Skocz do zawartości
Pablito1988

Zużyciem baterii w telefonie.

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa, skasuj sobie plik binarny !

Koelga zapomnial o kasowaniu zawartosci pliku... a nie samego pliku.

Zawartość modyfikuje/kasuje dane w pliku program do kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak w LG ale w spicy wielokrotnie kasowałem batterystats.bin i nic się nie działo, bo ten plik po usunięciu był tworzony automatycznie przez andka przy ponownym restarcie fona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vigo
    Ja mam podobny problem z bateria, na poczatku bylo wsyzstko ok, ale ostatnio przez noc na ubitych wszysrkich procesach, wylaczonym transferze, wifi, gps, etc bateria przez noc mi schodzi 40% :/

Gdzie jest dokladnieten pliczek ktory trzeba usunac??

Wydrapane z eL dziewiątki Tapatalkiem

Najlepiej programem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration

Wymagany root

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech wiedziałem, że jakiś sceptyk się pojawi... Otóż nie jest prawdą, że android robi taki plik po naładowaniu baterii. Naczytałem się już opinii 'znawców' na innych forach dotyczących samsunga, htc itd. I jakimś dziwnym trafem osoby, które jednak się skusiły o skasowanie tego pliku pisały potem, że efekt jest widoczny. Ja na swoim przykładzie potwierdzam to w 100%.

Po za tym wiem, że... plik "baterrystats.bin" zapisuje sobie "mapę" baterii, dzięki czemu wie przy jakiej wartości mV ile procent zużycia ma podawać użytkownikowi na ekranie. Zorientowałem się, że mój problem polegał na tym, że przy aktualizacji softu przez LG PC Suite coś mi się w owym pliku popierdzieliło przez co bateria przy 100% naładowania według telefonu, faktycznie miała 2800mV, czyli grubo za mało. Po skasowaniu wartości się nieco poprzestawiały, ale dalej nie był to efekt taki, jak przed wystąpieniem problemu, dlatego wysłałem telefon na serwis. Po prostu nie chciałem za bardzo grzebać, żeby nie przedobrzyć.

Widocznie działa Ci coś w tle sprawdz to

Nie wiem, jak u kolegi grubsky6, ale ja jak pisałem już wcześniej testowałem swój telefon i żadna aplikacja nie działała nieprawidłowo. Po za tym testowałem też procesor i też wszystkie dany były bez zastrzeżeń. BTW. Skoro wcześniej wszystko działało okej, a po aktualizacji się zaczęło pieprzyć, to głupie jest stwierdzenie, że coś może mi zjadać dane w tle.... Co nagle się samo z siebie wydarzyło? Przecież do jest jądro linuxa, a jak ktoś trochę w tym siedzi, to wie, że tam się nic bez ingerencji użytkownika samo nie dzieje GOD DAMNED!

Tak więc jestem pewien, że u mnie problemem są poprzestawiane parametry baterii w systemowych plikach, które się wykrzaczyły przy aktualizacji przez LG PC Suite (więcej tego badziewia nie tykam). Telefon dzisiaj trafił do serwisu, a za kilka dni będzie info, którym się z wami podzielę. Może dzięki temu też część z was będzie wiedziała na czym stoi.

PS. Jeden kolega ma P880 (4xHD) tam jest ta sama specyfikacja sprzętowa (po za prockiem oczywiście) i ta sama bateria. Co za tym idzie problemy sprzętowe też są te same i kolega ma identyczny problem co ja po aktualizacji przez program LG. Powiedział, że też zareklamuje jak okaże się, że serwis postawi na nogi mój telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ech wiedziałem, że jakiś sceptyk się pojawi... Otóż nie jest prawdą, że android robi taki plik po naładowaniu baterii.

Tak? A więc zapoznaj się z tym artykułem.

http://android.com.pl/news/platforma/3646-dianne-hackborn-kalibracja-baterii-to-mit/

Wysłano z LG-P760 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem... czytałem to... i nie zmienia to faktu, że wypowiedź pochodzi od jednej osoby, dodatkowo nie została potwierdzona przez nikogo innego z googla, a nawet baaa tysiące użytkowników (w tym ja) twierdzi, że jednak coś im to poprawia.

Czy gdyby w internecie światowej sławy strażak potwierdził Ci opinię, że wejście do ognia jest niegroźne dla zdrowia, to też wszyscy uznali by to za prawdziwą informację. Ludzie trzeba umieć analizować fakty, a nie opierać się dosłownie jednej informacji. Jest XXI wiek, a ludzie wierzą we wszystko co im na tacy się podaje. UGH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie skasowałem ten plik battery stats bin. Łał to naprawdę działa.... Bateria mi teraz trzyma nie 1 dzień a 3. Wierzysz mi?

To jest efekt placebo i rowniez mogę napisać że tysiące osób wie o tym doskonale.

Chcesz podwazyc wypowiedź dewelopera googla? Rob jak chcesz jak dla mnie dyskusja już się wyczerpała.

Wysłano z LG-P760 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez skasowalem i sie wyraznie poprawil czas trzymania baterii.

Wydrapane z eL dziewiątki Tapatalkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja tez skasowalem i sie wyraznie poprawil czas trzymania baterii.

Na podstawie tego cytatu kolegi grubsky6 też dyskusja mi się skończyła :PP

Po pierwsze nikt nigdy nie przedstawił, co dokładnie znajduje się w binarce, a po drugie tą informację napisała tylko jakaś jedna osoba, która rzekomo jest developerem. Ktoś to potwierdził? Ktoś to sprawdził? Statystyki mówią, że jest 1 do kilku tysięcy osób, które jednak twierdzą inaczej niż rzekomy 'developer'. A teraz żeby złamać Twój światopogląd... dokopałem się do oryginalnego postu rzekomego 'developera' ((LINK) i przedstawię Ci poniżej co zostało przez tą Panią napisane w jednej z odpowiedzi:

"I will say that I don't know for sure what all of the various devices are doing... however, I know exactly what the battery stats code on the G1, Nexus One, and Nexus S does. I wrote it."

W wolnym tłumaczeniu: Nie jestem pewna co robią inne telefony (z tym plikiem) jednakże wiem dokładnie co jest z nim robione w G1, Nexus One i Nexus S. Napisałam to.

Oznacza to tyle, że Pani wspomina o całych trzech modelach, które de facto są oparte o czystego androida bez żadnych nakładek. A co to reszty telefonów... 'ona nie jest pewna'. Super nie? Wystarczy poczytać i poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi