Skocz do zawartości
mikestorm

x10 nie łączy się poprzez wifi z zabezpieczeniem WEP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w Xperi X 10 mini, a mianowicie nie łączy się poprzez wifi z routerem linksys który ma zabezpieczenie WEP. Żaden inny telefon z innym systemem niż android nie ma z tym problemu. Błąd tkwi prawdopodobnie w samym sofcie telefonu, bo hasło jest ustawione w ten sposób że wpisujemy kombinacje liter i cyfr (np: AZROG1950). Telefon natomiast przy próbie połączenia pisze że mam podać hasło w kodzie szesnastkowym (0-9, a-f). Próbowałem skonwertować te hasło jakimiś programem ale bez rezultatu hasło i tak nie działa. Oczywiście wifi w telefonie działa prawidłowo z wpa i wpa 2 łączy się wyśmienicie. Pomóżcie

Edytowane przez mikestorm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jaki masz komunikat, ze uważasz telefon za chętny kodu 16-wego?

wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.

Przydatne linki:

Pierwsze kroki na forum

Zmiana tytułu wątku

Jak poprawnie nazwać temat

[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nad polem na hasło pisze kolejno:

siła sygnału: dobra

zabezpieczenia: WEP

Klucz szesnastkowy (0-9, A-F)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nadaj odpowiednią nazwę bo nadal mało co mówi jego nazwa!

wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.

Przydatne linki:

Pierwsze kroki na forum

Zmiana tytułu wątku

Jak poprawnie nazwać temat

ds;dfjlgdgofjd;[/warnt]

nazwij go np : x10 nie łączy się z wifi z zabezpieczeniem WEP tak brzmi temat w którym ktoś od razu powierzchownie wie jaki jest problem bo:

Wep

nie łączy się z internetem brzmi nie jednoznacznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też jest ten problem, skuteczne rozwiązanie WPA i filtrowanie MAC bo to chyba najlepsze zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja jaj problem z połączeniem z wpa. router na linuxie, nigdy z nim nie było problemów, a od kiedy próbuję się łączyć z nim na moim SE chwile net działa i po chwili wyskakuje informacja o problem z połączeniem, czy powtórzyć?

Telefon jest z ERY, soft2.1 update 1. Z bluetooth jest podobnie chwile działa a po jakimś czasie nie che przyjmować plików z PC. Pomaga restart telefonu ale nie jest to rozwiązaniem raczej półśrodkiem. Internet przez sieć komórkową działa bez zarzutu. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a ja jaj problem z połączeniem z wpa. router na linuxie, nigdy z nim nie było problemów, a od kiedy próbuję się łączyć z nim na moim SE chwile net działa i po chwili wyskakuje informacja o problem z połączeniem, czy powtórzyć?

Telefon jest z ERY, soft2.1 update 1. Z bluetooth jest podobnie chwile działa a po jakimś czasie nie che przyjmować plików z PC. Pomaga restart telefonu ale nie jest to rozwiązaniem raczej półśrodkiem. Internet przez sieć komórkową działa bez zarzutu. Macie jakieś pomysły?

Mam podobne problemy zarówno z wifi jak i z bluetooth. Telefon też mam z ery (kilka dni temu wziąłem). Resetowałem telefon, wgrywałem jeszcze raz oprogramowanie, nic nie pomaga. Jeszcze zauważyłem, że po rozwinięciu paska powiadomień, w miejscu gdzie powinna być nazwa operatora jest napisane "brak usługi". Może jest coś nie tak z telefonami z ery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi