Skocz do zawartości
patryk.fussek

Lg L9 a host USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem kabel pozwalający podłączyć urządzenie usb pod smartfona, przetestowałem z adapterem pod pada Xbox 360. Nie działa, ok, ale zaciekawił mnie fakt że dioda zaświeciła się po podłączeniu pod Xperia sola, czyli telefonu de facto sporo gorszego od L9. Teraz pytanie, czy to kwestia sprzętu czy oprogramowania? Trochę szkoda i to dziwi bo L dziewiątka telefon stosunkowo duży, o sporych możliwościach a tu klawiatury/pada/myszki/usb nie podłącze... No chyba ze robię coś źle?

Wysłane z mojego LG-P760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wina oprogramowania . dopiero jak wyjdzie jakiś custom kernel z taką funkcją to będzie działać.. lub po aktualizacji do jb o i le takowa się kiedyś pojawi .. kwestia czasu i otg będzie w tym telefonie . temat o otg już jest http://forum.android.com.pl/f764/usb-host-dyskusja-testowanie-na-razie-brak-usb-otg-246481/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to głupie pytanie, ale czy nie można wkleić do l9tki plików(sterowników) z innego smartfona? Z tego co wyczytałem nasz chipset obsługuje funkcje hosta usb wiec to kwestia braku plików? Czy jednak to są pliki zoptymalizowane pod dany telefon i niekompatybilne z innymi?

Wysłane z mojego LG-P760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdyby to było takie łatwe to juz dawno mielibyśmy to w L9 :P wymagany jest kernel obsługujący otg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a kiedy takowy będzie??:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji odświeżenia tematu... Jesteśmy już na JB... dzisiaj u siebie w robocie dostałem dostawę klawiatur ze złączem MicroUSB do tabletów. Przetestowałem na L9. Niestety nie działa... czyli USB Host dalej zablokowany. Pozostaje liczyć na 'community' i jakiś dobry custom soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wiadomo może o jakiś postępach w tym temacie?

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktos ma roota moze sprobowac uzyc usb otg helper dostepnego na markecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie dziala i nie bedzid dzialac dopóki kernel nie bedzie obslugiwal OTG

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używałem już usb otg helper i innych tego typu aplikacji, wyczytałem że L9 nie podaje napięcia więc nie ma szans podłączyć coś bez dodatkowego zasilania, dorobiłem zasilanie, widać że sprzęt go dostaje, a jednak nic nie działa, więc raczej rzeczywiście to sprawa kernela, choć w różnych programach od usb otg pisze że mają swoje sterowniki, jednak i tak to nic nie daje, a szkoda bo mogło by się coś ruszyć w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi