Skocz do zawartości
4hunter

[XWMS1 4.1.2][02/11] Chameleon v3.0.4 Samsung/AOKP hybrid

Rekomendowane odpowiedzi

mor

@up

zrób przed nocą HR i zostaw go do rana - może korzystasz z jakiejś aplikacji, która nie radzi sobie z jb? i sprawdź w CpuSpy czy telefon przechodzi w Deepsleep. Ewentualnie możesz mieć problem z zasięgiem, raz spotkałem się z przypadkiem gdzie telefon niemiłosiernie zjadał baterię, a przyczyną było ciągłe przełączanie się pomiędzy masztami, a co za tym idzie rodzajem transmisji.

Jak nie zapomnę to zostawię dzisiaj wszystko włączone i zobaczę ile u mnie zejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P.M.

@up

Robiłem wcześniej testy na wyciekowym romie zostawiając na jedną noc ustawione "tylko 2G" a na drugą noc "2G/3G" i różnica wyniosła tylko 3% więc to nie problem zasięgu. Z kolei na jedną noc ustawiłem tryb samolotowy wyłączający wszystko i przez noc zeszło mi tylko 3% :-)

Zresztą takie żarcie baterii nie jest to dla mnie problemem, nie mieszkam na pustyni, przez 23 godziny na dobę jestem w zasięgu gniazdka z prądem więc robię te testy tylko tak z ciekawości. Gdy będzie mi potrzebny dłuższy czas działania baterii będę wiedział jak sobie z tym poradzić.

A co do tego Deep Sleep, to pozycja "Urządzenie bezczynne" w menu "Bateria" to jest to właśnie ten DeepSleep ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4hunter

@up to bardzo dziwne bo mi przy włączonym wifi, oraz cały czas mam H włączone, zjada za noc 2 do 5%

gsam battery stats zainstaluj albo better battery stats, tam wszystko widać co szama baterie ;) ja tak wyczaiłem kilka apek co wpierniczały beterie własnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Full Wipe wymagane podczas update z 3.0 na 3.0.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest paczka z całym romem, nie update, więc zawsze lepiej wgrać z full wipe. Oczywiście nie jest wymagany, ale przed wgraniem lepiej zrobić pełny backup w CWM.

Już myślałem, że w tym romie jest przełącznik 2g/3g, a tu lipa. Chyba nigdy się nie doczekamy romu opartego na LS8 z przełącznikiem 2g/3g, a szkoda, bo bym nawet za niego zapłacił.

Co mnie się nie podoba jeszcze w tym romie, to brzydkie tło ustawień. Jest za to dużo wolnego ramu, bo ok. 550mb po wyczyszczeniu z autostartu niepotrzebnych aplikacji.

Nie ma trybu 'tylko wcdma', po odznaczeniu 'tylko 2g' przełącza się niepotrzebnie między gprs a hsdpa.

Edytowane przez kulitom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mor

Tylko ja mam wrażenie, że najnowsza wersja chodzi gorzej od poprzedniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4hunter

placebo, nie było nic zmienianie odnośnie "szybkości" tylko korekat bugów

@kulitom

Ja na SGS zawsze miałem 3g, a czasem przełączałem na 2g

od kiedy mam S2 cały czas siedze na H a i czasem wrzuca sie H+ i co? i bateria stoi w miejscu... wczoraj obejrzałem 2h film, słuchałem muzyki przez ok 3h, kilka rozmów, cały czas albo wi-fi albo H, i bateria wytrzymała 27h :] więc piernicze tą całą zabawe z 2g/3g a też o to sie plułem na wątku xda

Edytowane przez 4hunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mor
    placebo, nie było nic zmienianie odnośnie "szybkości" tylko korekat bugów

Nie sądzę, coś się posypało na tym ROMie. Wgrałem 3 plikowca z pitem na to Kameleona i teraz śmiga x)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    od kiedy mam S2 cały czas siedze na H a i czasem wrzuca sie H+ i co? i bateria stoi w miejscu... wczoraj obejrzałem 2h film, słuchałem muzyki przez ok 3h, kilka rozmów, cały czas albo wi-fi albo H, i bateria wytrzymała 27h więc piernicze tą całą zabawe z 2g/3g a też o to sie plułem na wątku xda
    ale gprs ma niski transfer, a przy słabym zasięgu 3g mimo transferu na poziomie ok. 80kb/s, przełącza mi się na 2g który ma w porywach 30kb/s. Poza tym, jak nie używam 3g, to wolę przełączyć sobie szybko na 2g, bo jest lepszy zasięg. Edytowane przez kulitom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi