Skocz do zawartości
Tomasz72

Czy da się udostępnić aero2 po wifi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak sobie myślę kupię mobilny router z wifi do aero2. Niestety są drogie. Ale może by do tego celu wykorzystać starego LG? Czy da się tak skonfigurować telefon żeby po starcie bez klikania sam się połączył z aero2 i przez wifi udostępniał internet po wifi do komputera? Jaki rom, jaki soft? Wytrzyma chociaż godzinę na bateri?

ToMasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Altor

Na oficjalnym romie LG chyba nie ma możliwości tretheringu ale możesz sobie wgrać jakiś custom rom z możliwością udostępniania wifi. Co do automatycznego łączenia się z internetem myślę że z tym nie będzie problemu.

btw. był już chyba podobny temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przewaznie na kazdym ROM'ie da sie udostepnic internet mobilny. A co do bateri to zalezy od ustawieniach w ROM'ie. Ale podlaczacz pod ladowarke i masz z glowy.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oryginalny soft lg 2.1 eclair nie obsłuży Ci tetheringu, musisz wrzucić jakiegoś customa min gingerbread 2.3.x ale też nie wszystkie działają np z tetheringiem po WiFi albo działają bardzo niestabilnie. Nie testowałem wszystkich z tego forum, bo ofc nie ma na to czasu ;) ale po kilku różnych trafiłem na jeden, który działa bez zarzutu po kablu i WiFi - http://forum.android.com.pl/f200/softmod-24-08-12-toxygen-4-5-bazowany-na-romie-devswifta-205248/

Telefon oczywiście po starcie łączy się automatycznie z Aero2 ale czy będzie sam odpalał tethering, tego już nie wiem, być może można to gdzieś "wstukać" w boot loaderze, nie wiem, ta funkcja jest mi zbędna ;) włączam tethering po wifi jednym kliknięciem z jakiegoś darmowego widgetu ze sklepu ;)

Co do baterii - wszystko zależy jaką masz ;) mi trzyma max godzinę ale mam starego trupka od nowości - oczywiście gdy udostępniam net przez WiFi a nie po kablu ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez xzxzxy
    Eclair =/= Froyo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stocku można udostępniać internet przez wifi, wiem bo sam tak robiłem używając swifta, potrzebny jest ROOT i aplikacja Barnacle wifi tether (dostępna w android market/sklepie google). :cool:

Wyciapane za pomocą Modecom freetab 9701 przy użyciu tapatalk hd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vomer

JarosZdg, a ile urządzeń na raz, można podłączyć przez wifi do swifta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi