Skocz do zawartości
RoboD

Synchronizacja: telefon -> gmail

Rekomendowane odpowiedzi

rocket

Siedziałem nad tym dzisiaj (http://forum.android.com.pl/f149/formatowanie-kontakta-w-aplikacja-program-31972/) i ostatecznie wykonałem taką sekwencję (nie korzystałem z funkcji automatycznej synchronizacji kontaktów z Gmailem - wyłączyłem to):

1. Wyeksportowałem kontakty z SIM do pliku vcf.

2. Zalogowałem się z PC na Gmaila, zaimportowałem vcf.

3. Wyedytowałem ręcznie 212 kontaktów (idzie to dosyć szybko, bo Gmail jest pod tym względem intuicyjny - wpisujesz np "Jan Kowalski" jako nazwę kontaktu, a on sam rozbija to na 'imię: Jan', 'nazwisko: Kowalski').

4. Wyeksportowałem kontakty do pliku vcf.

5. Wyczyściłem pamięć telefonu i SIM z wszelkich kontaktów.

6. Zaimportowałem vcf do telefonu.

7. Po restarcie telefonu mam już wszystko ładnie, pięknie poukładane.

Wiem, ze zależy Ci na automatyzacji procesu, ale myślę, ze wklepując dane ręcznie na Gmailu z poziomu komputera zaoszczędzisz więcej czasu niż szukając gotowych programowych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem świeżo po lekturze różnych forów, bowiem nie mogę sobie poradzić z synchronizacją kontaktów w telefonie ( HTC Desire ) z moim kontem Gmaila. Po włączeniu synchronizacji telefon synchronizuje konto ( tak przynajmniej pokazują wskaźniki i data synchronizacji, którą wyświetla ). Niestety, pomimo tego kontakty w telefonie nie zmieniają się, brak jest zdjęć, które dodałem do kontaktów w desktopowej wersji Gmail`a. Aby sprawdzić, czy synchronizacja się odbywa usunąłem też jeden z kontaktów w telefonie i przeprowadziłem synchronizacje ponownie. Okazało się, że w desktopowej liście kontaktów nie nastąpiły żadne zmiany. Dodaje, że kiedy pierwszy raz po uruchomieniu telefonu konfigurowałem Gmaila wszystko było OK, kontakty zostały przeniesione na telefon, a później, podczas kilkakrotnych synchronizacji aktualizowały się. Kłopoty zaczęły się po tym, kiedy wykasowałem w fonie kontakty, bo przestały się synchronizować. Pomimo przeprowadzonej po tym zabiegu synchronizacji lista kontaktów pozostawała pusta. Zaimportowałem więc kontakty z karty SD w formacie vCard ( plik uzyskałem za pomocą desktopowego Gmail`a ) do kontaktów w telefonie. Owszem pojawiły się one, ale nie ma zdjęć przyporządkowanych osobom i kolejność alfabetyczna jest różna od tej z kontaktów Gmail`a komputerowego. Proszę o pomoc.

Edit.

Problem rozwiązałem. Wykasowałem wszystkie kontakty z desktopowego gmaila, uprzednio zrobiwszy plik vCard. Wykasowałem grupy. Następnie wykasowałem kontakty w telefonie. Do kontaktów w gmailu dodałem zdjęcia i dokonałem synchronizacji z telefonem. Problem zniknął ( prawie ). Prawie, bo kontakty nie są wyświetlane alfabetycznie według nazwisk, tylko według imion.

Edytowane przez Belizarius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WITAM ,

Czy macie jakiś sposób na wykasowanie kontaktów tzw nieprzypisanych - hurtem , nie mam ich w grupach .

Te na G-Mailu już mam , ale nieprzypisanych nie mogę wywalić , chyba że pojedyńczo ale mam ich 700 to mnie irytuje.

Macie jakiś sposób na to ?

Acha - sposób z tym by najpierw zaimportować kontakty do g - maila w formie vcard , a dalej zsynchronizować z telefonem jest :D prawidłowy i jedyny chyba by to wszystko działało. U mnie hula.

EDIT : Jest wyjście

* dodałem grupę o byle jakiej nazwie

* dodałem członków - wszystkich

* usunąłem grupę wraz z jej członkami ( co zawierało wsześniej dodane kontakty nieprzypisane 700 - trochę to trwało )

Mam już kontakty wyłącznie z g-maila i jestem happy, bo się synchronizują.

Edytowane przez filipous
    Dodaję info - znalazłem rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi