Skocz do zawartości
slusar_o2

Ułomności telefonu z Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do kupna Xperii J, i jako, że na allegro najwięcej jest tych z Oragne, to chciałem zweryfikować pewne informację. Simlock'a ściągnę, w tym nie problem, ale słyszałem, że Oragne blokuje boootloader, co wprowadza pewne ograniczenia, prawda to? Jakie konkretnie? Do tej pory miałem do czynienia z telefonami Samsunga i tam nigdy się z czymś takim nie spotkałem (pewnie zawsze był odblokowany) i trochę boje się, że kupie coś co mi nie będzie odpowiadać

Lepiej szukać telefonu z innych sieci, czy można pakować się w te z Orange? Bo już trochę zgłupiałem.

Dodam, że docelowo chciałbym wgrać CM i lubię bawić się romami, wiec zastanawiam się czy zablokowany na amen bootloader nie będzie przeszkodą.

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cm 10 z orange nie wgrasz bo potrzeba jest wgrac kernel a bl bedzie nie do odblokowania,wiec kup nawet doplacajac z innej sieci lub czysty.najgorzej mozesz zrobic kupujac jke z orange bo zadnego custom roma [jesli wyjda takie] wymagajacego wgrania custom kernela nie wgrasz.na chwile obecna oprocz cm10 nie ma zadnych romow,ale w przyszlosci moze sie to zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CyanogenModa wgrasz, ale jeszcze nie teraz, dopiero zaczną/zaczynają nad nim pracę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najpierw trzeba mieć sprawne cwm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można odblokować w orange za 100 zł wtedy blokad nie będzie.

Ja wgrałem czysty soft i root i mi pasuje na tą chwilę i jestem zadowolony no bo nie mam softu od orange a dzięki rootowi mogę zrobić dużo rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maciu

To już lepiej dopłacić i kupić J'ke np. plus-owską.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokladnie mniej zachodu i uzerania sie z orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

kris555777 i jak zwykle musze przyznac ci racje po co sciagac simlocka z orange, odblokowywac jak ostateczna cena nawet nowego telefonu wyjdzie na to samo co telefonu z plusa choc troche drozsza ale jak doliczymy te koszty to sie nie oplaca orange. no chyba ze ktos kupuje ten telefon i nie ma zamiaru uzywac innych sieci, , miec roota, wgrywac nowy soft czy wreszcie jak kto chce odblokowac bootloader. Takich ludzi chyba jest malo. Dalej jestem zdania ze przy sofcie 75 i roocie i przy takich czesciach jakie ma w srodku j-ka jest telefonem za ta cene bardzo wydajnym i powtorze sie mam porownanie z innymi smartfonami naprawde nie jest slaba. Gdyby jeszcze dali nowszego Androida - moze sie doczekamy to podejrzewam ze sprawowalaby sie jeszcze lepiej.

kris555777 pytam z czystej ciekawosci - odblokowales bootloadera czy nie bo ja na razie nie odczuwam takiej potrzeby jak bedziesz mogl prosze odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie odblokowalem.dopóki nie będzie custom kernela nie mam po co.nawet cm10 to niedopracowany rom na którym sporo rzeczy laguje.mimo że bazuje na nowszym sofcie to wypada gorzej niż stock.wystarczy poczytać komenty w tamtym temacie.chyba niedługo czeka nas aktualizacjia do 7.8 sądząc po rozpoczętych tematach na xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

Dzieuje za informacje ze zbliza sie aktualizacja na 7.8 bo nie sledze tego tematu na XDA chocby ze wzgledu na jezyk ktory jest dla mnie zaporowy. A z bootloaderem tak sie spodziewalem ze nie dales sie namowic tak jak i ja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi