Skocz do zawartości
abfc

Xperia mini pro vs Xperia J

Rekomendowane odpowiedzi

Kolos28

Dziwne bo ja gram z powodzeniem w takie tytuły jak GTA III, MC3, Shodow Gun i wiele innych na full detalach bez spadku fps ;)

Widze, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Więc poczytaj pierw o tym procku a dowiesz się, że to nowa generacja z końca 2011 a potem pobaw się sprawną Jotką. Gwarantuję Tobie że szczęka Ci opadnie.

Zacznij chociażby od tej lektury

http://tomkanok.wordpress.com/2012/05/12/qualcomm-msm7x25a-msm7225a-msm7625a-msm7x27a-msm7227a-msm7627a-specifications/

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek
    zmiata pod stół takie modele jak DHD, SGS, NeoV, Arc S itp.

:rotfl: :lol::niggaplease: Umarłem. Lepsza od SGSa :E w czym ? W praniu czy prasowaniu ?

Tobie zapewne trafiła się wadliwa Jotka

Tak Tak. Nam wszystkim się trafiła :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Chłopie popatrz sobie chociażby na benchmarki. W Quadrant SGS ledwie uzyskuję 1000ptk ,mowa o fabrycznym OC, Arc S nawet na podkręconym procku do 1,6Ghz max 1500ptk. Jotka na nic modowanym ROMie ma często ponad 2100 ptk.

Więc nie nabijajcie sobie postów jak nie macie nic sensownego do powiedzenia ;)

Ja autorowi tego tematu polecam Jotkę ale pierw radzę sprawdzić jego działanie ponieważ na serio sony wypuścił wadliwe Jotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SRX069

Skoro XJ uzyskuje takie wyniki w testach i te zdrowe egzemplarze stać na w miarę płynne granie w gta 3 to chyba coś oznacza, nie? Śmiejecie sie bo to snapdragon s1, który pochodzi z końca 2008 roku, jednak ten w XJ posiada zmodyfikowane adreno 200, które wydajnością jest zbliżone do adreno 205. Skończmy tą dyskusje, bo robi się ot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28
    Skoro XJ uzyskuje takie wyniki w testach i te zdrowe egzemplarze stać na w miarę płynne granie w gta 3 to chyba coś oznacza, nie? Śmiejecie sie bo to snapdragon s1, który pochodzi z końca 2008 roku, jednak ten w XJ posiada zmodyfikowane adreno 200, które wydajnością jest zbliżone do adreno 205. Skończmy tą dyskusje, bo robi się ot.

Też tak myślę, tylko ten snapdragon s1 to cortex-a5 pochodzący z końca 2011 i jest bardziej wydajny niż snapdragon s2 adreno205 z przestarzałym scorpionem ;)

Wyżej podałem link.

Myślicie, że producent do nowego sprzętu cofałby się technologicznie i wsadzałby stare podzespoły takie jakie są np. w NeoV? Pomyślcie o tym.

Koniec sprzeczek!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eNse
    Myślicie, że producent do nowego sprzętu cofałby się technologicznie i wsadzałby stare podzespoły takie jakie są np. w NeoV? Pomyślcie o tym.

Myślę że tak, bo Xperia J to zwyczajna rynkowa "zapchaj-dziura". Taki low-end z małym plusem ;)

No ale ze starcia z Mini Pro wychodzi zwycięsko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

tak tak, za to neoV jak wychodziła na rynek to była szczytem technologicznym :D

Gdyby Jotka była "zapchaj-dziura". Taki low-end z małym plusem, .

to równie dobrze mogli by wsadzić ten przestarzały procek z Neo V.

Masz małe pojęcie i musisz mieć ostatnie zdanie choć jest one mało wartościowe!

Niestety przez takie osoby ten telefon ma tak słabą opinie!

Jeszcze raz, polecam autorowi tematu z czystym sumieniem Xperia J i poczytaj z głową to co pisałem w tym wątku ;)

P.S.

Zwracam się do moderatorów o nie usuwanie moich postów w tym wątku, bo są one obiektywne i moga co nie którym pomóc w wyborze!

Ja ze swojej strony obiecuję, że nie będę więcej robił offtop!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol19

Xperia j wydajniejsza od neo v :niggaplease:

Fizycznie nie możliwe. Nie dosyć, że neo v ma duuuuużo mocniejsze, adreno 205 vs stare lekko podkręcone 200, które nawet nie dostało nazwy 203 (dużo mocniejsze 200). Do tego sama technika wykonania, procesora. Co do wykonania rdznia, to podkręcenie, nie zmienia z cortex a5, na a8, bo to jest technika budowy rdzenia. Do tego dochodzi, to, że xperia j ma jednokanałowy ram, 200mhz, a neo v dwukanałowy 500mhz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Na prawdę masz małe pojęcie i nic do Ciebie nie dociera.

Neo V ma stary układ jakim jest scorpion a on jest tylko oparty o cortex-a8 mając tylko jego kilka funkcji przy czym nie ma on nic wspólnego z cortex-a8.

Od nie dawana powstały nowe standardy które wprowadził sam qualcolmm

i tak:

cortex-a5 (adreno200) to procek do 1Ghz,

cortex-a8 (adreno205) do 1,4Ghz,

cortex-a9 (adreno220) powyżej.

Kiedyś był scorpion jako adreno205 obecnie został on zastąpiony nowymi technologiami czyli cortex i ten cortex-a5 w jotce przewyższa i to sporo ten przestarzały układ ze scorpionem.

Na prawdę testy i praca telefonu mówią za siebie!

Gdyby Jotka miała OC 1,4Ghz to byłby to cortex-a8!!

Przez niższe OC oraz z racji wprowadzenia wspomnianych nowych standardów Jotka dostała niechlubną nazwę adreno200 mylnie porównywalną do starych rozwiązań!

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cortex-a5 (adreno200) to procek do 1Ghz,

cortex-a8 (adreno205) do 1,4Ghz,

cortex-a9 (adreno220) powyżej.

!

Na tym forum jestem ponad 2 lata, widziałem, ale nikt jeszcze nie napisał ze wersja rdzenia zależy od taktowania ! :facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi