Skocz do zawartości
Singapjap

Jakie słuchawki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawiam się nad kupnem słuchawek dousznych, ale może zdecyduję się na dokanałowe, ale to z wielkim bólem.

Dotychczas używałem kilku modeli słuchawek. Z czego słuchawki w zestawie do SE K550i, czyli model słuchawek HPM-62, mojego pierwszego telefonu z 2008 roku był najlepszy... Ostatnimi czasy niestety z braku lepszego sprzętu musiałem wrócić do tego telefonu i słuchawek. Ten dźwięk jest fantastyczny, jak szkło, niesamowita głębia, niemalże tak jak by to działo się w mojej głowie! Słucham muzyki raczej dance, czasami w stylu ambient, epic, orchestral (nie wiem jak to określić, ale są to prawdziwe dźwięki, nie jakieś pierdziawki Justnów Bieberów czy Niki Minarz (nie wiem jak to się pisze).

Niestety, HPM-62 nie mają wejścia mini-jack...

Tak więc zależy mi na głębokim dźwięku, jak szkło.

Czy jest coś tak dobrego?

Już raz się zawiodłem na Sony MDR-E818LP, innymi słowy, wielka porażka, bardzo puste/suche, w dodatku wokal był zupełnie zmieniony...

Mam też HPM-64 jednak dźwięk nie wydaje się tak dobry jak w wypadku HPM 64 (mało słuchałem).

Używałem też słuchawek z zestawu LG Prada, całkiem ok. jednak to nie jest dokładnie to i zepsuły się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GoOx

Ja mam te http://www.ceneo.pl/2001047

Są dołaczane gąbki na słuchawki zawieszka do telefonu i taki coś na szuję ja osobiście z tych gażecików nie korzystam, prócz gąbek. Jedynie nie ma mikrofonu to jedyny chyba minus. Czy dźwięk ciebie zadowoli to już nie wiem sam byś musiał ocenić, sprawdzić, porównać. Ja za nie zapłaciłem 50zł w sony centre z 3 miesiące temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko jakość dźwięku, typ słuchawek oraz gąbki, jak są inne dodatki to ok., jednak nie są mi potrzebne.

Dodam, że te na, których mi się bardzo dobrze słuchało miały w nazwie... coś z Bass... teraz nie pamiętam, być może to Bass Reflex, to może być to, BASS REFLEX, może to być bardzo ważne.

Dodam równierz, że wg tego co się dowiedziałem te twoje nie są kompatybilne, wyjście mini-jack jest proste, tym czasem powinno być "zagięte".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GoOx

Ale wejście jest zgięte.

Wysłane z mojego Sony Xperia Tipo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się teraz nad wejściem, ktoś tu pisał, że do tego telefonu ma być zgięte wejśie, jednak na Allegro widzę słuchawki dedykowane dla tego modelu z prostym wejściem.

Również cały czas czeka na wasze propozycje słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GoOx

A ja mam takie pytanie? Co to za różnica czy jest zgięte czy wyprostowane wejście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narwa

https://www.dropbox.com/s/in81tgyix0pgdig/DSC00003.jpg

https://www.dropbox.com/s/x74zs4p509ktl6w/DSC00002.jpg

Tak wyglądają wtyki od moich oryginalnych słuchawek dokanałowych co były w zestawie z telefonem. O jakie 'zgięte' czy 'proste' wejście chodzi bo też nie rozumiem?

Co do głębokiego dźwięku to jak najbardziej dokanałowe polecam bardziej niż zwyczajne 'małpki'. Początkowo miałem problem się przyzwyczaić (założone słuchawki, głucho w okół)... ale dźwięk jest głębszy, pełniejszy, no i najważniejsze, słyszysz samą muzykę bo masz dobre wygłuszenie (bass też daje dobrze). Teraz chwilowo jestem zmuszony korzystać z małpek to ... jak teraz mam odniesienie jest tragedia w porównaniu z dokanałowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgięte to takie http://images.sklepy24.pl/13116781/10994/large/hama-kabel-katowy-jack-3-5-wt-jack-3-5-wt-0-5m-990440320000.jpg

Potrzebuję konkretnych modeli, najlepiej z Allegro. Od jakiś 3 miesięcy jestem bez dobrych słuchawek co jest koszmarem...

Większość moich jak to określiłeś "małpek" to produkt "słuchawko podobny", natomiast SE HPM-62 są naprawdę dobre, i przynajmniej to muszę mieć, inaczej nie mogę słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narwa

A jaki fundusz jesteś w stanie przeznaczyć na dobre słuchawki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli odpowiadał ci dźwięk z HPM-62 (a jest on tragiczny) to zadowolony będziesz tym Słuchawki przewodowe Panasonic RP-HJE120ES (srebrny) w niskiej cenie! | Sklep OleOle.pl

W Carrefour za 26zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi