Skocz do zawartości
mario44562

Problem z panelem dotykowym telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu moja S-ka tak jakby sama się dotyka, tzn. miałem na ekranie folie, kupioną osobno ale może od tygodnia ekran zaczynał lagować albo jak coś klikałem klikało się w innym miejscu albo bez dotykania ekranu ekrany w systemie same się przewijały, dziś wgrałem sobie moda dającego lock screen z Z-ki i znowu zaczęło się tak dziać, zerwałem folię i zablokowałem ekran ale nie umiałem odblokować bo tak jakby był dotykany w różnych miejscach co było widać na lock screenie a moje palce w tym czasie nawet nie stykały się z fonem. Wiecie jak temu zaradzić ? Czy tylko serwis ? Pomożecie ?

Edytowane przez mario44562

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meegi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abudulu

Miałem podobny problem ale mi pomogło wgranie/re-instal softu. A jeżeli to nie pomoże to masz wtedy problem z wyświetlaczem, napisałeś może mocno na ekran?

Wysłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diuk

Podstawowe pytanie - czy masz jakąkolwiek folię na ekranie? (fabryczna, jakaś nakleja później?) Jeśli zdjąłeś fabryczną i masz samo szkło, to będzie się tak dziać - kropelka wody może zakłócić działanie touchscreena, a przy podłączeniu USB, czy HDMI bez folii ekran nie będzie w ogóle odczytywał twoich ruchów palcem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a przy podłączeniu USB, czy HDMI bez folii ekran nie będzie w ogóle odczytywał twoich ruchów palcem.

Dlaczego się tak dzieje? Przecież nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diuk

W Xperii S porty USB, a także HDMI nie są ekranowane i dlatego (gdy zdejmiesz fabryczną folię i zostanie samo szkło) przy połączeniu pod komputer, czy też ładowarkę dzieją się dziwne rzeczy z ekranem - żyje "własnym życiem" ( szczególnie w dolnej części ekranu). Można to obejść np owinąć palec w szmatkę do czyszczenia ekranu. Ale tak czy siak polecam trzymać folię na ekranie, bo jest generalnie "niewidzialna" a ochrona zawsze jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    napisałeś może mocno na ekran?
    tzn ?
    Podstawowe pytanie - czy masz jakąkolwiek folię na ekranie? (fabryczna, jakaś nakleja później?)
    mam folie dodatkową bo bez oryginalnej jak to określiłeś, " żył własnym życiem" wiec kupiłem swoja, sprawowała się świetnie, jakiś czas temu "przedarła" się troszkę poniżej połowy ekrany po środku, coś w stylu lekkiego przedarcia, jakiś czas chodziło wszystko jak zawsze świetnie ale ostatnio zaczynał tak jakby " żył własnym życiem",

Reinstal aktualnego romu nie pomaga, instalacja przez SUS Stock też nie pomogła

///////////

oto film z tego co się dziej, jest to kręcone na lekcji wiec wybaczcie głoś i jakość bo to starym telefonem było robione, ważne że widać o co chodzi, sprawdzałem to w menu serwisowym, chyba tak się nazywa, *#*#7378423#*#*

film:

Edytowane przez mario44562

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ripper
    W Xperii S porty USB, a także HDMI nie są ekranowane i dlatego (gdy zdejmiesz fabryczną folię i zostanie samo szkło) przy połączeniu pod komputer, czy też ładowarkę dzieją się dziwne rzeczy z ekranem - żyje "własnym życiem" ( szczególnie w dolnej części ekranu).

Ciekawostka, u mnie po podlaczeniu TV, ładowarki czy obu na raz nic dziwnego się nie dzieje.

Kliknięte z Androida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mario44562 myślę że jest uszkodzony dotyk, spróbuj nakleić jakoś folie jak nie pomoże to oddaj na gwarancję wymienią Ci cały przód telefonu :)

W sumie to nie chce mi się wierzyć że dotyk bez folii wariuje jak się podepnie hdmi bądź ładowarkę. Gdyby się tak działo to dla mnie to wada i wymagałbym od sony żeby ją naprawili... Może to zależy od touch firmaware i od tego kiedy telefon został wyprodukowany?

@Ripper jaki masz touch firmaware i z jakiego tygodnia jest twoja S'ka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ripper

@Ripper jaki masz touch firmaware i z jakiego tygodnia jest twoja S'ka?

36 tydzień, touch 6.

Też uważam że ma uwalony dotyk.

Kliknięte z Androida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi