Skocz do zawartości
Pablito1988

Zużyciem baterii w telefonie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Niestety mam poważny problem. Ostatnimi czasy przy aktualizacji telefonu do v10g narzekałem wam wszystkim, że strasznie po aktualizacji bateria szybko wysiada. Zwalałem wtedy winę na złą aktualizację. W między czasie wyszła kolejna do v10h... niestety mój problem nie zniknął. Poczytałem wszystkie posty związane z baterią, aby niepotrzebnie nie zaśmiecać forum moim "kolejnym" problemem. Ale przyszedł czas kiedy muszę się poddać i poprosić was o pomoc.

Sprawa wygląda tak, że wcześnie telefon z powodzeniem wytrzymywał mi nawet 3 dni na baterii, co raz udowodniłem poniższym screenem, którego wrzucałem na forum.

post-137912-14255716973666_thumb.jpg

Teraz sprawa wygląda tak, że nieważne co robię na telefonie, to zużycie baterii jest takie samo. Wykres prezentuje prawie idealnie opadającą, prostą linię. Nawet, gdy telefon jest w trybie uśpienia. Skutkiem tego telefon wytrzymuje mi max 20h i to przy masakrycznym nic nie robieniu. Broń boże, żebym jakąś grę odpalił... wtedy bateria leci w kilka godzin do zera.

Wyprzedzając wasze sugestie... Przetestowałem telefon za pomocą CPU Spy i BetterBatteryStats i nic nie wykazało. Telefon elegancko wchodzi w deep-sleep, a żadna aplikacja nie zjada nadmiernie zasobów. Poszedłem o krok dalej. Myślę sobie... może aktualizacje jednak coś namieszały. Wziąłem więc w obroty KDZ i zrobiłem downgrade do v10a po czym dokonałem dla pewności resetu fabrycznego. Jak się domyślacie nic nie pomogło. W tej chwili jestem załamany bo już nic mi do głowy innego nie przychodzi, niż wysłanie telefonu na serwis. Problem jest taki, że nie lubię wysyłać na serwis sprzętu, bo zawsze wraca do mnie porysowany, zniszczony itd. Po za tym mam obawy, że serwisanci stwierdzą, że telefon działa i nie mają się do czego przyczepić i odeślą mi go bez tknięcia.

Dlatego aby rozwiać wszelkie wątpliwości próbuję zwalczyć problem sam, lecz jestem już powoli zrezygnowany. Proszę może ktoś z was mi jakoś pomoże? Może mieliście problemy z czymś podobnym. Może trzeba gdzieś coś ustawić albo co? Dzięki z góry za pomoc... jakąkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"W kilka godzin do zera"... To przecież normalne,ale oczywiście znajdzie się ktoś,kto napisze,że to nienormalne. Jaki masz czas włączenia wyświetlacza? Jeżeli ok 4h+ to dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkowity czas wyświetlacza to 1,5h. Bateria padła po 18h... Dwa telefony przez cały dzień wykonałem. Wi-fi, gps itd off.

Piszę wyraźnie, że niedawno mogłem grać, dzwonić, śmiga po necie i bateria padała mi po 2 dniach. A teraz nic nie robiąc bateria siada samoczynnie po max 20h. Gdyby było to normalne to raczej nie zawracałbym głowy. Wykres powinien wyglądać tak, że gdy mam deep-sleep to kreska idzie bardziej poziomo, a gdy coś robię to zaczyna opadać (normalne). A u mnie jest dosłownie ciągla równia pochyła... niezależnie co się z telefonem dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl
    "W kilka godzin do zera"... To przecież normalne,ale oczywiście znajdzie się ktoś,kto napisze,że to nienormalne. Jaki masz czas włączenia wyświetlacza? Jeżeli ok 4h+ to dobry wynik.

no w l9 to nie norma, u mnie bez przerwy przesyl danych albo wifi, gry w sumie okolo 1,5h , fejs, mail i jakies strony w necie co by zabic czas w pociagu czy autobusie i spokojnie przynajmniej dzien trzyma, ja mam na ta chwile ekran praiwe 2 godziny i jasnosc na 75% i jeszcze mam 30% baterii, i mam juz 16 i pol godziny czasu uzytkowania bez ladowania.

moim zdaniem powinienes na gwarancji oddac ze niesprawna bateria, aczkolwiek zobaczymy co inni mają do powiedzienia w tej sprawie

Edytowane przez suszpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    moim zdaniem powinienes na gwarancji oddac ze niesprawna bateria

Też mi się tak wydaje. Ale właśnie przed chwilą zauważyłem ciekawą rzecz! W momencie gdy bateria doszła do 11% to wykres zaczął zachowywać się normalnie... Tzn. przy wyłączonym ekranie zrobiła się pozioma linia i bateria przez 3h nawet nie poszła o 1% w dół. Mam wrażenie, że to nie wina baterii tylko telefon ma gdzieś namieszane w plikach i nie wykrywa prawidłowo danych baterii. Po podładowaniu do ok. 30% znowu bateria zaczęła się szybko rozładowywać i znowu przy 11% objawia normalny tryb pracy. Ciekawe... Teraz to już sam zgłupiałem. Może wam to coś podsunie na myśl?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie brawo niech każdy zakłada nowy temat, bo jego przypadek jest inny, może rozwiązanie jest już gotowe w wątku o baterii. Tylko po co czytać, lepiej napisać i to również dotyczy tych co odpowiadają na spam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    może rozwiązanie jest już gotowe w wątku o baterii
    Poczytałem wszystkie posty związane z baterią, aby niepotrzebnie nie zaśmiecać forum moim "kolejnym" problemem.

Jabyś czytał ze zrozumieniem i uważnie to Ty też nie zaśmiecałbyś forum nic nie wartym postem, który nie pomaga.

--------

Jestem prawie pewien, że problem leży po stronie jakiegoś pliczku z danymi dotyczącymi baterii. Zrobiłem mały test przy użyciu ukrytego menu developerskiego i zauważyłem, że bateria pokazuje 100% przy prawidłowym poziomie mV. Znalazłem na zagranicznych forach wpis mówiący, że:

The voltage meter can be useful too. Full charge is around 4200mV

Mój telefon pokazuje 100% przy wartości 4467mV, więc niby jest okej. Tylko w takim razie jestem w punkcie wyjścia skoro żadna aplikacja nic nie pobiera, deep-sleep działa prawidłowo. Chyba serwis będzie...

Edytowane przez Pablito1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To problem opisuje się w odpowiednim miejscu, jest temat o baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po chwilowej nieobecności wracam do tematu.

Pomijając offtop użytkownika waldini przechodzę do rzeczy. Mam nadzieję, że to pomoże nieco innym użytkownikom.

----------------------

Pokusiłem się o sprawdzenie telefonu kilkoma innymi sposobami. Na początek pożyczyłem od kolegi jego L9'kę i popracowałem u niego na swojej baterii. Efekt był nie tyle zaskakujący, co dość ciekawy. Otóż telefon wytrzymał prawie 56h!! W ten sposób udowodniłem, że bateria ma się dobrze. Po dość długim główkowaniu przypomniały mi się czasy modowania Samsunga Galaxy Ace, w którym po przeflashowaniu softu na nowo robiło się kalibrację baterii poprzez kasowanie pliku "batterystats.bin ". Oczywiście 'fachowcy' wypowiadający się na forum piszą o efekcie placebo i dowodach ze strony Google, że kasowanie tego nic nie daje itd. itp. bla bla bla.... Otóż po zrootowaniu softu, naładowaniu baterii do 100% i wykasowaniu tego pliczku moja bateria z żałosnych 20h popracowała prawie 35h! (Pozdro dla niedowiarków od placebo). Niemniej jednak efekt i tak jest połowiczny, bo nadal upieram się, że to nie jest TO, co przed wystąpieniem mojego problemu. Zadecydowałem więc, że nie będę sobie mieszać w telefonie i kopsnąłem go na serwis. Podejrzewam, że tam przy użyciu swoich tajnych programów wezmą go po prostu wymarzą do zera i wgrają calusieńki soft od nowa, a następnie skalibrują z baterią i to pomoże. Będę was informować na bieżąco o postępach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam podobny problem z bateria, na poczatku bylo wsyzstko ok, ale ostatnio przez noc na ubitych wszysrkich procesach, wylaczonym transferze, wifi, gps, etc bateria przez noc mi schodzi 40% :/

Gdzie jest dokladnieten pliczek ktory trzeba usunac??

Wydrapane z eL dziewiątki Tapatalkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi