkiego stażu sprawuje się świetnie! Nie wiem co niektórzy od niego chcą - telefon ładny, wydajny i szybki! Nie ma żadnych zacięć czy lagów. Śmieszy mnie, jak niektórzy piszą że jest on wolny i się tnie. Mi taka maszyna w zupełności starczy. Od super szybkości i mocy są komputery a nie telefony.

Robiłem test w Quadrancie i mój egzemplarz otrzymał wynik... 2123 pk.! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

ładny wynik, ja najwięcej uzyskałem 2119ptk.

mógłbyś wstawić screen - tak dla niedowiarków :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    knst

Ależ wy się tymi benchmarkami jaracie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt faktem Sony Xperia J jest smartphone wartym naszej uwagi.

W promocji w Orange był w bardzo przystępnej cenie.

W chwila kiedy wyjdzie nowa wersja Androida -> 4.1.2 zyska na wydajności jeśli pojawią się w nim nowe sterowniki pod układ graficzny.

Już się nie mogę doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bb

Ten cały Quadrant jest dziwny. Za każdym razem wyniki są inne. Raz mam 2123pkt. po 10 min. znowu robię test i jest 1777pkt., za chwilę 2020pkt., później znowu nisko 1789pkt. Przysięgam że za pierwszym razem miałem te 20123pkt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

duże masz te rozbieżności ale to normalne, że wyniki są różne bo to zależy od usług uruchomionych w tle itp. ale ja mam zawsze w okolicy 2000 - 2050 ptk ;)

ale sru z benchmarkami, najważniejsze, że dobrze sprawuję się Twój telefon ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MSM7227A stosowane w Xperii J jest nowsze niż MSM8255 stosowane w Arc S czy Neo V. A Cortex-A5 jest lepszy niż A8, o czym może chociażby świadczyć stosowanie 4-rdzeniowych A5 w najnowszych Snapdragonach S4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Mylisz pojęcia.

Scorpion w neoV jest sporo gorszy niż cortex- a5 ale tylko dlatego, że scorpion to odzielny projekt qualcomm bazujący tylko na cortex-a8. Dodatkowo scorpion to bardzo przestarzałe rozwiązanie które obecnie zostało zastąpione nowoczesnym krait (możliwe że nazwe przekręciłem)

Gdyby jotka miała procesor 1,4Ghz to byłby to cortex-a8

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x