Skocz do zawartości
xrobcio

Zdrapujaca sie obudowa w Xperii T

Rekomendowane odpowiedzi

xrobcio

Witam, kilka dni temu kupilem uzywana Xperie T. W aukcji byla informacja o tym ze jest wytarty lewy dolny rog. Dopiero dzis dostrzeglem ta "usterke". Na zdjeciach wyglada to strasznie na szczescie w realu jest prawie nie widoczne. Wszystko prztrawil bym gdyby nie to ze odpryskow jest troche wiecej niz lewy dolny rog, a nie jestem w stanie stwierdzic czy moja sprawka czy tak bylo juz gdy telefon kupilem. Oczywiscie telefon po kupnie ogladalem i nawet nie dojrzalem tego odprysku/wytarcia. A najgorsze jest to ze ta gumowa farbe mozna zdrapac paznokciem wiec podejrzewam ze w kieszeni spodni moze byc tylko gorzej.

Sprawa z lewym dolnym rogiem wyglada jakby telefon upadl bo sa niewielkie "wgniecenia" wyczuwalne paznokciem. Natomiast reszta odpryskow nic takiego nie ma i moim skromnym zdaniem mozna zakwalifikowac to do wady tego egzemplarza i oddac w ramach gwarancji.

Jak Wam sie wydaje czy moge tel spokojnie oddac na gware? Jeszcze go nie rootowalem.

http://imageshack.us/a/img24/1788/img20000103233750.jpg

http://imageshack.us/a/img837/8536/img20000103233736.jpg

http://imageshack.us/a/img201/2731/img20000103233724.jpg

http://imageshack.us/a/img11/5439/img20000103233704.jpg

I mam jeszcze jedna ciekawostke. Moj pierwszy telefon z androidem motorola milestone miala identyczny problem. Kupilem ja jako nowa i pierwszych godzinach zabawy zauwazylem na czarnej obudowie srebrnego paprocha. Przetarlem go paznokciem i zdrapalem farbe:mur: Przygladajac sie bardziej obudowa posiadala w niektorych miejscach wybrzuszenia ktore pozniej pekaly i pojawiala sie srebrna . Oddalem tel na gwarancje i na poczatku nie chciano mi jej uznac tlumaczac mi ze jeszcze nie bylo zadnej raklamacji tego typu dla tego modelu, na szczescie final byl taki ze wymieniono mi cala obudowe ktora na poczatku miala mnie kosztowac okolo 300zl.

Jesli w przyszlosci moj 3 tel z androidem bedzie mial tez problem z obudowa chyba przesiade sie na WM :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś po prostu przeczulony. Rzeczy się zużywają, chyba że będziesz go trzymać w sejfie i odbierać w lateksowych rękawicach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xrobcio

Telefon w sumie ma pelne 2 miesiace uzywania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam xperie około dwóch miesięcy i również pojawiło się u mnie zadrapanie dokładnie w tym samym miejscu jak u kolegi widoczne na ostatnim zdjęciu.

Telefon noszę luzem, tzn. np. w kieszeni spodni bez żadnych ochraniaczy.

Martwi mnie, że może być coraz gorzej. Poprzednio miałem Galaxy Ace i tam przez rok czasu NIC się nie zadrapało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam od października telefon, jednak nie zaobserwowałem podobnych objawów.

Telefon noszę luzem po kieszeniach lub w pokrowcu, zależnie od sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xrobcio

To z jednej strony jestem troche pocieszony ze to nie tylko u mnie wystepuje wiec powinno byc latwiej z gwarancja. Bede szukac serwisu sony w Bydgoszczy zeby oddac go osobiscie. Ktos wie gdzie jest? Bo jeden autoryzowany serwis przeniosl sie w 2 inne miejsca i nagle nigdzie go nie ma.

EDIT:

Telefon mam wyslac DHLem (na koszt Sony) do W-Support do Wroclawia. Jest to jedyny autoryzowany serwis Sony-Mobile.

W tygodniu wysle i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jesteś po prostu przeczulony. Rzeczy się zużywają, chyba że będziesz go trzymać w sejfie i odbierać w lateksowych rękawicach.

Nie pisz głupot, że jest 'przeczulony', bo nie po to się kupuje urządzenie za ponad tysiąc złotych, żeby po dwóch miesiącach schodziła z niego powłoka >:(

@xrobcio: jak zobaczyłem zdjęcia, które zamieściłeś powyżej to od razu przypomniała mi się moja dawna Xperia ray - miałem TO SAMO i z biegiem czasu było coraz gorzej, tzn. powłoka gumowa schodziła coraz bardziej - wystarczyło jedno maleńkie zadrapanie a po niecałym miesiącu było już wytarte na niecały centymetr. Widocznie SONY na niektórych modelach stosuje ciągle ten sam materiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    loyek5

Zostawiłbym tak jak jest. Za jakiś czas kiedy powłoka zeszłaby już w większym stopniu, to zdrapałbym ją do końca. Widzę, że telefon pod nią jest również czarny. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bystry

Witam, czy ktos oddawal telefon na gwarancji? Dbam o fona jak cholera a tez zlazi..troche lipa bo to na bank nie jest z mojej winy..;s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi