Skocz do zawartości
Szynku

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety 20f. No cóż to poczekam, aż znajdzie się genialny informatyk, który oszuka system i wrzuci poradnik :D

edit: zamiast hard reser pokazał mi się kominukat "this mode is for data backup at service center. after removing and reattaching battery press power key to reboot and keep using phone" jakas rada jak ja ominać :)

Edytowane przez osaliwan13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

zawsze możesz wrzucić sobie niebrandowany soft i wszystkich śmieci od play nie będzie a na soft np 20h są już sposoby na roota

---------- Post dołączono o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Niestety 20f. No cóż to poczekam, aż znajdzie się genialny informatyk, który oszuka system i wrzuci poradnik :D

edit: zamiast hard reser pokazał mi się kominukat "this mode is for data backup at service center. after removing and reattaching battery press power key to reboot and keep using phone" jakas rada jak ja ominać :)

jak robisz hard reset?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjmuję baterie, wkładam ponownie, wciskam kombinację trzech przycisków czyli vol + home i power i trzymam :)

A co do zmiany softa musze przemyśleć, mam złe wspomniania zwiazane z grzebaniem w telefonach bo raz uceglilem mojego ukochanego palma pre 2 i nikt w pl nie potrafił go naprawić, a niektórzy "serwismeni" pierwszy raz widzieli ten telefon w życiu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

postanowiłem sobie zainstalować Cyanogenmod więc pobrałem przeznaczoną wersję Cyanogenmod z oficjalnej strony dla mojego telefonu. Telefon zrootowałem odblokowałem bootloadera włączyłem także debugowanie USB... Wgrałem system na zewnętrzną kartę SD i odpaliłem wszystko za pomocą ROM Managera w konsoli ROM Managera postępowałem zgodnie z instrukcją z poradnika... Doszedłem do kroku "Instaluj pakiet zip z kary SD" w momencie kiedy wchodzę na kartę nie widzę pliku ZIP z systemem. Podejrzewam że popełniłem błąd i zamiast wgrać system na wewnętrzną pamięć telefonu zgrałem go na zewnętrzną. Moje pytanie jest następujące jak to naprawić? Telefon niestety nie uruchamia Androida wyświetla się tylko logo "LG" Czy jest jakaś opcja żeby dostać się do karty zewnętrznej i zainstalować system? A może można to jakoś przywrócić?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

W takim przypadku najlepiej wejść w fastboota, zflashować CWM (jeśli chcesz najnowszego CM11 to musisz mieć CWM od artasa) i z CWM zainstalować zip z karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info ale czy możesz jaśniej? Szczerze mówiąc to nie znam się za bardzo w tych sprawach :)

Trochę pogooglowałem i dochodzę do wniosku że fastboota mam pobrać na kompa i uruchomić go przy podłączonym telefonie przez USB? CM11 od artasa pobrałem z jego strony ale czy CWM to jest to samo co CM? trochę się gubię w tych pojęciach :P masz może jakiś poradnik co jak zrobić w kolejności?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Na początek: czy masz odblokowany bootloader? Bo jeśli nie, to jak na razie nici z CyanogenModa. Ten system działa tylko na odblokowanym bootloaderze i tylko wgrywając je przez odpowiednie recovery. Teraz mogę ci tylko poradzić wgranie softa przez awaryjne odzyskiwanie oprogramowania. Ściągasz ten pliczek http://tool.xcdn.gdms.lge.com/client/app/B2CAppSetup.exe, odpalasz go, jak się uruchomi to masz przycisk "Dodatkowe funkcje" i dalej "Awaryjne odzyskiwanie systemu". Później postępujesz według instrukcji. Potrzebujesz do tego sterowników http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=ST109878036432180364321/LGUnitedMobileDriver_S50MAN310AP22_ML_WHQL_Ver_3.10.1_3.10.1.0.exe i oczywiście kabla USB do telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za porady :)

sam już znalazłem ten sposób dotyczący awaryjnego odzyskiwania oprogramowania i odzyskałem system. Mimo wszystko dalej chciałbym wgrać sobie CyanogenModa. Mam prośbę znasz jakiś sprawdzony poradnik dotyczący wgrania systemu krok po kroku na mój telefon? odblokowanie bootloadera też mnie interesuje. Dużo googlowałem widziałem mnóstwo poradników ale jest dużo nieścisłości... Rozumiem że skoro odzyskałem system to mój tel nie jest już zrootowany itp.? no i czy jak zgrywam paczkę systemu w .zip to robię to na pamięć wewnętrzną telefonu? :D

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Paczkę zip instalujesz z pamięci wewnętrznej lub kart pamięci. A to co ona robi to zależy już od paczki. Jeśli chcesz wgrać CyanogenModa to koniecznie musisz najpierw odblokować bootloader. Bez tego ani rusz. Z tym że dużo osób ma problem z odblokowaniem i jak na razie nie ma 100% metody odblokowania. Także życzę powodzenia :D Poradnik jest na forum, jak nie będzie dawało rady to próbuj kilka razy. Jaką masz teraz wersję softu? Bo ponoć powyżej V20H można zapomnieć jak na razie o odblokowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja oprogramowania: P76020o

czyli stwierdzasz że nic z tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi