Skocz do zawartości
paszczakk

uszkodzony ekran, czy warto naprawiac?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

znajoma uszkodzila w swoim nexusie ekran+digitizer, oczywiscie koszt nowych czesci to 450 zl z przesylka(sam jej to wymienie wiec kosztow serwisowych tu nie wliczamy, ktos gdzies pisal, ze wymiana w serwisie to ponad 700zl), jednak nie daje to 100% gwarancji na jego uruchomienie(nie wiem czy nie uszkodzilo sie cos po za tymi czesciami)- stad pojawia sie offtopicowe pytanie- czy gdybym rozebral swojego nexa, i podlaczyl moj ekran i digitizer pod jej bebechy bedzie testem wystarczajacym? czy nexus ma jakies plaby gwarancyjne? bo to jedyny powod dla ktorego bym tego nie zrobil(utrata gwarancji w moim nexie)

czy oplaca sie kombinowac? czy lepiej sprzedac dzialajace czesci na alledrogo (ile mozna by z tego bylo wyciagnac?) i dolozyc jakas kase i kupic nowego ? lub zaczekac na 7,7 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ilcek

Chyba już lepiej będzie sprzedać części i kupić nowy, takie jest moje zdanie

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plomb nie ma zadnych , jezeli przelozysz ze swojego to sprawdzisz bez problemu czy tylko dotyk z LCD jest uszkodzony. Ale czy chcesz ryzykowac utrata gwarancji swojego urzadzenia ? Chyba ze rozbierzesz go tak aby nie bylo widac ze co kolwiek bylo ruszane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powiem szczerze ze mam dylemat, nie chcialbym jej doradzic czegos czego bedzie zalowac. orientuje sie ktos ile za te bebechy mozna wyciagnac ?

jesli srubki nie sa barwione, to powinienem zrobic to "like a boss", i nie bedzie widac- tylko to strasznie duzo roboty :P

narazie bede sie trzymal wersji, sprzedania calego srodka. dzieki za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam uporczywy problem. Ostatnio mój brat wziął do WC nexusa i oczywiście musiał mu spaść na podłogę. Spadł bezpośrednio na ekran. Ekran pękł od krawędzi po całej długości boku. I co oczywiście dotyk nie działa. Da się to jakoś tanio naprawić czy muszę zakupić nowy przedni panel(co się bardzo nie opłaca ze względu na koszty porównywalne do nowego tableta).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    email7

Miesiąc szukałem serwisu do wymiany ekranu/ pajęczynka

kupiłem przejściówkę OTG za 4 zł i hula z myszką nano i bluetooth

KABEL ADAPTER USB MICRO USB 2.0 STANDARD OTG 11cm (3178406742) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

kasa czeka na nowego Nexusa do lipca :)

Edytowane przez email7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robo_

Na youtube masz pełno filmików jak rozebrać Nexusa, np tu:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bąku

Witam!

W moim nexusie pękła szybka, ekran w tym miejscu nie reaguje na dotknięcia, jednak matryca jest raczej nie uszkodzona, wrzuce foty.Ile kosztuje koszt wymiany w serwisie/ASUS PL? Czy to się opłaca? Co najlepiej z tym zrobić?

Prosze o porady,z góry dzięki

Notatka od Moderatora: Yavriel
    wykrzyk.png Połączyłem Twój wątek z podobnym o tej tematyce. Następnym razem proszę przeszukać forum przed napisaniem nowego tematu.
    Edytowane przez Yavriel
    połączenie wątków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W serwisie Asus 699zł. Szybka jest przyklejona do ekranu więc nie ma możliwości wymiany jej bez wyswietlacza (jest, ale do odklejenia starego szkła i przyklejenia nowego potrzeba sprzętu i otoczenia bez pyłków).

Możesz szukać jakiegoś nexusa-dawcy z spaloną płytą główną, lub kupić jakiś ekran ze szkłem poza serwisem, ale to nadal około 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi