Skocz do zawartości
ssnejku

Jak u Was wygląda sprawa z ostrością wykonywanych zdjęć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wy również macie problemy z aparatem w Jotce? Jak bym się nie starał, zdjęcia wychodzą nieostre (Makro nie powiem, prawie ideały), dopiero jak zainstalowałem Procapture to zdjęcia nabrały ostrości, ale czy to może być wada nie wiem sprzętowa, czy coś z softem sony pokpiło sprawę? i czy ew jest szansa że android 4.1 rozwiąże ten problem?

Edytowane przez Kolos28
    Nazwa tematu, nie zgodna z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Jakby to była wada sprzętowa to, żadna aplikacja by tego nie naprawiła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

Uzywam tak ProCapture jak i LG Camera a czasem firmowej aplikacji i poza zlymi warunkami oswietleniowymi ale naprawde zlymi zdjecia wychodza mi naprawde dobre i osrte - przy takiej slabej lampce w pomieszczeniu nie ma sie co za wiele spodziewac chyba ze podniose czulosc ale wtedy znowu sniezy. Natomiast jezeli robie na polu zdjecia jak na aparat sa zadowalajace i nic wiecej sie nie spodziewalem. Troche lepsze wychodza przy tej samej liczbie pixeli z galaxy ale roznice nie sa duze. Tak ze mysle ze jednak troche zalezy od softu jakim robisz zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam problem z ostrością i znalazłem rozwiązanie....włączam aparat ustawiam ostrośc na nieskończoność i po chwili wracam do opcji auto i fotki wtedy wychodzą idealnie ostre

Wysłane z N 3310

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej ustawić sobie ostrość jednopunktowa, i przytrzymac na chwilę przycisk robienia fotki do póki ostrość się nie.ustawi

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważył ktoś jakąś poprawę jakości lub ostrości zdjęć po ostatniej aktualizacji do JB ? Czy znalazł się jakiś sposób na poprawę tej ostrości, zwłaszcza fotografowanie oddalonych obiektów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na auto zdjęcia wychodzą mało ostre,więc ja robię opcja ostrość dotykiem i jest dobrze.

wyklepano z XPERII JOT tapatalkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest fatalnie na każdym romie. Ostrość bardzo długo ustawia, często w ogóle jej nie potrafi złapać, głównie jak jest mniej światła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Jeśli chodzi o ostrość to na JB jest lepiej u mnie na ICS żeby wyszły ładne fotki ustawiałem sobie w opcjach aparatu na "krajobraz" teraz tego nie muszę robić choć mam tak nadal ustawione a jeśli chcę zrobić fotkę " mrówce " czyli macro zmieniam na "brak scenerii"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi