Skocz do zawartości
nexus28903

Przednia kamerka w Kiano Pro 10.1 3G i Skype

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Kiano Pro 10.1 3G. Fajny tablet i ma nawet kamerki. Zainstalowałem Skype, działa prawidłowo przy rozomowach głosowych. To był normalny Skype ściągnięty ze sklepu Play. Postanowilem przetestować rozmowy video. Działają, ale okazuje się, że wyłącznie w najniższych możliwych rozdzielczościach. O ile przednia kamera jest w stanie wygenerować obraz o rozdzielczości 640x480 (a jest, bo sprawdzałęm IP WebCam, w którym można tę rozdzielczość ustawić) o tyle standardowo w Skype, mimo wybrania wysokiej jakości rozmów video, rozdzielczość jest ZAWSZE najniższa. Wygląda to tak, jakby obraz był w duzym powiększeniu. Ponadto pojawiła się jeszcze jedna rzecz: nowy skype nie oferuje orientacji pionowej, ma ją wyłacznie podczs rozmów wiedeo, co mnie nie urządza bo pisać jest ciężko. Ściągnąłem więc zmodowaną wersję Skype, która poza dowolną orientacją w dowolnym momencie oferuje również możliwość ustawiania rozdzielczości kamerki (!). Jest tutaj, polecam:

[MOD][2.2+] Skype 3.0.0.6181 (v18.1) / fixes, extra features & more! - xda-developers ( to jest oryginalny post, w nim jest odnośnik do strony z plikiem .apk) Więc ten zmodowany Skypa działa świetnie, jest pionowa orientacja itp. W zaawansowanych właściwościach mogę ustawić większą (maksymalną możliwą) rozdzielczość kamerki. Dla przedniej kamerki wybieram 640x480, bo tyle może wygenerować, co sprawdziłem IP WebCAm. I teraz jest problem, ponieważ i ile nie wymuszam jakiejkolwiek rozdzielczości, skyoe zawsze przyjmuje naniżższą, na 640x480 podczas rozmowy video ja widzę partnera, widzę sój obrazek w prawym dolnym rogu generowany przez moją kamerkę przednią (bardzo dobrej jakości) a u partnera jest tylko kółko na ekranie ale obraz się nie pojawia. Audio perfekcyjne. Pzzetestowałęm na kilku maszynach w ramach włąsnej sieci, wiec to nie jest kwestia wolnego połączenia. Czy ktoś spotkał się z czymś tkaim i ma może jakiś pomysł, jak zmusić ten soft do rpawidłowego działania lub może jak ustawić w androidzie domyślną rozdizelczośc kamerki przedniej vel tylnej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi