Skocz do zawartości
appaloosa

Mini PC Joy-It, Cortex-A8 A10 - pytania i test urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Wczoraj w ręce wpadł mi Mini PC Joy-It, Cortex-A8 A10, otrzymałem go do testów od firmy conrad.pl.

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na jego temat - ale większość informacji jest po niemiecku. Stąd pytanie do Was:

1. jak oceniacie jego specyfikację na tle obecnie dostępnych urządzeń tego typu?
    2. czy można wgrać do niego jakieś alternatywny rom? Znalazłem na niemieckim forum informację o dostępnym CM9 dla tej grupy urządzeń - znacie jakieś inne? Czy będą pasowały te od urządzeń z serii MX 808 itp?
    3. czy jeżeli urządzenie nie posiada bluetooth to będzie działał poprzez bluetooth dongle? Mama taki firmy Trust ale urządzenie go nie widzi.
    4. jak oceniacie tego typu urządzenia w sensie funkcjonalności i na tle możliwości obecnych Smart TV?
    5. czy używacie MiniPC na co dzień czy poszły w odstawkę?
    6. jak wypada taki Mini PC na tle możliwości podłączenia smartfona z androidem do TV czy to przez hdmi czy to bezprzewodowo (wiem że są wtedy spore lagi)
    7. jakieś pomysły/sugestie na test? Co powinienem przetestować, na co zwrócić uwagę?

Zdjęcia urządzenia po rozebraniu:

https://www.dropbox.com/s/r0eisk61t1frsrw/2013-02-06%2008.13.07.jpg

https://www.dropbox.com/s/rw1inyllbsx3018/2013-02-06%2008.13.21.jpg

https://www.dropbox.com/s/fd18x056us8gkwi/2013-02-06%2008.17.22.jpg

Jak zrobię cały test to na pewno pochwalę się nim na forum. :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukC

1. Specyfikacja niczym się nie wyróżnia, powiedział bym nawet że ustępuje innym produktom!

2. Nie próbuj wgrywać softu z innych tvboxów, są one w większości oparte na Rokchip nie Allwinter!

3. Będziesz mieć problem z uruchomieniem zew. blutooth, musisz mieć sterowniki!

4. Nie wiem nie testowałem

5. Tak, każdego dnia używam mk808, jestem bardzo zadowolony.

6. Tvbox jest o niebo wygodniejszym rozwiązaniem. Zmieniasz zwykły tv w smart tv :P

7. Wszystko zależy od twoich wymagań odnośnie produktu ;)

PS. W cenie z linka który podałeś są 2 x mk808, więc stosunek jakość/cena nie powala!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysłałem zapytanie do producenta do Niemiec (po angielsku). Zobaczymy czy mi odpowiedzą. Jak na razie zauważyłem że Internal memory pokazuje 2 gb a ze specyfikacji wynika że powinno być 4 - czy tak ma być?

Co do problemów z bluetooth to jest gdzieś opisane jak wgrać sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi