Skocz do zawartości
mattintt

[Ciekawostka] Technologia baterii "Li-Fe" zastosowana w NTT A72B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie odnośnie baterii w naszych NTT. Czy ten tablet ma baterię w technologi Li-Fe, czy to jakaś pomyłka? Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, a w internecie bardzo trudno coś znaleźć konkretnego na ten temat. Sprawdzałem różnymi programami z google play i wszędzie mam napisane "technologia LiFe".

Jeśli jednak jest to jakaś nowa technologia to mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to za rodzaj batrii i jak się z nią obchodzić?

Czym się różni od technologi Li-io/Li-po?

Proszę o informacje ;)

Edytowane przez mattintt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co wiem to jest bateria fosforanowa i duzo zywotniejsza od jonowych i slyszalem ze mozna je ladowac bez obaw o krotsza zywotnosc bateri ;) pewnie od tego pochodzi nazwa "Life" :P hehe ;)

PS: dodaj watek jako ciekawostka :)

Edytowane przez kysiu007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i właśnie tyle udało mi się znaleźć w internecie na ten temat :)

A jestem ciekawy jak się z nią obchodzić, tzn. ile ładować, kiedy, czy doładowywać, jakie napięcia przy pełnym naładowaniu mają te/to ogniwo i w ogóle jak te baterie się zachowują przy dłuższym użytkowaniu.

Co więcej, kilka tygodni przed kupnem tabletu na stronie producenta NTT było napisane, iż bateria jest polimerowa. Teraz nic takiego na stronie NTT nie ma napisane.

A ile trzyma Wam taka bateria? Mi przy intensywnym korzystaniu z wifi i przyciemnionym całkiem wyświetlaczu ok. 3 godz. 30 min. Nie wiem czy to nie za krótko jak na zapewnienia producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Halny

Tak jak myślałem bateria litowo zelazowa? Li (lit) - Fe(żelazo) i ta bateria trzyma lepiej i ogólnie jest lepsza od np poly. A jeśli chcesz sprawdzic napięcie to scaignij sb apke z marketu BatteryCalibration i ona pokaże napięcie.

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi