Skocz do zawartości
Szynku

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o pomoc, wziąłem od dziewczyny LG L9 aby zrobić Root, zainstalować jakiś nowy custom soft.

Oto co osiągnąłem, odblokowałem bootloadera, zrobiłem roota i wgrałem AxxionKat. Wszystko było ok ale zapomniałem wgrać gapps, więc chciałem ponownie wejść w Recovery i dziwnym trafem wszedłem w fastboot.

Próbowałem dalej włączyć po prostu telefon i zawieszał się od razu na logo LG.

Wszedłem więc w S/W i poprzez UpTestEX by Bride chciałem zainstalować soft stockowy.

Instalacja przeszła bez problemów ale teraz pojawia się pierwsze logo LG, pojawia się to drugie "które się rusza" i na tym już tak stoi. Kolejna próba przez S/W i wciąż nic. Po podłączeniu do ładowarki pojawia się ten znaczek baterii i niby ładuje.

Bardzo proszę o jakąkolwiek w miarę szybką pomoc, będę bardzo wdzięczny.

Problem rozwiązany, temat do usunięcia.

O dziwo drugi Hard Reset załatwił sprawę i telefon się włączył.

Edytowane przez Mikołaj Gilarski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lewyx

Cześć,

ponieważ mój poprzedni temat został usunięty, opisze problem jeszcze raz.

Wgrałem CWM 6.0.5 poprzez flashify, telefon się zrestartował i na tym koniec.

Pokazuje się logo LG i restart, albo się wyłącza. Nie mogę wejść w tryb fastboot, mogę natomiast wejść w S/W, z tym, że nic mi to nie daje.

Po wklepaniu fastboot devices na kompie, mój telefon nie jest widoczny.

Hard Reset też się nie wykonuje.

Domyślam się, że wgranie poprzedniego recovery poprzez S/W jest jedyną opcją, toteż pytanie moje co zrobić, aby telefon był widoczny. Sterowniki mam zainstalowane.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

A próbowałeś coś takiego jak awaryjne odzyskiwanie systemu? Tak wgrasz oficjalny system + stockowe recovery. S/W to nie jest fastboot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    golima

Spróbuj kombinacji: vol - home power, jak zawibrzy to pusc power. Zobacz co Ci sie pojawi. Oraz vol + home power.

Nie pamietam, które co robi. Ogolnie z vol - powinno wykonac Hard Reset i moze zadzialac system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lewyx

Hard reset nic nie pomógł, awaryjne odzyskiwanie systemu nie działa ( komunikat "sprawdź połączenie z internetem )

Uruchomiłem telefon w trybie S/W i wgrałem stockowy ROM ( V20O ) i telefon odżył.

Później rootowanie, wgrywanie customa etc.

Ale dzięki wielkie za wskazówki, mogą się przydać kiedyś :)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

kdz updater by bride działa tak samo jaj LG mobile support tool, tyle, że nie pobiera plików

Napisane używając SwiftKey, zaszyfrowane Enigmą i wysłane kablem Ethernet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    golima

Ja jak juz masz stock'a to polecam Ci narzedzie toolkit. Pobierz oficjalne ze strony Artas'a TWRP, zrob flash z poziomu toolkit, pozniej odpal adb reboot recovery i wgraj sobie dowolny cust rom. U mnie ten sposob zadzialal, fakt nie za pierwszym ale za drugim razem :) Aktualnie mam CM11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem wrzucić CM11, niestety pomyliłem się z kolejnością i za pomocą unlock 1.2 wrzuciłem od razu Flashable TWRP(your 2.7.1.1.), zamiast najpierw TWRP Recovery. Efekt migające logo LG, brak reakcji na przyciski (poza włączeniem, wyłączenie jedynie przez wyjęcie baterii), po podłączeniu do komputera to samo (wykrywa, znika), tak to wygląda:

Jakiekolwiek metody na

przywrócenie do życia, czy mam już szukać nowego smartphona ?

Edytowane przez dziamot
    dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj u-boot i x-loader przez fastboota, tutorial nazywa się zablokowanie bootloadera, dział romy i modyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Turn off the phone, remove the battery. Put the battery in, hold volume up+down and plug in the USB cable, after 1 second of the USB cable being plugged in, let go of volume down, keep your finger on volume up until you see S/W Upgrade. If you see the LG logo you failed, repeat the step again.

ICS bootloader:

Hold Volume up + down while plugging in the USB cable is the method I think."

-jedyne działające rozwiązanie(znalezione przez kolegę z innego forum, zważywszy, że telefon nie jest wykrywany podpięty pod USB, następnie wrzucenie kdz i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi