Skocz do zawartości
kitek0405

Problem z baterią i zasięgiem po downgrade. Telefon z zagranicy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Parę dni temu kupiłem telefon na allegro od firmy, która sprowadza je z zagranicy (Niemcy chyba), Informacje o Użytkowniku asgoodas_nu. Może ktoś kojarzy. (jeśli nie można umieszczać linków to proszę o usunięcie takowego).

Dzisiaj wróciłem do domu i chciałem zrobić update na fonie. Wydawało mi się, że zainstaluję oprogramowane LG kliknę aktualizacja i z bańki będę miał. Niestety utknąłem na S/W update...

1. Dzięki tematowi http://forum.android.com.pl/f316/nvflash-powrot-do-stockowego-rom-v10b-117477/index2.html#post2140933 poradziłem sobie i mogę uruchomić telefon.

2. Niestety aktualna wersja to 2.2.2, a wcześniej miałem 2.3.4. lub 2.4.3 (nie pamiętam dokładnie kolejności).

3. Problem - po włączeniu nie wykrywa mi karty SIM (Plus), nie mam zasięgu w ogóle, a ikona baterii jest cała biała i nosi na sobie jakby miniaturowe logo odświeżania.

4. Czy to wina tego, że po downgrade telefon powrócił jakby do swojego zagranicznego ustawienia i może mieć SimLocka czy coś podobnego? (podczas pisania smsów miałem niemiecką klawiaturę).

Moje pytanko brzmi: jak najbezpieczniej przywrócić go do użytku? Szukałem trochę na forum, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi. Będę wdzięczny za każdą poradę. Proszę o jak najprostsze tłumaczenie

Pozdrawiam,

Kitek0405

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda to na brak lub niezgodność z aktualną wersją systemu tzw. basebandu, czyli zestawu dość kluczowych sterowników. Na XDA i na tym forum można znaleźć porady jak flashować baseband.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się, że najprawdopodobniej problem spowodowany jest niedopasowaniem baseband-u a dokładniej - brak zgodności między baseband-em a RIL-em. Jednak ja w tej sytuacji bym poszedł w ICS-a zamiast wracać do Froyo. Najlepiej zrobić to tak jak tu opisane: Rom 4.0.4 - v30А - available for download!! - xda-developers

Najpierw instalujesz smartflash-em cały ROM (włączając w to baseband) a potem recovery 5.2.0.8e (i bootloader unlock).

Jak już bedzie ICS to proponuję przerzucić się od razu na [iCS] DjangoManoucheX 1.4 - Breaking Bug - 30a/b - Kowalski 011p3 + KingOfBirds 0.5 - xda-developers (tak jak stock ale bardziej dopracowany). A na koniec: [KERNEL][CM10/CM10.1/ICS - OLD/NEW BL][011p4 - 2013/02/03] Kowalski Kernel - xda-developers.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi