Skocz do zawartości
Kamil777

SGS II vs HTC One S vs Sony Xperia S vs inny Co najlepsze do muzyki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie z racji mojego pierwszego postu na tym forum:D

Posiadam obecnie SGS II już jakiś rok i zastanawiam się nad zmianą na jakiś inny model.

Głównym i najważniejszym kryterium jest jakość dźwięku na słuchawkach. Jako, że posiadam nauszne słuchawki marki SHURE 240a chciałbym jak najlepszego źródła dźwięku do nich. Na razie słucham z SGS'a 2 i nie jest źle, lecz może będzie lepiej po zmianie na jakiś bardziej muzyczny smartfon:) W oko wpadły mi 2 modele: HOS & SXS. Tu pytanie do Was, czy podane przeze mnie modele grają znacznie lepiej niż mój dotychczasowy model? Ogólnie słyszałem, że SGS 2 nie jest zbyt polecany z racji słabszego przetwornika dźwięku niż SGS i SGS 3. Z drugiej strony, w markecie znalazłem ciekawą aplikację, Vodoo Control czy jakoś tak właśnie na S2 i zastanawiam się czy różnica w dźwięku z zainstalowaną i bez niej jest duża? Czy z zainstalowaną aplikacją Vodoo S2 będzie lepszy niż HOS i SXS?? Obecnie smartfon nie posiada rota. Czekam na waszą wypowiedź:cool: Ewentualnie jaki telefon za ok 1300 PLN NAJLEPSZY do muzyki? Wydajność to sprawa drugorzędowa :DDD

Z góry dzięki za odp.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SRX069

Hmm no na pewno obydwa będą lepiej grać od S2. Jeżeli trafisz One S z snapdragonem s4 to bierz bez zastanowienia (niestety graniczy to z cudem).

Co do dźwięku to nie wiem jak gra HOS, ale podobno całkiem nieźle za sprawą BS. Porównywałem dźwięk sgs2 oraz sgs3 z xs i xs to klasa wyżej w tej ,,konkurencji" (na tych samych słuchawkach).

Jak nie trafisz one s z s4 to bierz Xperie S, co prawda i tak nie będzie tak wydajna jak HOS nawet z S3, bo ma mniejszą rozdzielczość niż XS i taktowanie 1.7GHz (XS ma 1.5, aczkolwiek można podkręcić do 1.89GHz), ale tą różnice zobaczysz tylko w benchmarkach.

Do tego XS ma 32GB wbudowane, a HOS 16gb, oba nie ma ją slotu na kartę.

Ja nie widzę różnicy w codziennym użytkowaniu między XS a SGS2, więc zmiana będzie ,,bezbolesna".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem. HTC One S odpada ze względu na brak slotu pamięci. Jako, że ma "jedyne" 16gb co dla mnie jest za mało (w s2 też mam 16gb i już dawno miejsce zapełnione:dobani:). SXS ma lepszy dźwięk wg tego co piszesz. Szkoda, że taka lipna latarka w nim siedzi (w sgs2 to jest moc:DDD). Dalej zastanawiam się czy zmienić. Myślę także nad HTC One X bo ma 32gb, ale micro sim więc mały problem (używam standardowej karty od orenża). Czy można coś jeszcze ciekawego wyrwać oprócz SXS oraz HOX w tej cenie?? SGS 3 jest gorszy dźwiękowo od dwóch wcześniej wymienionych, tak?

A jak dźwiękowo wypada Xperia T?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem Xperie S i jakość dźwieku na dobrych słuchawkach była bardzo dobra.

Mam Xperie T i jakość dźwięku też jest bardzo dobra moim zdaniem jest nawet lepiej niż w Esce. Pozdrawiam

Wysyłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SRX069

W Xperii T są inne słuchawki, dlatego ci się tak wydaje. Na tych samych grają tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli pozostaje wybór pomiędzy SXS a SXT:D

Kurcze, ale xperia T ma micro sim, tak? To w takim razie jeszcze HOX.

Może ktoś się wypowiedzieć na jakim poziomie jest dźwięk w Htc w porównaniu do Sony xperii s oraz t?

Wiem, że procesor w T jest lepszy niż ten w esce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    songo

Xperia T ma jako jedyna slot na SD czyli w sumie mozesz 16GB wewnetrznej + karta 32GB i masz 48GB. a teraz pytanie i co z tego ze micro sim? jaka to roznica? przytniesz karte Sim i bedzie git, w Play dawaja za darmo jak ktos potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, czyli najbardziej opłacalną opcją jest SXT. No w sumie można wymienić na micro sim u operatora lub przyciąć na "własną rękę". Jeszcze się zastanowię, najtańsza jest eska, a najbardziej ucierpi moja kieszeń decydując się na HTC One X :DDD Tylko czy warto wydać te 1500 na HTC skoro za 1300 można nówke telefon bonda wyrwać:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie jestem już prawie zdecydowany na Xperię T;) Mam jeszcze tylko jedno pytanie, mianowicie czy Xperia T odtwarza pliki muzyczne w formacie FLAC (chyba możliwie najlepszy i bezstratny format muzyki dlatego takie pytanie gdyż zdecydowanie to właśnie muzyki w tym formacie mam najwięcej)??? Proszę o pilną odpowiedź. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam telefon chyba nie odtworzy ci plików w formacie FLAC, ale od czego jest google play :P , tam na pewno znajdziesz jakiś odtwarzacz otwierający te pliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi