Skocz do zawartości
raven_raven

Oficjalny Android 2.2 AOSP + modyfikacja z polskim językiem (5/11/2010)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak komuś nie chcą się przenieść niektóre aplikacje na SD to skasujcie i zainstalujcie przez Android Comandera wybierając opcję SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zalezy, co wolisz, bo w 90% te recovery robia to samo. Jedyna przewaga clockworkmoda to mozliwosc wipe'u partycji /system oraz montowanie roznych partycji (w tym sdext).

Amon RA ma konsole, ktora w rekach doswiadczonego uzytkownika unixowego moze zdzialac cuda, ale normalnym I nawet doswiadczonym uzytkownikom rzadko sie przydaje.

Jak zmienisz recovery, to pamietaj, ze trzeba je znowu spatchowac jesli chcesz nadal miec MTD PH.

Zalezy, do czego Ci ono sluzy. Jesli masz Haykuro to wlasciwie masz wszystko co trzeba do uruchomienia tego ROMu (a wiec 90 mb na partycji /system), mtd ph w tym przypadku jedynie daje Ci dodatkowe 28 mb na /data.

Aha, "gwoli scislosci", nie "gwoli jasnosc" ;).

Właściwie jest to oczywiste, co napisałeś... ale mam jeszcze pytanie, skoro MTD PH instalowałem na clockwork recovery, to czy da się spatchować RA 1.7? Bo właściwie jeśli dobrze mi się wydaje, to robiło się to tylko po to na clockwork recovery, żeby mieć możliwośc wyczyszczenia system, data i cache....

Kurde, sam nie wiem... od kilku dni mam taką zaćmę, że normalnie już bym śmigał na oficjalnym 2.2, a ja się zastanawiam co i jak :facepalm:

Oczywiście jak dobrze rozumiem, to ta edycja systemu nie wymaga partycji EXT i SWAP, bo ich nie obsługuje? Instalowanie na SD odbywa się poprzez standardowy (systemowy) APP2SD i wtedy aplikacje lecą na FAT??

Edytowane przez FragleS
    zapomniałem jeszcze:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ghan

wszystko pięknie chodzi ale szkoda że nie ma sens ui;/ wkońcu to htc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AD1.

Można oczywiście spatchować Amona. Potem zamiast wipe /system, /data i /cache z poziomu recovery trzeba to zrobić za pomocą sdk i polecenia

fastboot erase system -w

AD2.

Partycje nie są wymagane (rzadko kiedy tak naprawdę są). Swap i ext nie są obsługiwane, a co do Froyowego przenoszenia na FAT... nie działa mi to O_o.

BTW to co napisałem, było oczywiste w sensie odpowiedź była bez sensu, bo napisałem oczywistości czy po prostu odpowiedź przydatna, ale po jej przeczytaniu Ci coś zaskoczyło i stwierdziłeś "ach tak, oczywiście!"? Bo mnie troszkę to zaintrygowało :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ghan
    Na tym ROMie nie ma apps2ext, powinno dzialac Froyowe przeniesienie na FAT.

też nie działa bynajmniej u mnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak komuś nie chcą się przenieść niektóre aplikacje na SD to skasujcie i zainstalujcie przez Android Comandera wybierając opcję SD.

Muszę przetestować Twoje rozwiązanie bo niestety dzisiaj wyskoczył mi znaczek o małej ilości miejsca...a strasznie mnie on irytuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Angry Birds (przeniesione z poziomu telefonu) i Igo zainstalowane przez AC z zaznaczeniem opcji aby zainstalował na SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AD1.

Można oczywiście spatchować Amona. Potem zamiast wipe /system, /data i /cache z poziomu recovery trzeba to zrobić za pomocą sdk i polecenia

fastboot erase system -w

AD2.

Partycje nie są wymagane (rzadko kiedy tak naprawdę są). Swap i ext nie są obsługiwane, a co do Froyowego przenoszenia na FAT... nie działa mi to O_o.

BTW to co napisałem, było oczywiste w sensie odpowiedź była bez sensu, bo napisałem oczywistości czy po prostu odpowiedź przydatna, ale po jej przeczytaniu Ci coś zaskoczyło i stwierdziłeś "ach tak, oczywiście!"? Bo mnie troszkę to zaintrygowało :P.

Po co patchować Amona, jak ma Clockworka spatchowanego :]. Tyle tylko, że plik zawierający tablice partycji trzeba nieco pozmieniać :]. Jak dobrze rozumiem należy po instalacji romu również boot.ini spatchować w ten sam sposób jak w twoim sposobie powrotu do oryginalnego 1.6?

A co do drugiego: prostu odpowiedź przydatna, ale po jej przeczytaniu Mi dopiero coś zaskoczyło i stwierdziłem "ach tak, oczywiście!"? :D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bo padło pytanie, czy zmienić na Amona, to już napisałem, co zrobić jak już się zdecydujesz ;). A tablicy nie trzeba modyfikować, jak będzie 90 zamiast 87, to nic się nie stanie. To po prostu 3 mb więcej dla /system i 3mb mniej dla /data. Aha, przy modyfikacji mtdpartmap.txt trzeba pamiętać, by spatchować na nowo recovery i ROM, by zmiany weszły w życie.

też nie działa bynajmniej u mnie ;/

Bynajmniej to nie synonim przynajmniej!

A "mi" piszemy z małej, jak się zwracamy do drugiej osoby to piszemy z dużej "Ci" ;).

Wiem wiem, czepiam się :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm pierwszy raz spotykam się z czymś takim w smartphonie ... a już po G1 się tego nie spodziewałem... nie przyjmuje smsów bo nie mam na nie podobno miejsca... na innych romach się tak nie działo. Karta pamięci ma 300MB wolnego, tel ma 5MB wolnego, na karcie SIM jest wolne miejsce...a na 1 smsa już nie ma :) Zanim wyskoczył znaczek o małej ilości pamięci telefonu smsy przychodziły. Wykasowałem kilkanaście smsów i nadal to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi