Skocz do zawartości
Henryhenry

[ROM] Android 4.2.1 for Dell Streak 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

taki mały problem mam: wchodzę w storage i jak klikam menu (to dotykowe) to nic mi się nie pojawia. a gdy wrzucam na wewnętrzną pamięć gapps'y to przy wgrywaniu recovery pokazuje mi że nie ma żadnych plików do wgrania. wersja andka 2.2.2 - nie mogę zaktualizować do nowszej wersji bo jaką aplikację nie włączę to mi wywala błąd wymuś zatrzymanie ogólnie nie mogę nic zrobić i dlatego chciałem tego spróbować jako ostatniej deski ratunku. podłączenie do kompa bez problemów i program .bat zrobił co trzeba niby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sokrates-79: jeśli system działa, to nie trzeba. Widać była nowsza paczka.

@zajac4don: Napisz proszę:

• jaki rom miałeś przed zmianami
    • ile mniej więcej trwało odpalenie batcha (install.bat)
    • dla pewności: z właściwości systemu- wersję jądra i numer systemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- rom to oryginalny dellowski - i mam go do tej pory.

- parę sekund

- wersja jądra 2.6.32.9 nr systemu 2.2.2

Notatka od Moderatora: Face
    wykrzyk.png Odpowiadając na post bezpośrednio przed swoim nie stosujemy cytatów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudna sprawa. Mogę stwierdzić jedynie, że coś zrobiłeś nie tak. Dlaczego?

Proces flashowania trwa około dwóch minut. Mogę więc wnioskować, że albo komputer nie wykrywa Ci tabletu w APX mode, albo nie włączyłeś go poprawnie w APX mode, albo kabel jest uszkodzony albo nie pobrałeś paczki do końca, wypakowałeś mimo to, i zabrakło jakiś plików.

Żeby nie było wątpliwości: masz ciągle androida 2.2, a po nvflashowaniu powinieneś mieć 4.1. W 2.2 nie znajdziesz ani developer mode, ani storage settings pod klawiszem menu gdzieśtam.

Sugeruję, żebyś (zgodnie z Twoją wolą):

a) jeśli chcesz mieć 4.1 - zrobił wszystko krok po kroku zgodnie z tutorialem w tym wątku

b) jeśli chcesz mieć 2.2, to co miałeś do tej pory (i nie rozumiem, dlaczego zmieniałeś od razu na betę 4.1): znalazł w internecie, jak przywrócić oryginalny i w pełni działający 2.2 (na pewno jest na xda-developers, może nawet i tutaj)

c) jeśli chcesz mieć stabilny rom, zflashował Honeystreaka

Wszystkie te opcje wymagają nvflasha, dlatego musisz mieć pewność, że dobrze podłączasz sprzęt, i masz poprawnie wgrane sterowniki do APX mode

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

więc tak:

proces na pewno wykonałem dobrze - wic polega na tym że ja już mam walnięty system i próbuje go w jakiś sposób odratować i dlatego próbowałem to wgrać podejrzewam że nie do końca wgrywa mi wszystko z kompa i tu coś nie działa. Myślałem że tu coś to wgranie pomoże a jednak nie a że nie mogę wykonać aktualizacji przez wifi (bo coś się wali) to będę szukał gdzie indziej. dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Z tego, co mi wiadomo, nvflash to jest sposób serwisowy, więc mam prawo sądzić, że na serio coś nie tak zrobiłeś (tym bardziej, że mało informacji podałeś- czy kiedykolwiek coś flashowałeś na DS7 itp., jaki jest Twój poziom zaawansowania- może jesteś developerem, któremu do stóp nie dorastam? itd.)

Kolejność "mocy" zmian:

fizyczna wymiana sprzętu > nvflash > fastboot > CWM / TWRP / Inne recovery > Paczki *.pkg

Na 80% nic innego już nie poradzisz.

Trzy rzeczy ode mnie jeszcze:

- czy na pewno masz dobry driver do apx mode, i czy na pewno komputer wykrywa poprawnie streaka? U mnie (Win7) pokazuje go tak:

post-86984-14255719244182_thumb.png

- spróbuj szczęścia z tym romem: Dev-Host - Streakdroid-HD7-2.0R2-wifionly.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

- powodzenia

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak:

Developerem nie jestem i nie wiem skąd ta ironia - telefony, które przerabiałem to SE X8, SGS, SGSII, Sony Sola i teraz ostatnio tablet DS7 (inny niż ten, z którym jest problem). Według instrukcji postępowałem jeden dell trybi drugi nie. Driver APX w tym przypadku jest dobry skoro jednego della się udało zrobić. Próbowałem tego drugiego - też nic. Problem polega na tym, że myślałem z początku, iż wina leży po mojej stronie, że źle coś zrobiłem lecz jak zacząłem pisać to wyszło inaczej - czyli tak jak poźniej zrozumiałem - jest to wina DS7. Model ten ma coś nie tak z oprogramowaniem, gdyż ciągle wyskakują błedy, jeżeli coś mu ustawie po wyłączeniu i włączeniu jest wszystko po staremu - nie zmienia nic. Próbuje go w jakikolwiek sposób postawić na nogi, ale jaką aplikację bym nie włączył w kółko wyskakują błędy "błąd, zamknij aplikację".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybacz, trochę mi się przesadziło. Po prostu nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, w której nvflash nie zadziałał- zawsze niepowodzenia metody wynikały z błędów użytkowników. Czyli masz markowy przycisk do papieru :)

Podejrzewam, że to nic nie zmieni, a i może sam już próbowałeś: wyczyścić cache VM dalvika, zrobić factory reset i dopiero potem nvflashować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w sumie o tym nie pomyślałem :) dzięki spróbuję, ale to już jutro i dam znać jak się sprawdziło. Co prawda bym się nie zdziwił jak rzeczywiście zostanie tylko przycisk do papieru z niego :/

no niestety pozostaje tylko przycisk do papieru :/ ew. serwis może coś zrobi, ale wątpię... Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez zajac4don

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OK, sprawdziłem- powrót do 3.2 (honeystreaka, nie oryginalnego romu) prościutko przez nvflasha, bez żadnych komplikacji.

Wracam do 3.2 honeystreaka - jaką wersję i skąd mam ściągnąć gapss'y?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi