Skocz do zawartości
RoboD

Synchronizacja: telefon -> gmail

Rekomendowane odpowiedzi

RoboD

Witam

Po przeczytaniu paru wątków o imporcie kontaktów do Gmaila, dalej jestem w lesie. Jak zdążyłem się zorientować z telefonu nie można bezpośrednio zsynchronizować kontaktów z Gmailem. Można to zrobić, np. przez eksport do pliku csv (Kies) i import do Gmaila. Tak też zrobiłem, ale niestety wszystkie dane zaimportowanych kontaktów wylądowały w polu opisu/notatki :-( Poprawny import można wykonać z palca, ładując pojedyncze kontakty z pliku vcf, ale to ostateczność i chciałbym tego uniknąć. Jak sobie radzicie w podobnych przypadkach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hm...ja kontakty kopiowalem z karty sim do pamieci telefonu - wtedy dziala synchro z gmailem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD

Czyli miałeś konto Gmaila (www) puste, skopiowałeś kontakty z SIM do telefonu i pojawiły się one w Gmailu (www)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawily mi sie na gmailu w zakldace najczesciej uzywane. W przypadku niektorych kontaktow jest adres mailowy + zdjecie + telefon ale lista jest duzo mniejsza niz w pamieci telefonu. Sprawdzilem, porownalem z telefonem i wyglada na to ze do gmaila trafiaja tylko te kontakty do ktorych byl wysylany mail z konta gmaila. Jezeli te kontakty maja przy okazji foto i telefon to rowniez te dane sa pobierane i pojawia sie w gmailu. Dziwnie to dziala, faktycznie. Jest w gmailu zakladka Starred in Android ale nie dziala.

poszperałem: http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=113869 -tyle ze to raczej export z gmaila na androida - teoretycznie zapewnia w obie strony aktualizacje

totalnie nie rozumiem jak ta aktualizacja dziala...obecnie dziala mi tylko wtedy jak wysle maila do osoby. Nie dziala przypisywanie do grup, nie aktualizauje grup. Gmail i gmail na androidzie rozjechaly sie. Coz nie bede czyscil bazy bo nie chce mi sie potem ustawiac fot i telefon jak cos pojdzie nie tak.

Edytowane przez HarryRobinson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD
    Sprawdzilem, porownalem z telefonem i wyglada na to ze do gmaila trafiaja tylko te kontakty do ktorych byl wysylany mail z konta gmaila.

Tu masz na myśli wysyłanie maila z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladnie. Jak wysle maila z telefonu to potem w gmailu na pc widze adres na jaki wysylalem razem z telefonem zdjeciem i innymi danymi. Wazna sprawa, nie mozna byc zalogowanym na to samo konto z pc i androida bo nic nie dziala...jak wylogowalem sie z pc, przez telefon zalozylem grupe Rodzina i dorzucilem tam kilka kontaktow gmaila z telefonu - to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD

Nie wszystkie kontakty mam z mailem, a i nie wykorzystuje Googla jako głównej poczty... cóż, pozostaje mi chyba import pojedyńczych plików vcf. Po imporcie wykasuję kontakty z karty i telefonu aby się razem nie mieszały (choć tu może chyba pomóc opcja 'Scal duplikaty'). Zaletę widzę w tym taką, że synchro Gmail -> telefon działa OK, a i kontakty po wykonaniu np. wipe 'same' się zaktualizują. Zawsze też można zrobić z Googla co jakiś czas export do CSV żeby mieć jakieś dodatkowe zabezpieczenie.

I jeszcze jedno. Aby nowy kontakt tworzony w telefonie pojawił się w Gmailu nie trzeba wysyłać do niego maila. Wystarczy przy tworzeniu wybrać 'Zapisz kontakt w' > 'Google' i wykonać synchronizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dark24

A ja mam pytanie co do synchronizacji bo odchaczylem - wylaczylem funkcje ` DANE W TLE ` mam rozumiec ze teraz android nie bedzie laczyl sie i nie bedzie mi obciazac konta za laczenie sie z netem ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wylaczylem funkcje ` DANE W TLE ` mam rozumiec ze teraz android nie bedzie laczyl sie i nie bedzie mi obciazac konta za laczenie sie z netem ??

Niestety i tak będzie. Do całkowitego odcięcia transferów musisz użyć aplikacji jeśli masz ere toggle data, jeśli inną sieć apndroid.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dark24

do blokady mam juz zainstalowanego apndroid i apn+ , a toggle data wogole nie dziala ok dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi