Skocz do zawartości
szefik

Brak podświetlania klawiatury qwerty

Rekomendowane odpowiedzi

szefik

Witam tak jak w temacie. Pewnego wieczoru chciałem napisać wiadomość sms. Po rozsunięciu klawiatura tylko mrugła i to wszystko :/ Za każdym razem to samo. Szukałem trochę po necie, ale nigdzie nie jest napisane jak rozwiązać ten problem.

może coś o mojej x10 mini pro:

- kilka dni wcześniej wymieniłem taśmę lcd,

- nie aktualizowałem telefonu,

- mam oryginalne oprogramowanie bez rota itd

- poza brakiem podświetlania, klawiatura działa - wszystkie guziki.

- telefon nie upadł.

Czy to wina płytki klawiatury? z drugiej strony zawsze na chwile się zapali..

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże i czekam na odpowiedź :))

Edytowane przez szefik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oxu

Jeśli tylko mrugnie na chwile to nie jest to wina sprzętu ale oprogramowania zrzuć ważniejsze rzecz z pamięci telefonu i np. SEUS'em wgraj oprogramowanie od nowa powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szefik

Najpierw przywróciłem ustawienia fabryczne - nie pomogło. Potem użyłem Sony update service. Program nic nie wykrył, mimo to wgrałem jeszcze raz oprogramowanie, ale to też nie pomogło :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szefik

Naprawdę nikt na forum nie miał takiej dolegliwości w swojej mini pro i nie może pomóc? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szefik

Zauważyłem jeszcze pewną prawidłowość, która nie ma związku z rozsuwaniem klawiatury. Otóż bez względu czy rozkładam telefon czy jest już rozłożony klawiatura tylko się na chwilę zapali jak wyświetlacz jest wygaszony.

Sytuacja 1

Wyświetlacz jest wygaszony i telefon rozsunięty i jak wcisnę jakiś klawisz z klawiatury to zapala się wyświetlacz i włącza się na chwilę podświetlanie klawiatury.

Jak wyświetlacz jest podświetlony i telefon jest rozłożony, gdy wcisnę klawisz z klawiatury podświetlanie nie reaguje

Sytuacja 2

Wygaszony wyświetlacz i telefon zamknięty. Rozsuwam i zapala się wyświetlacz i mruga podświetlanie klawiatury.

Wyświetlacz zapalony i telefon zamknięty. Gdy rozsunę zero reakcji podświetlania klawiatury.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oxu

ale jeśli przywróciłeś system seusem i dalej sytulacja sie powtarza to to musi byc uszkodzenie mechaniczne moze to byc taśma która z czasem sie przeciera albo sama klawiatura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esiukw

kupiłem nowa taśmę i mam własnie ten sam problem... zapala się klawiatura na chwile po czym gaśnie.. jest to już 2 taśmy wymieniłem i nic dalej to samo ;/ jest jakaś aplikacja by klawiatura była podświetlona non stop ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    esiukw

Eureka siadlem sobie chwile przy tym i jest blad konstrukcyjny niewiem ale czujnik swiatla nie dziala.. wiec zlutowalem tam 2 nozki i klawiatura podswietla :)post-125860-14255717074971_thumb.png

na zdjeciu oznaczone w ktorym i czarna kreska co trzeba zewrzec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oxu

a teraz czy wgl reaguje na czujnik czy sieci się cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Boo222

też mam ten sam problem, używam MiniCM7-2.2.1 ale nie odważe sie nic tam lutować :P może ktoś ma jakiś inny sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi