Skocz do zawartości
abfc

Xperia mini pro vs Xperia J

Rekomendowane odpowiedzi

abfc

Nie było takiego tematu, więc zakładam :oczy:

Xperia mini pro vs Xperia J

Obie słuchawki mogę mieć za 1 zł w podobnym abo.

Zastosowanie: rozmowy, foto, aplikacje użytkowe, muzyka, email, www, sms, gps, sporadycznie gry.

Zależy mi na dobrych zdjęciach (jak na możliwości komórki oczywiście)

Oba telefony są chyba porównywalne jeśli chodzi o procesory, pamięć, foto?

xperia mini pro

+ klawiatura qwerty

- mały ekran 3"

- tel z roku 2011

- brak oficjalnej aktualizacji do JB

xperia J

- brak klawiatury qwerty

- słabe wnętrze jak na tel z 2012

- brak słuchawek

+ większy ekran

+ zapowiedziana aktualizacja do JB

Czy coś ważnego pominąłem?

Pytanie do użytkowników tych telefonów:

Xperia mini pro - czy warto wchodzić w tel z 2011? (GB, ICS albo custom JB)?

Xperia J - low-endowa słuchawka ale z 2012 z aktualizacją do JB?

Mam sentyment do Sony ale może w ogóle coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SRX069

Xperia J nie jest aż tak słaba jak się wydaje. Jak nie trafisz na wadliwy model to nie będziesz miał żadnych lagów w menu itd, a gry typu dead trigger na full detalach będą chodzić płynnie. Tak dodatkowo to powiem jeszcze taką ciekawostke, Xperia J uzyskuje w quadrancie o ok. 500pkt więcej niż... Arc S.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta qwerty z mini pro i tak jest mała nie wiem czy nie lepiej jest pisać na 4 calowym wyświetlaczu, słuchawki dokładane do zestawu i tak zazwyczaj są kiepskiej jakości a co dopiero w low-endach. GPS, mail, internetoraz aplikacje zapewne wygodniej będzie używać na 4 calach, do tego ekran w SXJ jest całkiem spoko jak na taką półkę cenową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol19

dead triger chodzi na low/mid, na full tnie trochę, sprawdzone, na 2 różnych modelach. Quadrant to benchmark, nie sprawdza realnej wydajności. Ale ogólnie lepsza będzie J, bo ma jednak sporo większy ekran. Wydajnościowo, jeśli chodzi o launcher, podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Akurat Jtka wydajnościowo zarówno w grach jak i w codziennej pracy zmiata pod stół takie modele jak DHD, SGS, NeoV, Arc S itp.

Nie oceniajcie książki po okładce bo procek w Jtce nie ma nic wspólnego ze starym przestarzałym układem. Układ w Jotce jest sporo wydajniejszy (jest to cortex-a5) od Adreno205 z przestarzałym scorpionem

Dla sprostowania Snapdragon S2 jest to Scorpion bazujący na Cortex-A8, tzn. ma tylko kilka jego ficzerów.

A ten Scorpion był produkowany/stosowany na początku w jednojajowcach, gdzie później został zastąpiony oryginalnym (nie tylko bazującym na...) Cortex-A5, które jest wydajniejsze od tego Scorpiona!!

Współczesne Cortex-A8 są stosowane już w Snapdragon S3 ale również w Snapdragon S3 występuję Cortex-A5 bo to wszystko zależy od wartości OC. Gdyby w Jotce było wyższe OC to by był to już Cortex-A8.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse

Tak tak, zaraz ta Twoja Xperia J okaże się być wydajniejsza od dual-core'ów. Niestety, z pustego to i Salomon nie naleje ;)

Co nie zmienia faktu że Mini Pro w tym starciu jest gorszym wyborem, wziąłbym J.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

@up

Nie dużo jej brakuję do LG Optimus 2X a jak będzie możliwość podkręcenia OC to będzie na podobnym poziomie. I nie piszę tego bo mam ten telefon bo za stary jestem na takie posunięcia a chodzi mi tylko, że wiara nie ma pojęcia o tym telefonie a się wypowiada.

Masz tu wynik mojej Jtki z Quadrant

post-112653-14255716479563_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse

Ja mam z nim styczność na codzień i w porównaniu do mojego sgsa to muł, wiec sorry ale nie. Ten telefon lubi sobie w głównym menu pomyśleć, a co dopiero w bardziej zaawansowanych aplikacjach ;)

Wytapatane z mojego Advance'a :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Kolego, jak masz z nim styczność na codzień, to pewnie zdążyłeś poczytać o tym, że sony wypuściło wadliwą serię. Objawy to kiepskie działanie wraz z lagami w menu. "zdrowe" Jotki działają mega płynnie. Tobie zapewne trafiła się wadliwa Jotka ;)

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak można takie głupoty pisać ? Xperia j ze swoją wydajnością nadaje sie jedynie do poruszania sie po menu i prostych Gierek czy neta. Przy graniu w takie coś jak icy tower 2 czasami przylaguje. S1 neo v sa o wiele wiele wydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi