Skocz do zawartości
puszek

Cykl ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

@zagu od 4 lat ładuję telefony za pomocą portu USB w komputerze na wydajność prądową nie narzekam.

Oczywiście, że port USB jest w stanie dać mniejszy prąd niż zasilacz - jednak wpłynąć może to najwyżej na czas ładowania.

Jak sądzisz dlaczego urządzenia USB raportują systemowi jakie mają zapotrzebowanie prądowe?

Zapewniam cię, że telefon ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd niż dysk USB 2.5'' o pojemności iluśset gigabajtów.

p.s. we wcześniejszym poście wraziłem się nieprecyzyjnie - nie jest to ładowanie bezpośrednio przez usb tylko oczywiście gniazdko w telefonie i kabelek stosowny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adeq

coś mi u mnie bateria i to ładowanie nie pasuje... od wczoraj dość intensywnie bawiłem sie telefonem ale mniejsza o to, miałem 40%, podłączyłem do kabloUSB-ładowarki (normalnie do gniazdka) i naładowało full, telefon kazał odłączyć zasilanie, po odłączeniu było 99%, przesunąłem kilka razy pulpity i zrobiło się nagle 90%... czyżby nie doładowało baterii?

a druga sprawa, dlaczego nie pokazuje na widgetach (BatteryLife, Systeminfo) temperatury baterii czy tam telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i właśnie dlatego pisałem, że określenie stanu naładowania jest orientacyjne :)

Też zauważyłem ten efekt - z tym, że robię to przy podłączonym aparacie, po jakimś czasie doładowywania nie waha się aż tak.

Sterownik ładowania określa stopień naładowania wyliczając stosunek energii wcześniej zużytej oraz tej wpompowanej w trakcie ładowania. Można powiedzieć, że w trakcie użytkowania też się w jakiś sposób kalibruje :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamilo941
    coś mi u mnie bateria i to ładowanie nie pasuje... od wczoraj dość intensywnie bawiłem sie telefonem ale mniejsza o to, miałem 40%, podłączyłem do kabloUSB-ładowarki (normalnie do gniazdka) i naładowało full, telefon kazał odłączyć zasilanie, po odłączeniu było 99%, przesunąłem kilka razy pulpity i zrobiło się nagle 90%... czyżby nie doładowało baterii?

a druga sprawa, dlaczego nie pokazuje na widgetach (BatteryLife, Systeminfo) temperatury baterii czy tam telefonu?

Również to odczuwam .

Właśnie zastanawiam się czy bateria powinna się tak krótko ładować do full , niestety gdy wyskoczy komunikat że bateria naładowana , odłączę telefon od ładowania pobawię się nim 5min(?) i na widgecie pokazuje już ok 90% . Gdy zostawiam telefon na noc do ładowania widocznie bateria trzyma dłużej .

Może to jakieś niedociągnięcia statusów? Spadek baterii jest na początku ale może przy 50% będzie 2x dłużej trzymał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adeq

zauważ że jak odłączysz i podłączysz to się znowu ładuje i po 5 min full :P czyli razem z wyświetleniem komunikatu telefon jakby się odcina od zasilania i normalnie rozładowuje... dziś nie mam go jak zastawić na noc ale jutro zapewne tak zrobię i bede miał porównanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Od zawsze tak miałem, tylko że, u mnie zawsze momentalnie spadało do 80%....potem długo długo schodziło do 70%. Przy 15% telefon nie wytrzymał mi nigdy dłużej niż 30 min. Za to z 80% do 60% potrafi schodzić całą dobę...wskaźnik jest zupełnie nie miarodajny i każdy musi wyczuć jak się zachowuje w jego telefonie. Ja się czuję bezpiecznie do wskazania 30%, jak zejdzie poniżej telefon potrafi bardo szybko się rozładować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ufcik

zauważyłem że jak ładuje z USB komputera to szybciej schodzi bateria

z kolei jak do ładowania używam ładowarki HTC która ma wydajność 1A to trzyma dłużej

generalnie jak pisze żeby odłączyć ładowarkę to trzeba to zrobić

przez noc akumulator będzie się rozładowywał minimalnie i natychmiast doładowywał wiec takie trzymanie na noc na pewno nie pomaga

na noc to trzeba było zostawiać akumulatory NiMH które były czułe na takie doładowywania i łatwo można było je sobie uszkodzić

nie wolno rozładować nowoczesnych akumulatorków do zera ponieważ można je uszkodzić

napięcie pojedynczego ogniwa nie może spaść poniżej 3V (i nie może wzrosnąć powyżej 4.2V)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

nie wolno rozładować nowoczesnych akumulatorków do zera ponieważ można je uszkodzić

napięcie pojedynczego ogniwa nie może spaść poniżej 3V (i nie może wzrosnąć powyżej 4.2V)

Nie zgodzę się z tą oponią. Gdyby tak było miałbym w wielu telefonach uwalone baterie, a nie zdarzyło mi się to nigdy. W samym Swifcie telefon kilka razy mi się rozładował do zera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie zgodzę się z tą oponią. Gdyby tak było miałbym w wielu telefonach uwalone baterie, a nie zdarzyło mi się to nigdy. W samym Swifcie telefon kilka razy mi się rozładował do zera.

W telefonach są zabezpieczenia, jeśli napięcie spada poniżej jakiejś dozwolonej wartości to telefon się wyłącza. My to nazywamy "rozładowaniem do zera" ale tak naprawdę to jest to jeszcze ponad wartością graniczną dla uszkodzenia baterii. Ja zawszę rozładowuję "do zera" (czyli do wyłączenia telefonu) i tak jak u Ciebie jeszcze nigdy nie uwaliłem baterii właśnie przez te zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica
    W telefonach są zabezpieczenia, jeśli napięcie spada poniżej jakiejś dozwolonej wartości to telefon się wyłącza. My to nazywamy "rozładowaniem do zera" ale tak naprawdę to jest to jeszcze ponad wartością graniczną dla uszkodzenia baterii. Ja zawszę rozładowuję "do zera" (czyli do wyłączenia telefonu) i tak jak u Ciebie jeszcze nigdy nie uwaliłem baterii właśnie przez te zabezpieczenia.

Tak czy siak jest to rozładowanie w naszym pojęciu, i wcale nie szkodzi, więc nie ma co straszyć, że rozładowaniem można uszkodzić baterię :) Tak samo baterie mają zabezpieczenie przed przeładowaniem więc formatowanie też jej nie zaszkodzi, czym niektórzy straszą :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi