Skocz do zawartości
algeroth

szare przebarwienie na srodku ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zauwazylem w Sensation ostatnio takie dziwne szare przebarwienie na srodku ekranu. Dodam, ze telefon nie spadl mi nigdy. Skad to sie wzielo? Co to jest? To jakies martwe piksele? Przyjmie mi to regenersis na wymiane? W sumie zostalo mi jakies 8 miesiecy gwarancji wiec wolalbym miec to sprawne przed koncem gwarancji. dodam, ze w sumie jak to zobaczylem to juz mi to spokoju nie daje. Jak rozjasnie ekran to wali to po oczach rowno. Potem postaram sie zrobic jakies zdjecia bo jak zrobilem Screenshoty z telefonu to nic na nich nie widac.Dzieki za zainteresowanie sie tym ;) pzdr.

Edytowane przez algeroth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    l_mike

Odświeżę temat (nie bijcie...), bo mam bardzo podobny problem. Szare przebarwienie, widoczne w aplikacjach z ciemnym tłem. Pionowe, na środku ekranu...

Co to może być? I pytanie do autora tematu, poradziłeś sobie z tym jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    l_mike

Hmm... nikt nie wie o co chodzi, więc pytanie z innej, ale powiązanej beki: można to reklamować na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    isacus

Algeroth zrób zdjęcie, ale prawdopodobnie masz taką sama usterkę co ja i już dwa razy wymieniali mi wyświetlacz, z tym ze u mnie to się objawiało na białym tle szczególnie widoczne pod katem, taka jasno siwa plamka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    l_mike

Ja zrobiłem zdjęcie, ale niewiele na nim widać. Zaznaczyłem chociaż miejsce występowania problemu.

post-136864-14255721438855_thumb.jpg

Aparat (w telefonie...) nie jest w stanie tego wychwycić, jednak oko w ciemnych lub bardzo jasnych aplikacjach bez problemu i nie ukrywam, że bardzo to przeszkadza.

Jest to jakby pionowa przestrzeń 5x1mm widoczna jedynie przy włączonym podświetleniu ekranu. Obraz w danym miejscu jest wyświetlany ale właśnie... tak jak pisałem, lekko przytarty? wyblakły?

Na ciemnych tłach wygląda to tak jakby mieć wydruk, z którego lekko przetarła się farba od pocierania - stąd moje skojarzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest ten sam przypadek, mała plamka o wielkości kilku pikseli, na ciemnym tle jaśniejsza, na jasnym ciemniejsza. Chyba musi być to jakaś wada, bo mam ją dokładnie w tym miejscu co I_mike.

Myślicie, że przyjmą na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem przy nacisku takie hmm, jakby się woda dostała pod ekran, nic nie zamoczone, poleciało na gwarancje. Bez nacisku jest ok, ale jak się tak mocniej przycisnęło to wyskakiwała taka mokra plama, też na samym środku ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też wychodziła przy nacisku taka plama na środku ekranu. Po wymianie baterii, już nie wychodzi. Stara bateria była chyba troszeczkę wypukła. I przy nacisku dotykał wyświetlacz do szyby, jak sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo wg mnie to wina mocniejszego ściśnięcia telefonu na środku ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi