Skocz do zawartości
Henryhenry

[ROM] Android 4.2.1 for Dell Streak 7

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie - utknąłem na wejściu w tryb recovery

- Wyłączamy tablet i uruchamiamy go w recovery mode (wciskamy oba klawisze głośności i trzymając je wciśnięte wciskamy zwykły włącznik, trzymamy całość przez 10 sec, aż nie pojawi się ekran recovery. Już można puścić przyciski.

robię tak jak napisane i za nic nie wejde w recovery. po 10s trzymania wszystkich przycisków zapalają się podświetlenia przycisków dotykowych na obudowie i tyle. ekran jest czarny.

Sam android się włącza, ale wiadomo nie ma konta google czy sklepu. Jakaś podpowiedź?

Czy nie trzeba wcześniej instalować CWM? Czy paczka zawiera już tryb recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomyliłem się w kombinacji do recovery! Wybacz! Wciśnij volume-up, trzymając wciśnij power i trzymaj oba aż do momentu, jak na ekranie pojawi się menu, a nie do zapalenia przycisków. (około 8 sekund).

Może być też tak, że poziom baterii spadł poniżej 50%, i sprzęt odmawia wejścia w tryb recovery. Wtedy po prostu doładuj.

Paczka fabrycznie zawiera TWRP (team win recovery cośtam) dostępny w menu recovery przez opcję 'install upgrade from sdcard'; nie warto nic z CWM kombinować dalej.

Sklep play+aplikacje google są właśnie w tym .zip'ie, który przez recovery trzeba zainstalować.

Edytowane przez Henryhenry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już sobie dałem radę, faktycznie w tutorialu był błąd, ale doszedłem do tego sam. (w goclever tab A971 też do recovery wchodziło się z wciśniętym 1 klawiszem głośności + PWR)

W sumie wszystko działa OK, ale faktycznie kilka gier się dziwnie zacina, wcześniej działały, a teraz czasami działają płynnie, a czasami jest sieczka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, sprawdziłem- powrót do 3.2 (honeystreaka, nie oryginalnego romu) prościutko przez nvflasha, bez żadnych komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ...

Ważna wiadomość 2:

Recommended tweaks:

set Settings > Developer Options > Force GPU rendering

set Settings > Developer Options > Disable HW overlays

set Settings > Performance > Processor > onDemand governor

set Settings > Performance > Memory Mangement > zRAM > 26%

set Settings > Performance > Memory Mangement > Allow Purging of assets

Dzięki temu lagi zmniejszają się do takiego stopnia, że w 80% czasu działania się ich nie odczuwa.

....

Czy coś zrobiłem nie tak, ale u mnie w menu wogóle nie ma opcji Developer i Performance.

wygląda to u mnie tak.

post-67967-14255718583147_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

wydawało mi się, że gdzieś już pisałem o tym. Wejdź w ustawienia, informacje o tablecie, a tam trzeba kliknąć z 5 razy w bodajże "build number" albo inne pole (możliwe, że na samym dole) informujące o romie (teraz Ci dokładnie nie powiem, bo jestem na 3.2 i zaraz z domu wychodzę). Po paru puknięciach powinien pojawić się komunikat (Toast, jeśli ktoś pisał cokolwiek pod Androida)

Edytowane przez Henryhenry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

THX - znacznie to poprawiło działanie CM na moim DS7. Cieka jestem kolejnych aktualizacji, bo generalnie sam system jest szybki i stabilny, programy takie jak opera, poczta czy tapatalk działają świetnie. jedynie łapie lagi na niektórych grach (shadowgun) ale nie zawsze, czasami pomaga restart tabletu i jeśli daną grę uruchomi się jako pierwszą to z reguły się nie zacina. Wygląda to tak, jakby był jakiś problem z zarządzaniem pamięcią i system nie czyścił wszystkich pozostałości po poprzedniej grze - a wiadomo dell streak 7 ma dość mało pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że podane przez Ciebie linki różnią się tym, że ten drugi kieruje do ROMu, a pierwszy do flaszowalnej paczki z poprawkami, którą należy przez CWM wgrać mając już 4.2 zainstalowanego. Jak zwykle dodam też, że ręki/głowy/innych członków sobie uciąć nie dam.

ROM (w zipie) powinien mieć od 90MB (androidy 4.0 wzwyż bez google apps minimalnie tyle gdzieś ważą) do 200MB

Update'y są zawsze mniejsze; paczki "*.zip" jeśli ważą mniej niż 30MB są na pewno paczkami z najnowszymi fixami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie instalowałem tej paczki z 1 linku - czy jest taka potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi