Skocz do zawartości
puszek

Cykl ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

puszek

Powiedzcie mi jak długo powinien trwać pełny cykl ładowania. Nie interesuje mnie ile napisane jest w instrukcji tylko z Waszego doświadczenia :) .

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Powiedzcie mi jak długo powinien trwać pełny cykl ładowania. Nie interesuje mnie ile napisane jest w instrukcji tylko z Waszego doświadczenia :) .

Pozdrawiam:)

Chodzi Ci o czas ładowania? A masz w instrukcji napisane ile powinno to trwać? Bo ja w mojej nie znalazłem takiej informacji ;). Podają tylko "naładuj do pełna" :P. W każdym bądź razie rozładowany telefon po podłączeniu do ładowania przez ładowarkę dołączoną do telefonu ładuje mi się ok 2h 30 - 40 min. ładuję na wyłączonym telefonie.

Narka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamilo941

Normalnie telefon do pełna laduje mi się niecałe 3godziny lecz wydaje mi się że jak zostawiam go na noc do ładowania to trzyma dłużej o kilka godzin

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Janko
    Normalnie telefon do pełna laduje mi się niecałe 3godziny lecz wydaje mi się że jak zostawiam go na noc do ładowania to trzyma dłużej o kilka godzin

wydaje sie czy na pewno bo jest roznica, prawda. a ladujac telefon kilka godzin masz mozlkiwosc uszkodzenia baterii , po to producent zainstalowal monit " ładowanie ukończone odlacz zasilanie" by twoja bateria chodziła sprawnie i jak najdłużej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sent from my GT540 using Tapatalk

Jak na moj rozum, to dlatego, ze masz telefon podlaczony przez cala noc, tzn, podlaczasz telefon idac spac, i odlaczasz go rano, czyli rano masz baterie naladowana do pelna bo nawet jesli cos z baterii ujdzie to momentalnie bedzie spowrotem naladowane. Jesli ladujesz go przed snem przez 3h i odlaczysz, to sila rzeczy te 8h Ci ujdzie z baterii przez noc, czyli rano bedziesz mial juz -8h czuwania na starcie. Moze stad widzisz ta roznice :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hash

Nie jest mozliwe uszkodzenie baterii poprzez zbyt dlugie jej ladowanie, bo ladowarka po zakonczeniu ladowania przechodzi w stan podtrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Janko
    bo ladowarka po zakonczeniu ladowania przechodzi w stan podtrzymania.

niektóre ładowarki nie sprawdzają poziomu naładowania i ładują cały czas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hash
    niektóre ładowarki nie sprawdzają poziomu naładowania i ładują cały czas

"niektore"... Jak zyje nie spotkalem sie jeszcze ani razu z taka ladowarka do telefonu z bateria li-pol/li-ion. No chyba, ze kupi sie na rynku jakis chinski badziew...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Litości ładowarka nie przechodzi w stan uśpienia i ma głęboko w poważaniu akumulator i jego stan.

Układ odpowiadający za kontrolę procesu ładowania jest zawarty w telefonie lub baterii zależnie od rozwiązania. W moim przypadku ładowanie odbywa się przez port USB w komputerze..

Sam proces ładowania i stopnień naładowania baterii nie jest prosty. Tak naprawdę nie sposób ocenić stopnia naładowania akumulatora. Pozostawienie na długi czas telefonu na ładowaniu może sprawić, że uda się "dobić" ciut więcej energii. Czasem jednak może się zdarzyć przykrość - bateria zrobi boom. Może nie koniecznie po takim dłuższym dobijani ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zagu
    W moim przypadku ładowanie odbywa się przez port USB w komputerze.

No to uświadamiam Cię, że ładowanie czegokolwiek za pomocą gniazdka USB w komputerze może doprowadzić do poważnej awarii tego czegokolwiek. Związane jest to chociażby z tym, że wydajność prądowa USB w komputerze jest bardzo mała. Sprawdzone doświadczalnie przez kolegę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi