Skocz do zawartości
novaczek

Serwis ale nie ASUS Polska - pękniety ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niestety zdarzylo sie nieszczescie i jeden z moich maluchow upuscil Nexusa na podloge w wyniku czego pekl ekran.

Wada jest na tyle powazna ze na 90% powierzchni tablet nie reaguje na dotykanie.

I pytanko. Z tego co czytalem serwis w ASUSie kosztuje ok 850-860 PLN - czy zna ktos serwis w ktorym moge dokonac naprawy w zdecydowanie nizszej cenie [850-860 to obecnie cena nowego urzadzenia w wersji 16GB]

Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzialem w sasiednim watku info o wycenie [700 ekran + 160 robocizna] wiec zakladam ze raczej usluga nie staniala.... Jedyne czego zaluje to tego ze w x-comie proponowali mi ubezpieczenie od uszkodzen mechanicznych....:((( a ja sie zbiesilem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena ekranu jest wysoka i taniej raczej nie znajdziesz. Możesz jedynie w jakimś nieautoryzowanym serwisie znaleźć taniej robiciznę.

Wysłane za pomocą internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
modoc

Niestety nie ma zamienników i zamiast naprawiać opłaca się kupić nówkę a zepsuty sprzedać na części na allegro.

Wysłane z mojego GT-N7000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym na Twoim miejscu nie przejmował się przedluzona gwarancją. Poczytaj dokladnie zapisy umowy, jest w niej sporo niejasności takich jak np: flustracja użytkownika wykluczająca tą gwarancje. Na końcu strony z regulaminem tej gwarancji jest wszystko wyjaśnione, Pamiętaj slowa sprzedawcy nie są żadnym dowodem.

Wymiana ekranu to minimum 160$ liczona od najtanszej aukcji na eBay. Moja sugestia o ile to mozliwe podlaczyc mysz USB przez odpowiednia przejsciowke, ustawić mysz BT i tak zarządzać tabletem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
k0v4l

Tu masz za 80 dolarów, wymienisz i będzie grało.

http://www.ebay.co.uk/itm/Asus-Google-Nexus-7-Digitizer-Touch-Screen-Panel-Front-Glass-Replacement-Part-/160967923898

A zamienników jest pełno, cena około 100 - 120 funtów. Będzie spadać z czasem.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za info.... mam nadzieje ze juz nie bedzie potrzebne :))))

Moj poszedl do serwisu Asusa i czekam na powrot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tu masz za 80 dolarów, wymienisz i będzie grało.

Asus Google Nexus 7 Digitizer Touch Screen Panel Front Glass Replacement Part | eBay

A zamienników jest pełno, cena około 100 - 120 funtów. Będzie spadać z czasem.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Ja tam widzę cenę 130$ +35$ wysyłka. To ponad 500zł, więc chyba lepiej kupić ze sklepu Asusa odnawiany za 499PLN wersję 8GB i zrobić przeszczep.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Dzisiaj w nieszczęśliwym wypadku mój dwu tygodniowy (!) nexus 7 uległ działaniu siły grawitacji,(z około 1 m) co za skutkowało destrukcją tafli na ekranie. :E

Jednak filmy, gry działają poprawnie (po sterowaniu myszką na otg).

Proszę o informację o kosztach i możliwości wymiany na nową taflę, ewentualnie wyświetlacz.

p.s.

Tablet nie reaguje na dotyk

p.s. 2

W najbliższym czasie będę w berlinie więc mogę tam kupić potrzebne zasoby, ewentualnie dać im do wymiany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi